no consumer

Canon má pro vás spoustu inspirace

Popovídali jsme si s fanoušky značky Canon, amatérskými fotografy a profesionálními fotografy a kameramany. Ti se s námi podělili o znalosti, zkušenosti, tipy a triky, které vás inspirují a pomůžou vám povznést své fotografické dovednosti na novou úroveň.

JorgKyas_Hero

O portrétní fotografii s Jörgem Kyasem

Je to jedna z nejběžnějších fotek, jaké děláme, a přestože se zdá docela jednoduchá, dodat portrétní fotce jedinečný šmrnc je nečekaně těžké. Mluvili jsme s Jörgem Kyasem, cestovatelem společnosti Canon a proslaveným portrétním fotografem, o jeho práci s portréty a o tom, jak se mu daří balancovat mezi osobním a pracovním fotografováním.

Rozbalit

Umění v akci s Lorenzem Holderem

Fotograf Lorenz Holder začínal jako poloprofesionální snowboardista. Po těžkém úrazu ale musel kariéru přerušit, a tak se chopil fotoaparátu, a místo aby se sportu osobně věnoval, začal jej fotit. V exkluzivním interview se Stevem Faircloughem, který píše pro CPN, mluví o své práci, o svém přístupu k vytváření snímků a o tom, proč si ke své práci vybral digitální zrcadlovky Canon EOS a objektivy EF.

Rozbalit

Lorenz-Holder-Snowboarder-Mountain
Still Sea Stephen McNally

Fotografujte s dlouhou expozicí se Stephenem McNallym

Kadeřník a fanoušek společnosti Canon Stephen McNally se fotografování začal věnovat teprve před osmi lety. Teď má vlastní výstavu černobílých fotografií s dlouhou expoziční dobou a na někoho, kdo si osvojil umění žít pomalu, se všechno seběhlo velmi rychle.

Rozbalit

Sébastien Devaud, cestovatel společnosti Canon

Největší vášní režiséra a producenta Sébastiena Devauda, který u filmu působí více než 16 let, je fotografování. Na konci devadesátých let natáčel postprodukční komerční materiály a hudební videa a poté se přesunul do televize. Jeho práce je pozoruhodná využitím moderních světelných efektů a hloubky ostrosti. Od počátku pevně uchopil filmový potenciál revoluční digitální zrcadlovky EOS 5D Mark II a dnes při své práci používá celou řadu fotoaparátů a objektivů Canon.

Rozbalit

Sébastien-Devaud-Tunnel-Bubblecar
Sepia-Station-Nelson- Lourenço

„Usměvavé duše“ objektivem Nelsona Lourençoa

Amatérský fotograf Nelson Lourenço je rodilý Lisaboňan s magisterským diplomem ze strojního inženýrství a postgraduálem z marketingu. Fotografie zajímala Nelsona odjakživa, vášeň se z ní ale stala, až když mu kamarádka na víkend půjčila svůj Canon. Byla to doslova „láska na první zmáčknutí spouště“.

Rozbalit

Cestovatel společnosti Canon Quentin Caffier

Cestovatel společnosti Canon Quentin Caffier žije v Paříži a je členem skupiny profesionálních umělců „Five Monkeys Studio“. Quentin pracuje v reklamě a módním průmyslu a ovlivnili ho takoví fotografové a filmaři, jako jsou třeba Desiree Doironová, Guy Bourdin, David Cronenberg nebo Wes Anderson. V současné době má v Paříži několik výstav (Artcurial, Galerie 13 Sévigné, Glaz’art, Salon des Miroirs). Zeptali jsme se Quentina, jak pracuje s barvami a jak při fotografování ve studiu dosahuje jedinečného uměleckého dojmu.

Rozbalit

Fauve-Hautot-Quentin-Caffier
Surfer-Samo-Vidic

Fotografování rychlé akce

Sportovní fotograf Samo Vidic se narodil a vyrostl ve městě Bled ve Slovinsku. Amatérsky začal fotografovat, když mu bylo 17 let. Fascinovalo ho, čeho všeho se dá dosáhnout různými fotoaparáty, objektivy a filmy. Rychle získal potřebné znalosti a brzy si uvědomil, že fotografování by se mohlo stát jeho vysněnou prací.

Rozbalit

Cestovatel společnosti Canon Clive Booth

Clive Booth je fotograf módy, krás a portrétů a také filmař. Je známý svým charakteristickým stylem selektivního zaostřování v dostupném, souvislém a objeveném světle, které dodává jeho pracím atmosféru a intimní, občas až éterický nádech.

Rozbalit

Lifeboat-Portrait-Clive-Booth
Paddling-Johnny-Haglund.jpg

Zakomponováním lidí dodáte novou dynamiku

Norský fotograf Johnny Haglund vysvětluje, jak vznikly některé jeho snímky, a jak můžete zakomponováním lidí do snímku dosáhnout nového, dynamického působení.

Rozbalit

Vaše fotografie, naše oblíbené

Prohlédněte si naše oblíbené snímky, které jste nahráli do galerie, tento měsíc na téma Moje město. Každý snímek poodhaluje jedinečnou scénu nebo emoci a vytváří nezapomenutelný zážitek.

Rozbalit

Burano-Estelle-Moreau.jpg
Günter-Tolar-Christian-Anderl

Christian Anderl poodhaluje umění portrétní fotografie

Cestovatel společnosti Canon Christian Anderl je nejen hudebník a talentovaný kuchař, ale i mezinárodní fotograf, který se specializuje na komerční portrétní fotografii. Mezi jeho nejznámější klienty se řadí třeba Red Bull, Ikea nebo Universal.

Rozbalit

Steve Deer – fotograf mořského pobřeží a akčních snímků

Steve Deer, vedoucí kreativního reklamního oddělení, využívá krajinu poloostrova Wirral v severozápadní Anglii jako svou fotografickou dílnu. Každý víkend sbalí fotoaparát a vydává se ven. Vždy zde najde nový zajímavý objekt nebo jinou perspektivu pro své snímky.

Rozbalit

Horse-Beach-Steve-Deer
Gymnast-Eddie-Keogh.JPG

Eddie Keogh

Eddie Keogh, oceněný cestovatel společnosti Canon, je sportovní fotograf na volné noze. V letech 1986 až 2005 pracoval pro celostátní britské noviny, a poté uzavřel smlouvu se společností Reuters jako externí fotograf. V 21 letech působil Eddie jako fotograf na olympijských hrách v americkém Los Angeles. Fotografoval osm Světových pohárů ve fotbale – a také téměř každý sport, který si lidé vymysleli.

Rozbalit

Neustále se měnící města objektivem Bena Saradzice

Beno Saradzic je cenami ověnčený slovinský fotograf, tvůrce časosběrných filmů a vizuální umělec, který nám poodhalil něco z tajů fotografie a časosběrných filmů.

Rozbalit

Beno_Saradzic
Franco-Banfi

Žraloci objektivem Franca Banfiho

Tento měsíc si promluvíme s cestovatelem společnosti Canon a fotografem divoké přírody, kterým je cenami ověnčený Franco Banfi. Povypráví nám o své vášni pro podvodní fotografování. Podělí se s námi také o pocity, které prožíval při snaze pořídit dokonalý snímek ve společnosti žraloků modravých.

Rozbalit

Pokud máte jakékoli obavy nebo stížnosti ohledně některého ze snímků vystavených ve službě Canon Gallery nebo Canon Showcase, napište na e-mailovou adresu showcase.gallery@canon-europe.com.

Ať o nic nepřijdete

Příště vás čeká: Pohled na svět bez hledáčku

Přihlaste se k odběru zpravodaje