Inkoustová multifunkce PIXMA – skvělý a spolehlivý společník pro vaše podnikání

PRAHA, 22. srpna 2011 - Inkoust a kancelář k sobě zkrátka patří. Jen dnes nemluvíme o inkoustu, ve kterém se dříve namáčel husí brk a účetní sepisovali finanční výsledky, ale o zařízeních, které posouvají malé firmy na zcela novou úroveň.

Řídit malý podnik znamená pracovat s omezenými zdroji a přitom se snažit dosáhnout maximálních zisků. Hrozeb pro podobné firmy přitom existuje nepřeberné množství a i malá chyba může znamenat existenční problémy. Vedení firmy by se proto mělo snažit o flexibilitu, aby v případě problémů bylo možné dostatečně pružně reagovat. Důležitou součástí každodenního života v kancelářích je i tisk a zpracování dokumentů, takže výběr správného řešení je velmi důležitý. A řada menších společností si ještě dostatečně neuvědomuje hodnotu technologií vše-v-jednom, na něž větší organizace již plně spoléhají, a stále používají několik jednoúčelových zařízení.

Hodnotu multifunkčních zařízení zvyšuje stále sofistikovanější software, který umožňuje stále lepší a lepší optimalizaci podnikových procesů. Mnoho podniků, například nezávislé účetní firmy, denně pracují s velkým množstvím dokumentů, jako jsou dopisy, smlouvy a faktury. Ty se obvykle uchovávají v papírové podobě, což je pro zaměstnance časově náročné, a registrační skříně navíc zabírají mnoho místa.

Při zvolení správného zařízení je v kombinaci se softwarem možné dokumenty skenovat a okamžitě převádět do PDF souborů umožňujících hledání v textu, tedy provádět elektronickou správu dokumentů. Tento systém dovoluje rychlé a snadné prohledávání dokumentů pomocí klíčových slov. Do PDF formátu lze převádět i příchozí faxy a ukládat je na paměťovou kartu zařízení nebo na USB flash disk. Není tedy nutné tisknout spousty stránek, což výrazně snižuje náklady. Pro podniky, které by jinak uchovávaly důvěrné dokumenty v zamčených registračních skříních, je určena funkce ochrany PDF souborů heslem, která zamezuje neoprávněnému přístupu k těmto souborům.

Elektronická správa dokumentů, kterou lze snadno integrovat do stávajících podnikových procesů, nabízí malým podnikům další významné výhody. Tento systém uchovávání dokumentů nejenže šetří čas zaměstnanců z dlouhodobého hlediska a dovoluje uvolnění kancelářských prostor, je také maximálně snadný a jednoduchý, co se navigace týče, a navíc snižuje náklady na papír – přispívá tak k celkovému zvýšení efektivity práce.

Marketing z vlastních zdrojů
Další zajímavou oblastí je marketing. Malé firmy jsou nuceny neustále optimalizovat náklady a často šetření dopadá právě na marketing – mnohými považovaný za zbytečný luxus. Malé podniky musí při své marketingové činnosti vymýšlet alternativní kreativní postupy a nacházet nové způsoby, jak oslovit a přitáhnout nové zákazníky a udržet si ty stávající, a to v rámci omezeného rozpočtu.

Obecně se má za to, že marketingový materiál v profesionální kvalitě a za příznivou cenu lze pořídit pouze tak, že se jeho tvorba zadá třetí straně. Pořízení vlastních podnikových prostředků pro jeho tvorbu je vnímáno jako finančně náročné a pro mnohé menší podniky nedosažitelné. Stále více podniků si však již uvědomuje, že vlastní marketing mohou vykonávat a zajišťovat z vlastních zdrojů, pod vlastních střechou.

Malé podniky mohou například získat přístup k jednoduchým šablonám, jež lze stáhnout pomocí softwaru integrovaného do vybraných špičkových tiskáren. S jejich pomocí lze tisknout materiály, které je možné přizpůsobit podle konkrétních potřeb a které vynikají profesionální kvalitou – může jít např. o materiály do prodejen, propagační plakáty nebo tištěnou reklamu. Vyspělé tiskové technologie současnosti nenabízejí jen prostý tisk a kopírování, ale řadu dalších užitečných funkcí, jejichž použití je navíc tak snadné, že si s nimi poradí jakýkoliv uživatel. Pro účely marketingu poskytují schopnost tvorby vodě a otěru odolných letáků a plakátů – ideální pro podniky, jejichž materiály musí být odolné vůči podmínkám venkovního prostředí, může jít například o brožury pro realitní kanceláře nebo pouliční plakátovou reklamu.

Společnost Canon dodává software pro tvorbu marketingových materiálů jako součást svých tiskáren. Například tiskárna Canon PIXMA iX7000 je výkonná inkoustová tiskárna pro tisk do formátu A3, která zajišťuje prvotřídní kvalitu tisku. Je dodávána se sadou marketingových šablon (Solutions Templates) pro tvorbu marketingových materiálů, které lze stáhnout a které jsou kompatibilní s textovým procesorem Microsoft Word. S jejich pomocí může kdokoliv snadno tvořit a tisknout materiály profesionální kvality ve formátech A5 až A3 – od letáků až po plakáty.

ISO – skutečná rychlost tisku a kopírování tiskáren
Vedle širokých možností využití inkoustových multifunkcí jsou zásadní i jejich parametry. Tím nejdůležitějším faktorem je nejčastěji rychlost. Pro podniky, které denně tisknou a kopírují velké množství dokumentů, se ve výsledku může jednat o poměrně zásadní rozdíly. V minulosti však bylo obtížné srovnání rychlostí různých produktů od různých výrobců.

Proto International Standards Organisation (ISO – Mezinárodní organizace pro normalizaci) specifikuje požadavky pro určité produkty, služby, procesy, materiály a systémy. Standardy ISO jsou koncipovány tak, aby je bylo možné implementovat na celosvětové úrovni, a často jsou také vyžadovány na jednotlivých trzích. 4. března 2009 byly oficiálně vydány normy ISO/IEC 24734 a ISO/IEC 24735 jako mezinárodní standardy pro měření rychlosti digitálních tiskáren a kopírek.

Před jejich vydáním v roce 2009 každý výrobce používal své vlastní standardy a metodologie pro určení rychlosti produktů. Tato skutečnost zákazníkům znemožňovala věrohodné porovnání produktů a zjištění, které zařízení bude skutečně vyhovovat jejich potřebám. Canon se rozhodl okamžitě přijmout tyto nové standardy, čímž zákazníkům usnadňuje proces rozhodování. A všichni víme, že správně se rozhodnout při koupi nového stroje nemusí být vůbec lehké.

Standardy ISO jsou zárukou, že vybraný produkt bude splňovat požadavky a potřeby zákazníků, a proto je důležité, aby vešly v obecnou známost a byly používány náležitě ve prospěch zákazníků. Pro úspěšnou implementaci standardů ISO napříč celým oborem je pak klíčové, aby zákazníci při nákupu pečlivě kontrolovali specifikace k produktu, v nichž jsou rychlosti tisku uvedeny.

Šetří životní prostředí i náklady
Firmy stále častěji uvažují o šetrnosti k životnímu prostředí a i v oblasti tisku naštěstí nejde o žádnou novinku. Tuto problematiku se podniky snaží řešit již mnoho let.

Tradičně se IT strategie soustřeďují na praktická opatření, jako je například oboustranný tisk, omezení tisku jen na určitě zaměstnance a také na používání energeticky úsporných zařízení, které nabízejí téměř okamžitý náběh z režimu odstavení. Tiskárny dnes ovšem poskytují daleko více funkcí, a dovolují tak podnikům vlastní produkci většího množství materiálů.

Malým podnikům jsou dnes například k dispozici softwarová řešení, s jejichž pomocí mohou stahovat a upravovat běžné texty, nabídky a dokumenty do prodejen, ale také vytvářet vlastní marketingový materiál. Software Canon Easy-WebPrint EX dovoluje inteligentní tisk z webu, kdy uživatelé mohou vyjmout obsah z několika webových a stránek vložit jej do jednoho dokumentu – tímto způsobem lze dosáhnout výrazného snížení spotřeby papíru.

Je evidentní, že podniky dnes využívají své tiskárny mnoha různými způsoby a pro různé účely. Tato skutečnost pro ně představuje jak výzvy, tak příležitosti, co se týče implementace environmentálních strategií. Pro dosažení maximálního přínosu v tomto ohledu je však nutné, aby se zástupci podniků v této problematice dobře orientovali, uměli zvážit všechny aspekty, a aby tak zajistili efektivní postupy a dokázali prosadit, aby je jejich zaměstnanci používali v praxi. Tím dosáhnou trojího přínosu – omezení dopadu svých činností na životní prostředí, minimálních provozních nákladů a maximální funkčnosti, a tedy využití svého tiskového zařízení.

Inkoustová multifunkční zařízení jsou zkrátka vaším skvělým a spolehlivým společníkem v oblasti podnikání.

spacer
					image
Tiskové zprávy
Korporátní tiskové zprávy
Tiskové zprávy produktů pro podnikání
Tiskové zprávy produktů pro spotřebitele
Tiskové zprávy medical produktů
Informace
Fotografie produktů
Events & Promotions
Ceny produktů
Explorer News
Korporátní informace
Loga a jejich užívání
Press Centrum
Informační kanály RSS
Podnikové novinky firmy Canon
Novinky pro podniková řešení firmy Canon
Spotřebitelské novinky firmy Canon