Canon uvádí kruhový makroblesk Lite MR-14EX II

PRAHA, 12. února 2014 – Značka Canon přichází s novým kruhovým makrobleskem Lite MR-14EX II, kterým doplňuje svůj úspěšný systém EOS. Nový model kruhového blesku je určený pro pokročilé fotografy, kteří digitální zrcadlovky využívají pro makrofotografování. Kruhový makroblesk Lite MR-14EX II nabízí úžasnou flexibilitu při nasvícení a focení pestré škály objektů. Ve srovnání se svým předchůdcem přináší tento blesk řadu vylepšení, včetně nezávislého použití hlavy blesku, zrychlení reakcí a rozšířených uživatelských funkcí.

Macro Ring Lite MR-14EX II.jpg

Nový blesk je kompatibilní s celou produktovou řadou digitálních zrcadlovek EOS a nabízí plně automatické měření blesku E-TTL II zajišťující přesné a konzistentní expozice. Vylepšená pilotní světla využívají vysoce jasné bílé LED diody, které ve srovnání s předchozím modelem nabízejí lepší osvětlení a umožňují tak snadné zaostření i při špatných světelných podmínkách. Nový blesk přináší také větší flexibilitu, především pak díky nezávislému ovládání levé i pravé bleskové výbojky a vysokému směrnému číslu 14. Tyto vlastnosti umožňují uživatelům pohrát si s jedinečným a tvůrčím nastavením osvětlení i při focení detailů při velkém zvětšení.

Macro Ring Lite MR-14EX II lze využívat také jako bezdrátovou optickou hlavní jednotku pro vzdálené ovládání blesků řady EX Speedlite, a to s bezdrátovým infračerveným ovládáním až tří skupin externích blesků. Prostřednictvím integrovaného panelu LCD navíc můžete velmi přesně doladit parametry nasvětlení. K dispozici jsou také nové funkce – 12 uživatelských a tři osobní. Díky těmto funkcím můžete upravovat nastavení blesku tak, aby přesně vyhovovalo vašim tvůrčím záměrům.

Kruhový makroblesk Lite MR-14EX II nabízí také řadu nových a vylepšených funkcí, které zvyšují jeho využitelnost. Díky přepracovanému ovládání mohou uživatelé aktivovat jednotku blesku přímo z nabídky na displeji digitální zrcadlovky. K dispozici je i nový indikátor, který zobrazuje proces nabíjení blesku. Čas potřebný k nabití byl zkrácen na pouhých 5,5 sekundy a samotné nabíjení je takřka neslyšitelné. Nový blesk je tak ideální i pro fotografy, kteří fotí plaché objekty, např. hmyz.

Vylepšené tělo blesku obsahuje nový zajišťovací mechanismus, který na jeden dotek umožňuje rychlé a snadné připojení blesku k fotoaparátům EOS. Odolnost a spolehlivost blesku zvyšuje kovová upevňovací patice i prachu odolné provedení. Kabel blesku je nyní připojený na pravé straně, čímž je zcela vyloučena kolize se spouští fotoaparátu. Blesk také nijak nebrání použití filtrů na objektivy, a fotografy tak nijak neomezuje v jejich tvůrčí svobodě.

Klíčové vlastnosti Macro Ring Lite MR-14EX II:
• Kruhový design, který umožňuje všestranné osvětlení
• Dvě nezávisle nastavitelné bleskové výbojky
• Velký výkon díky směrnému číslu 14 (při ISO 100)
• Bezdrátové spouštění dalších blesků
• Technologie LED, která ulehčuje zaostřování při špatných světelných podmínkách
• Snadno použitelné ovládací prvky
• Rychlé a tiché nabíjení

spacer
					image
Další informace
Macro Ring Lite MR-14EX II Obrázky
Macro Ring Lite MR-14EX II Spec link item [XLS, 33 KB]
Tiskové zprávy
Korporátní tiskové zprávy
Tiskové zprávy produktů pro podnikání
Tiskové zprávy produktů pro spotřebitele
Tiskové zprávy medical produktů
Informace
Fotografie produktů
Events & Promotions
Ceny produktů
Explorer News
Korporátní informace
Loga a jejich užívání
Press Centrum
Informační kanály RSS
Podnikové novinky firmy Canon
Novinky pro podniková řešení firmy Canon
Spotřebitelské novinky firmy Canon