Canon slaví 50 let kalkulaček a uvádí dva nové profesionální modely

PRAHA, 10. června 2014 – Canon slaví padesáté výročí od vyrobení své první kalkulačky. Při této příležitosti přichází značka se dvěma novými profesionálními modely – prvotřídní kalkulačkou KS-1220TSG a 16místnou kalkulačkou MP1611-LTSC-es. Obě novinky ocení zejména obchodníci a účetní.

image001.jpg image002.jpg image003.jpg


Bohaté padesátileté zkušenosti značky Canon v oblasti vývoje kalkulaček zahrnují řadu významných milníků. Již v roce 1964 Canon jako vůbec první na světě uvedl kapesní kalkulačku. Od té doby přišla značka s více než 40 všestrannými modely, mezi kterými nechyběly ruční ani stolní kalkulačky, kancelářské kalkulačky s možností tisku a vědecké kalkulačky. Při výrobě kalkulaček byl Canon také průkopníkem v použití udržitelnějších materiálů a recyklovatelných součástek, obojí s cílem minimalizovat negativní dopady na životní prostředí. V současné době více než 55 procent kalkulaček využívá materiálů, které jsou recyklovány z ostatních produktů značky Canon. 

Canon KS-1220TSG – elegantní a uživatelsky přívětivá kalkulačka

Nové kalkulačky se mohou pochlubit nejen množstvím obchodních funkcí a výpočtů, ale také vylepšeným provedením, které umožnuje rychlejší práci. Canon KS-1220TSG je dvanáctimístná kalkulačka, u které profesionálové ocení zejména okamžitý přístup k nejčastěji používaným funkcím – od výpočtů nákladů, prodejů a marží přes výpočty daní, posun desetinné čárky či zaokrouhlování až po celkový součet a ukládání do paměti. Výhodou modelu KS-1220TSG je 

i ergonomická klávesnice a přehledné označení jednotlivých tlačítek, kterého Canon dosáhl pomocí technologie sítotisku. Vysoká ergonomie klávesnice je užitečná také při využívání další nové funkce této kalkulačky, která umožňuje zachycení stisku až tří tlačítek současně. Na zvýšení rychlosti a přesnosti vkládání dat se podílí i rozložení klávesnice, kterou Canon speciálně navrhl pro hmatovou metodu ovládání. 

Velký výklopný LCD displej kalkulačky KS-1220TSG podporuje nastavení v rozsahu 40 ° a umožňuje velmi snadné čtení údajů. Nový model se vyznačuje plochým a robustním tělem, hmotností pouhých 190 gramů a prvotřídním akrylovým panelem displeje. Tlačítka obklopuje vysoce kvalitní pokovené pouzdro, které je navíc velmi příjemné na dotek. 

Canon MP1611-LTSC-es – vysoce kvalitní tisk

Model MP1611-LTSC-es, který využijí zejména pracovníci z oblasti financí, se může pochlubit velkým podsvíceným displejem LCD se 16 místy a dvoubarevným tiskem pomocí inkoustové pásky. Nová kalkulačka je tak vhodná pro rychlé, přesné a komplexní výpočty daní, obchodní výpočty i převody měny. 

Profesionálové určitě ocení i dvoubarevný tisk, díky kterému jsou výsledky výpočtů jasně viditelné ihned po jejich vytištění. Kalkulačka MP1611-LTSC-es zvládá náročné používání a prostorná klávesnice s velkými, odolnými a barevně rozlišenými tlačítky umožňuje rychlé i přesné zadávání. 

Klíčové vlastnosti kalkulačky KS-1220TSG: 

 • 12místná stolní kalkulačka 
 • Mimořádně velký nastavitelný displej 
 • Ergonomické provedení kláves
 • Tenké provedení
 • Paměťové funkce a funkce celkového součtu
 • Speciální funkce pro obchodní a daňové výpočty

Klíčové vlastnosti kalkulačky MP1611-LTSC-es: 

 • 16místná kalkulačka s možností dvoubarevného tisku pomocí inkoustové pásky 
 • Funkce pro výpočty daní, obchodní výpočty i převody měny
 • Velký dvoubarevný podsvícený displej 
 • Prostorné rozvržení kláves pro náročné používání 
 • Elegantní kovově stříbrné provedení

spacer
					image
Další informace
KS-1220TSG Obrázky
MP1611-LTSC-es Obrázky
Tiskové zprávy
Korporátní tiskové zprávy
Tiskové zprávy produktů pro podnikání
Tiskové zprávy produktů pro spotřebitele
Tiskové zprávy medical produktů
Informace
Fotografie produktů
Events & Promotions
Ceny produktů
Explorer News
Korporátní informace
Loga a jejich užívání
Press Centrum
Informační kanály RSS
Podnikové novinky firmy Canon
Novinky pro podniková řešení firmy Canon
Spotřebitelské novinky firmy Canon