Canon vyvíjí vysoce citlivou síťovou kameru se skvělým obrazem na velkou vzdálenost i při nočním sledování

PRAHA, 7. září 2015 – Společnost Canon Europe, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, oznámila, že její mateřská společnost Canon Inc. vyvíjí vysoce citlivou síťovou kameru vybavenou rychlým objektivem s velkým zvětšením. Kamera dokáže snímat barevný obraz i během noci a na velkou vzdálenost. Umožní tak například i zobrazování předmětů, které je problematické pozorovat pouhým okem.

Nex-gen_networkcamera.jpg

Stále se zvyšující zájem o ochranu a zabezpečení přináší pokrok ve vývoji sledovacích systémů i rostoucí poptávku po vysoce výkonných síťových kamerách, které dokáží nabídnout maximálně čitelný záznam ve dne i v noci. Zejména to platí o kamerách používaných v městských kamerových systémech a při monitorování důležitých součástí infrastruktury.

Společnost Canon vyvíjí kompaktní, vysoce citlivou síťovou kameru, která přinese jasné a barevné zobrazení vzdálených objektů za podmínek, které jsou obtížné zvládnutelné i pro lidské oko, především pak v noci při slabém okolním osvětlení. Díky svým zobrazovacím možnostem bude tato kamera ideální pro prevenci kriminality nebo při sledování míst postižených přírodními katastrofami, kde je třeba zajistit kontinuální sledování během denních i nočních hodin.

Canon při návrhu kamery vychází z široké škály optických technologií, které rozvíjí již řadu let. Vyvíjená síťová kamera bude mít teleobjektiv s ultrazoomem, širokým clonovým rozsahem a ohniskovou vzdáleností přes 600 mm (ekvivalent 35 mm kinofilm) a dosáhne skvělé hodnoty světelnosti f/2.4. Objektiv bude obsahovat asférické i UD (Ultra Low Dispersion) čočky, potlačující výskyt chromatické aberace, která se zvyšuje s klesajícím clonovým číslem. Zároveň však bude možné dosáhnout kompaktní velikosti objektivu. Kombinace objektivu s širokým clonovým rozsahem, vysoce citlivým snímačem a velmi výkonným obrazovým procesorem dovolí barevné rozpoznání tváře sledované osoby na vzdálenost 100 metrů i v tmavém prostředí s osvětlením pouhých 0,08 luxu, což přibližně odpovídá měsíčnímu svitu. Pro srovnání: běžné noční dohledové systémy jsou v současné době něčeho takového schopny pouze na omezenou vzdálenost a při použití infračerveného osvětlení, případně při využití nočního režimu, při němž je ovšem snímán pouze černobílý obraz.

Díky kombinaci elektrického pohonu pohybu, ovládajícího orientaci kamery, a teleobjektivu s ultrazoomem, bude tato síťová kamera schopna splnit široký rozsah požadavků na vzdálený dohled. Kromě monitoringu například při přírodních katastrofách může tato kamera sloužit v rámci městského kamerového systému i pro rozpoznávání registračních značek vozidel na silnicích – a to nikoli pouze ve dne, ale i v případech, kdy je vyžadován kamerový dohled během nočních hodin.

Canon má v plánu uvést tuto novou síťovou kameru na trh v roce 2016. Prostřednictvím vylepšení produktové řady síťových kamer chce společnost Canon reagovat na neustále rostoucí potřeby společnosti v oblasti monitoringu a kamerového dohledu.

spacer
					image
Tiskové zprávy
Korporátní tiskové zprávy
Tiskové zprávy produktů pro podnikání
Tiskové zprávy produktů pro spotřebitele
Tiskové zprávy medical produktů
Informace
Fotografie produktů
Events & Promotions
Ceny produktů
Explorer News
Korporátní informace
Loga a jejich užívání
Press Centrum
Informační kanály RSS
Podnikové novinky firmy Canon
Novinky pro podniková řešení firmy Canon
Spotřebitelské novinky firmy Canon