EOS C100 Mark II: Canon přichází s kamerou nové generace z řady Cinema EOS

Praha, Česká republika, 22. října 2014 – Značka Canon rozšiřuje svoji filmovou řadu Cinema EOS o nový model EOS C100 Mark II. Nejnovější profesionální filmová kamera s velkým snímačem je určena pro ovládání jedním operátorem a staví na úspěchu uznávaného modelu EOS C100. Nový EOS C100 Mark II je výsledkem komplexní modernizace svého předchůdce a může se pochlubit vylepšenou kvalitou obrazu i větší tvůrčí flexibilitou. Mezi další přednosti kamery EOS C100 Mark II patří i snadná obsluha a podpora bezdrátového sdílení. Produkt bude k dostání pouze v Centru FotoŠkoda.

EOS C100 Mark II.jpg

Prvotřídní výsledky za všech podmínek
Díky použití technologií z vlajkové lodi společnosti Canon v oblasti filmových kamer, modelu EOS C500, se nadchne kamera EOS C100 Mark II mimořádně výkonným zpracováním obrazu. Nový model v sobě spojuje snímač CMOS typu Super 35 mm s rozlišením 8,3 megapixelu a obrazový procesor DIGIC DV 4. Výsledkem jsou dokonalé barvy a široký dynamický rozsah, tedy vlastnosti, které jsou charakteristické právě pro filmové kamery EOS. Mezi důležité vlastnosti patří i nově rozšířený rozsah citlivosti ISO, který nyní pokrývá hodnoty v rozmezí 320 až 102 400 a nabízí vynikající výkon i při špatných světelných podmínkách. Kamera navíc přichází s novým systémem zpracování obrazu, který potlačuje moiré i aliasing. Výsledné záběry jsou ostřejší i čistší.

Pro zaostřování využívá kamera EOS C100 Mark II průkopnickou technologii společnosti Canon – systém CMOS AF s dvojitými pixely. Díky této technologii může každý kameraman zaostřit libovolný objekt velmi snadno a stejně jednoduše může přepínat zaostření mezi více objekty, a to v rámci jednoho záběru. Model EOS C100 Mark II podporuje – v případě využití kompatibilních objektivů – i technologii automatického zaostřování s detekcí obličeje. Nová kamera tak díky automatickému rozpoznávání a sledování obličejů rozšiřuje kreativní možnosti natáčení.

Více tvůrčích možností
Kamera EOS C100 Mark II podporuje dva formáty záznamu, a vyhovuje tak potřebám různých typů produkce. Kameramani mohou díky záznamu ve dvojím formátu pořizovat Full HD záběry současně ve formátu MP4 (až 35 Mb/s) i AVCHD (až 28 Mb/s), a to rychlostí až 60 snímků za sekundu. Uživatelé navíc mohou rozdělit ukládání HD a SD záznamu na dvě samostatné paměťové karty SD. Jednoduše tak mohou maximalizovat flexibilitu svých pracovních postupů a zjednodušit sdílení. Tyto funkce ještě více rozšiřují tvůrčí možnosti kamery EOS C100 Mark II a umožňují zachycení jak pomalých, tak i dynamických akcí.

Nová kamera nabízí, a to jako první z filmové řady Cinema EOS, konektivitu Wi-Fi. Podpora Wi-Fi mj. umožňuje přenos souborů pomocí protokolu FTP a sdílení záběrů je tak snadnější než kdykoli dříve. V situacích, které vyžadují rychlé použití nahrávek – například ve zpravodajství – záznam ve dvojím formátu umožňuje rychlé sdílení souborů SD s nízkým rozlišením, a to přímo z kamery. Týmy mají ale i nadále k dispozici kopii v HD rozlišení.

Nekompromisní funkčnost – ať jste kdekoli
Díky svému kompletně odolnému provedení je kamera EOS C100 Mark II ideální pro natáčení v celé řadě situací, zejména v případech, kdy záznam pořizuje jen jeden kameraman. Nová kamera se může pochlubit ovládáním, které je založené na prohlížeči a využívá vestavěnou podporu Wi-Fi. Spolu s podporou multifunkčního dálkového ovladače Canon RC-V100 umožňuje bezdrátová komunikace umístění kamery do míst, o kterých dříve nemohli kameramani vůbec uvažovat. Kamera EOS C100 Mark II tak nabízí širokou škálu tvůrčích možností, a to i v případě nekomfortních a komplikovaných situací.

Součástí inovovaného modelu EOS C100 Mark II je přepracovaný displej, který umožňuje vyklopení na stranu a nabízí tak dokonalejší možnosti sledování. Například záběr mohou uživatelé nakomponovat i ve chvílích, kdy se pochybují před kamerou. Nový displej OLED se vyniká vyšším kontrastem, živějšími barvami a rychlejšími reakcemi, a to i při jasném osvětlení. Během natáčení umožňuje vyšší flexibilitu i přesnost také zdokonalený výsuvný a výklopný elektronický hledáček a větší očnice. Mikrofon umístěný v rukojeti navíc zpřístupňuje řadu profesionálních zvukových funkcí. Nový mikrofon vestavěný přímo v těle kamery umožňuje plynulé nahrávání zvuku i v případě, kdy kameraman používá EOS C100 Mark j II v nejmenší možné konfiguraci.

Neomezené možnosti díky objektivům EF
Kamera EOS C100 Mark II je součástí systému EOS, a je tak okamžitě kompatibilní se světově proslulou řadou výměnných objektivů Canon EF i filmových objektivů 4K EF. A pro použití s těmito objektivy je nová kamera plně optimalizovaná. Kameramanům navíc výkon a univerzálnost výměnných objektivů umožňuje splnit prakticky jakoukoli tvůrčí výzvu.

Klíčové vlastnosti EOS C100 Mark II:

  • Snímač CMOS typu Super 35 mm, rozlišení 8,3 megapixelu
  • Citlivost ISO až 102 400
  • Systém CMOS AF s dvojitými pixely a automatické zaostřování s detekcí obličeje
  • Podpora záznamu ve dvojím formátu – AVCHD/MP4 až do rozlišení 1 080/60p
  • Displej OLED a vylepšený elektronický hledáček
  • Možnost využít vestavěnou Wi-Fi a dálkový ovladač

spacer
					image
Další informace
EOS C100 Mark II Obrázky
EOS C100 Mark II Specifikace [XLSX, 29 KB]
Tiskové zprávy
Korporátní tiskové zprávy
Tiskové zprávy produktů pro podnikání
Tiskové zprávy produktů pro spotřebitele
Tiskové zprávy medical produktů
Informace
Fotografie produktů
Events & Promotions
Ceny produktů
Explorer News
Korporátní informace
Loga a jejich užívání
Press Centrum
Informační kanály RSS
Podnikové novinky firmy Canon
Novinky pro podniková řešení firmy Canon
Spotřebitelské novinky firmy Canon