Canon uvádí nový 4K filmový ultra teleobjektiv se servem a největší ohniskovou vzdáleností na světě¹

Praha, Česká republika, 23. října 2014 – Značka Canon rozšiřuje svoji produktovou řadu filmových objektivů se servopohonem o nový vysoce výkonný ultra teleoobjektiv – model CN20x50, který je určen pro televizní produkci v oblasti sportu a přírody. Díky dlouhodobým a zároveň jedinečným zkušenostem v navrhování objektivů přichází společnost Canon s modelem, který se může pochlubit vynikající kvalitou obrazu a výjimečnými tvůrčími možnostmi. Nový CN20x50 je navíc prvním objektivem svého typu, který spojuje vestavěný extender pro 1,5násobné zvětšení ohniskové vzdálenosti, prvotřídní 20násobné přiblížení a odnímatelné servo s nativním rozsahem ohniskové vzdálenosti 50 až 1000 mm. Extender navíc rozsah navyšuje na opravdu významné hodnoty 75 až 1 500 mm. Produkt bude k dostání v Centru Fotoškoda.

CN20x50

Nový objektiv navrhla společnost Canon jako přenosné řešení pro televizní produkci s kamerami formátu Super 35mm – bez ohledu na to, zda autoři využijí rozlišení HD, UHD či 4K. Objektiv CN20x50 je ideální nástroj, který se může pochlubit jedinečnou kvalitou, univerzálností i použitelností. Inovovaná odnímatelná jednotka servopohonu umožňuje agilní styl natáčení, který je se standardními filmovými objektivy obtížně realizovatelný. Nový filmový objektiv se servopohonem je proto ideálním nástrojem pro naplnění rostoucí poptávky po televizní produkci v oblasti sportu a přírody v ultra vysokém rozlišení (UHD).

Univerzální a spolehlivý
Současná produkce předpokládá natáčení v náročném a nepředvídatelném prostředí, požadavek na vysokou flexibilitu objektivu je proto zcela přirozený. Autorské týmy televizních stanic, které se zaměřují na natáčení divoké přírody, pracují za nepříznivých a citlivých podmínek vyžadujících mnohdy snímání z velké vzdálenosti. Sportovní produkce zase vyžaduje extrémně vysoké rozlišení, aby mohla být co nejblíže centru dění na stadionu. V obou případech se po kameře vyžaduje možnost rychlé změny pozice, flexibilita natáčení a svižný hardware, který umožňuje reagovat na změny ve scéně.

Výhodou objektivu CN20x50 je jeho lehkost a přenositelnost. Váží pouhých 6,6 kilogramů. Ve své třídě vyniká i bezkonkurenční ohniskovou vzdáleností a možnostmi zoomu. Tyto vlastnosti umožňují objektivu zachytit různé typy akcí, včetně sportovních, a to na dálku a při zachování nejvyšší kvality obrazu v celém rozsahu zoomu. Nadstandardní rozsah zoomu výrazně snižuje počet zařízení, které musí mít týmy k dispozici a umožňuje vynikající řešení pro natáčení přímo na místě.

Nejnovější přírůstek v produktové řadě filmových objektivů značky Canon se servem, model CN20x50, je uživatelsky přátelský. Robustní model byl navržen tak, aby byl vysoce odolný a spolehlivý, a to i v náročném prostředí. Objektiv proto spojuje nejvyšší kvalitu optiky s konstrukcí, díky které je objektiv odolný vůči nepříznivému počasí i nárazům. CN20x50 je tak vhodný pro použití i v těch nejnepříznivějších podmínkách, podobně jako ostatní objektivy značky Canon pro vysílání.

Flexibilní použití
Nový model CN20x50 je kompatibilní s širokou řadou kamer a podporuje oboustrannou komunikaci mezi objektivem a kamerou. K dispozici je jak varianta pro bajonet FE, tak i pro bajonet PL. Varianta pro bajonet EF využívá systém vyvinutý společností Canon, zatímco varianta pro bajonet PL podporuje i technologii společnosti Cooke Optics. Obě varianty umožňují i 12pinovou sériovou komunikaci, která umožňuje integraci s běžnými vysílacími zařízeními.

Zaostřovací kroužek umožňuje otáčení v rozsahu 180 stupňů – nabízí tak vyvážení mezi přesností vyžadovanou pro obraz v rozlišení 4K a rychlostí, která je nezbytná pro použití ve vysílání. V situacích, kdy rozhoduje každá sekunda a kameramani mají pouze jednu jedinou příležitost pro natočení záběru, je vysoká rychlost nastavení zoomu a clony i jednoduchost zaostřování velmi důležitá. Díky těmto vlastnostem mohou kameramani snadno a přesně natáčet i velmi rychle se měnící scény.

Konstrukce objektivu je kompatibilní s řadou příslušenství pro oblast filmové a vysílací produkce včetně ovladačů zoomu a zaostření, filmových slunečních clon a krokových modulů typu 0,8 a 0,5 jako jsou například jednotky follow focus. Nový objektiv tak umožňuje opravdu všestranné použití.

Klíčové vlastnosti objektivu CN20x50:

  • Teleobjektiv s prvotřídní ohniskovou vzdáleností, který umožňuje pořizování záběrů z opravdu velmi velké dálky
  • Možnost zachycení každého detailu pro televizní vysílání v oblasti sportu a přírody
  • Ohromující kvalita záběru ve vynikající kvalitě 4K
  • Velmi různorodé způsoby natáčení a vyjádření tvůrčích myšlenek
  • Přenosný a odolný objektiv s intuitivním ovládáním

¹Based on Canon research as of October 2014

spacer
					image
Další informace
CN20x50 Obrázky
CN20x50 Specifikace [XLSX, 12 KB]
Tiskové zprávy
Korporátní tiskové zprávy
Tiskové zprávy produktů pro podnikání
Tiskové zprávy produktů pro spotřebitele
Tiskové zprávy medical produktů
Informace
Fotografie produktů
Events & Promotions
Ceny produktů
Explorer News
Korporátní informace
Loga a jejich užívání
Press Centrum
Informační kanály RSS
Podnikové novinky firmy Canon
Novinky pro podniková řešení firmy Canon
Spotřebitelské novinky firmy Canon