Společnosti Canon a Océ úspěšně završily integraci v České republice

PRAHA, Česká republika, 1. července 2013 – K dnešnímu dni se legislativně sloučily (fúzovaly) společnosti Canon a Océ v České republice. Sloučený podnik nese název Canon CZ. Společnost Océ jako samostatný subjekt zaniká, značka Océ však bude nadále používána v rámci produktové řady Canon a jejím logem bude opatřena celá řada produktů. Océ Business Services dále pokračuje ve své činnosti pod názvem Canon Business Services. Se stejným scénářem proběhlo sloučení společností Canon a Océ také na Slovensku. Slovensko patří spolu s Českou republikou do druhé fáze EMEA integračního procesu. Společnosti se úspěšně sloučily již ve Švýcarsku, Německu, Rakousku, Nizozemí, Belgii a Itálii.

Cílem plné integrace Océ do společnosti Canon je vytvořit v jednotlivých státech a celé Evropě sjednocenou a efektivní společnost. Spojením předností Canon a Océ nově vytvoříme nejen kompletní nabídku profesionálních tiskových technologií pro stávající i nové zákazníky, ale i pevný základ pro vyšší ziskovost a zvyšování tržeb v budoucnosti.

Proces integrace začal v České republice a na Slovensku 1. ledna 2013 pod vedením Ladislava Palečka, Managing Directora Canon CZ & Canon Slovakia. „Fúzí obou společností je završeno šestiměsíční období, kdy jsme společně s kolegy z Océ pracovali na proměně obou společností tak, aby vznikla nová a silnější. Vstoupili jsme do nové éry, kdy můžeme našim zákazníkům nabídnout širší a komplexnější portfolio produktů, servis a služby založené na znalostech a zkušenostech dvou vůdčích firem v oblasti tiskových řešení,“ uvedl Ladislav Paleček.


Doplňující informace:

 • 16. listopadu 2009 společnost Canon Inc. oznámila svůj záměr o odkoupení 100 % akcií společnosti Océ Venlo.
 • 22. prosince 2009 společnosti Canon Inc. a Océ oznamují, že Evropská komise a švýcarský a tchajwanský úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolily navrhovanou akvizici společnosti Océ společností Canon.
 • 28. ledna 2010 společnost Canon Inc. oznamuje, že činí veřejnou nabídku na odkup všech vydaných běžných akcií a akcií v oběhu společnosti Océ, kterou bude financovat z vlastních zdrojů.
 • 19. května 2010 na veletrhu IPEX 2010 Canon a Océ oznamují první integrační kroky s cílem stát se globálním lídrem na poli tiskového průmyslu.
 • 8. listopadu 2010 první nizozemský zákazník kupuje tiskový systém Canon prostřednictvím distribučního kanálu společnosti Océ.
 • 22. března 2011 Canon a Océ představují první společně vyvinuté tiskové řešení – Canon imagePRESS C7010VPS series – které je výsledkem integrace technologie digitálního barevného tisku řešení Canon imagePRESS C7010VP s inovovaným workflow Océ PRISMA sync.
 • 17. května 2011 Canon a Océ slaví první instalaci řešení Canon imagePRESS C7010VPS, prvního produktu vyvinutého společným úsilím společností Canon a Océ. K danému datu bylo na nový stroj zadáno 15 objednávek.
 • 10. června 2011 Canon a Océ slučují své příslušné tiskové divize ve Švýcarsku – Canon Europa N.V. a Océ (Schweiz) A.G. – a stávají se tak největším poskytovatelem tiskových řešení ve Švýcarsku.
 • 25. ledna 2012 Canon Finance Netherlands B.V., dceřiná společnost plně vlastněná firmou Canon, vydává příkaz k zahájení řízení na zákonný výkup (tzv. „squeeze out procedure“) zbývajících akcií společnosti Océ N.V. dle nizozemského práva.
 • 14. února 2012 Océ N.V. odchází z amsterdamské burzy NYSE Euronext.
 • 31. prosince 2012 byla dokončena integrace v zemích první vlny, což znamená, že 80 % obchodních aktivit společnosti Océ v Evropě bylo plně začleněno do lokálních zastoupení společnosti Canon.
 • 1. ledna 2013 začátek integrace v Čechách a na Slovensku.
 • 1. července 2013 legislativní sloučení (fúze) společností Canon CZ, s. r. o. a Océ Česká republika, s. r. o.

spacer
					image
Tiskové zprávy
Korporátní tiskové zprávy
Tiskové zprávy produktů pro podnikání
Tiskové zprávy produktů pro spotřebitele
Tiskové zprávy medical produktů
Informace
Fotografie produktů
Events & Promotions
Ceny produktů
Explorer News
Korporátní informace
Loga a jejich užívání
Press Centrum
Informační kanály RSS
Podnikové novinky firmy Canon
Novinky pro podniková řešení firmy Canon
Spotřebitelské novinky firmy Canon