Kamera EOS C300 Mark II – ohromující kvalita 4K rozlišení, kreativita i všestrannost

Praha, Česká republika, 8. dubna 2015 – Společnost Canon dnes představila novou filmovou kameru EOS C300 Mark II se 4K rozlišením, která filmovým i televizním producentům umožňuje zhmotnit jejich tvůrčí vize s ohromujícími detaily. Nový model navazuje na nebývalý úspěch uznávané kamery EOS C300 a může se pochlubit větší odolností, pokročilým systémem zpracování obrazu s dvojicí procesorů DIGIC DV5, novými profesionálními kodeky a vynikajícím dynamickým rozsahem. Díky těmto vlastnostem je nový model v současnosti nejschopnější, nejflexibilnější a nejdostupnější kamerou z filmové řady Cinema EOS.

EOS C300 Mark II


Nejvyšší kvalita 4K rozlišení a všestrannost
Díky možnosti nahrávat interně v 10bitovém vzorkování 4:2:2 s rychlostí až 410 Mb/s ve 4K rozlišení nebo v 10/12bitovém vzorkování 4:4:4 ve 2K/Full HD rozlišení a dynamickému rozsahu až 15 EV umožňuje EOS C300 Mark II vytvářet záběry vhodné pro rozsáhlé postprodukční úpravy. Výstupy jsou ostřejší v celém barevném spektru s minimálním „krvácením“ barev. Nová filmová kamera nahrává ve 4K rozlišení jak ve variantě pro televizní vysílání (3 840 x 2 160 pixelů), tak i ve filmovém formátu DCI (4 096 x 2 160), a poskytuje tak profesionálním kameramanům i reportérům špičkovou kvalitu obrazu.

Canon EOS C300 Mark II umožňuje natáčet ve vysokém datovém toku ve 4K rozlišení na dvě paměťové karty standardu CFast 2.0 a současně ukládat soubory ve formátu RAW ve 4K rozlišení na externí záznamníky. Nový model tak nabízí dostatečnou flexibilitu a je zajímavý pro produkci, která vyžaduje maximální možnou kvalitu. Procesy produkčního workflow navíc zjednodušuje i současné nahrávání ve formátu 2K/Full HD Proxy na interní SD kartu.

Mezi důležité vlastnosti patří i vynikající výkon při špatných světelných podmínkách, za kterým stojí nový snímač CMOS typu 35 mm navržený společností Canon a rozšířený rozsah citlivosti ISO s horní hranicí až 102 400. Díky těmto vylepšením mohou kameramani vytvářet v náročném prostředí záběry s nízkým šumem, aniž by museli v kvalitě obrazu činit kompromisy.

Filmová kamera EOS C300 Mark II se může pochlubit jak plně manuálním ovládáním, které je ideální pro filmová prostředí, tak i automatickými režimy. Mezi tyto režimy patří vylepšený systém CMOS AF s dvojitými pixely, který aktuálně pokrývá přibližně 80 procent záběru vertikálně i horizontálně, automatické vyvážení bílé a automatické zaostřování s detekcí obličeje. Všechny tyto režimy usnadňují jak pořizování podkladů pro nezávislé zpravodajství, tak i práci při natáčení dokumentů v terénu.

Okamžitá integrace s profesionálními workflow
Nová řada kodeků XF-AVC H.264 značky Canon, které jsou kompatibilní se standardními systémy nelineární editace, umožňuje bezproblémové zařazení filmových záběrů ve 4K i 2K/Full HD rozlišení do profesionálních workflow – samozřejmě při zachování nejvyšší kvality obrazu. Natáčení ve 4K rozlišení podporuje XF-AVC, ve 2K/Full HD rozlišení pak XF-AVC Long GOP i Proxy. Obě varianty využívají kodek H.264, který zjednodušuje jejich použití a zvyšuje flexibilitu provádění postprodukčních úprav. Díky tomu, že kamera EOS C300 Mark II podporuje natáčení progresivní rychlostí až 30 snímků za sekundu ve 4K rozlišení a až 120 snímků za sekundu v 2K/Full HD rozlišení, mohou kameramani volit takovou kombinaci rozlišení a typu kodeku, která nejlépe vyhoví jejich tvůrčím záměrům.

Filmová kamera Canon EOS C300 Mark II podporuje také širokou škálu barevných prostorů včetně BT.2020, Canon Cinema Gamut a DCI-P3. Canon EOS C300 Mark II je navíc prvním modelem z filmové řady Cinema EOS, který se může pochlubit zcela novou technologií Canon Log2. Díky této technologii mají kameramani k dispozici dynamický rozsah 15 EV, který je ve srovnání s předchozími kamerami z řady Cinema EOS výrazně širší. Kamera EOS C300 Mark II je navíc velmi univerzální i v případě záznamu zvuku – podporuje 4kanálové nahrávání v rozlišení 16 nebo 24 bitů a s frekvencí 48 kHz.

Opravdu všestranná kamera
Model EOS C300 Mark II staví na DNA kultovního designu filmové řady Cinema EOS a může se tak pochlubit modulárním tělem, které si mohou kameramani pomocí rozsáhlé řady kompatibilního příslušenství perfektně přizpůsobit svým potřebám i konkrétní natáčené situaci. Kamera ve svých útrobách skrývá i vestavěné skleněné neutrální šedé filtry, které v rozšířeném režimu umožňují v deseti krocích snížit množství světla dopadajícího na snímač. Využití kamery při natáčení v široké škále pozic zjednodušuje i kompatibilita s dálkovým ovladačem RC-V100 a podpora ovládání prostřednictvím Wi Fi.

Rychlost přenosu dat ze snímače je v případě této kamery dvakrát vyšší, než jaká byla v originálním modelu EOS C300, a má tak podíl na minimalizaci efektu „rolling shutter“. Záznam obrazu v pohyblivých prostředích je pak velmi ostrý a nová filmová kamera je ideální pro natáčení akčních scén.

Díky využití špičkových zkušeností společnosti Canon v oblasti optiky je nová kamera EOS C300 Mark II kompatibilní s více než 90 aktuálními objektivy řady EF a EF Cinema. Kameramani tak mohou i nadále využívat své dosavadní objektivy s bajonetem EF. Model EOS C300 Mark II navíc podporuje filmové zoom objektivy se servopohonem a může využívat opravdu velmi rozsáhlé portfolio – na současném trhu jedno z nejširších – objektivů pro natáčení filmů i televizní produkci. Flexibilitu zvyšuje i možnost servisní změny¹ bajonetu ze standardního EF na EF Cinema Lock nebo na filmový standard PL.

Klíčové výhody filmové kamery EOS C300 Mark II:

  • Interní nahrávání ve vysoké přenosové rychlosti se 4K rozlišením a s podporou externích RAW zařízení
  • Výstupy s vysokým dynamickým rozsahem, které jsou vhodné pro postprodukční úpravy
  • Bezproblémová integrace s profesionálními workflow
  • Automatika, která zjednodušuje natáčení nezávislých pořadů
  • Kvalitní výstupy s nízkým šumem i při špatných světelných podmínkách


¹ Tato možnost je dostupná jako placená služba

spacer
					image
Další informace
EOS C300 Mark II Obrázky
EOS C300 Mark II Specifikace [XLSX, 19 KB]
Tiskové zprávy
Korporátní tiskové zprávy
Tiskové zprávy produktů pro podnikání
Tiskové zprávy produktů pro spotřebitele
Tiskové zprávy medical produktů
Informace
Fotografie produktů
Events & Promotions
Ceny produktů
Explorer News
Korporátní informace
Loga a jejich užívání
Press Centrum
Informační kanály RSS
Podnikové novinky firmy Canon
Novinky pro podniková řešení firmy Canon
Spotřebitelské novinky firmy Canon