Canon zdokonaluje platformu irista

Praha, Česká republika, 15. září 2014 – Canon představuje zdokonalenou verzi své cloudové služby pro správu fotografií irista. Platformu společnost Canon spustila v červnu letošního roku. Aktualizace se může pochlubit řadou nových funkcí včetně přepracovaného a optimalizovaného rozhraní pro tablety a možnosti vytvářet vlastní fotoknihy přímo z prostředí iristy. Mezi novinkami nechybí ani přímá integrace s Wi-Fi fotoaparáty značky Canon. Nová verze platformy irista tak nabízí více možností propojení a je uživatelsky přátelštější.

irista.jpg

Uživatelé ocení výhody integrace s fotoaparáty značky Canon, které podporují technologii Wi-Fi. Snímky tak lze na iristu nahrávat přímo z fotoaparátu a jednotlivé obrázky jsou poté přístupné ze všech kompatibilních zařízení. Vše je navíc dostupné stiskem jednoho tlačítka.

Od prosince 2014 bude vylepšená platforma irista podporovat využití více zařízení najednou a bude kompatibilní se širokou škálou nejprodávanějších tabletů s operačními systémy iOS a Android. Uživatelé tabletů budou mít k dispozici všechny funkce platformy irista a rozhraní navíc zohlední i různá rozlišení a velikosti displejů. Správa fotoalb tak bude snadná i na cestách.

Mezi další vylepšení platformy irista patří také kompatibilita s Adobe Lightroom, která umožňuje upravovat snímky přímo v aplikaci Lightroom a ukládat je do platformy irista. Výhodou je jednotné centrální úložiště pro všechny fotografie. Spolupráce s aplikací Lightroom navíc umožňuje i ukládání XMP dat do iristy a jejich prohledávání. Uživatelé pak mohou své snímky filtrovat a synchronizovat podle metadat z aplikace Lightroom.

Během předvánočního období bude k dispozici také funkce pro vytvoření a objednání fotoknih ve špičkové kvalitě značky Canon. Celý postup bude velmi jednoduchý – uživatelé si z fotoalba vyberou snímky, přímo v iristě nastaví požadavky na vzhled publikace a po objednání obdrží nádhernou fotoknihu vytištěnou ve vysoké kvalitě. Fotoknihy ale nejsou jedinou možností, jak originálně uchovávat fotografie. K dispozici bude i možnost tisku fotografií přímo z prostředí iristy.

„Spuštění platformy irista letos v červnu byl jen začátek,“ říká Ladislav Paleček, generální ředitel Canon CZ & SK. „Reakce našich zákazníků průběžně vyhodnocujeme a dnes přicházíme s první z mnoha budoucích aktualizací této platformy. Přinášíme optimalizaci pro tablety, integraci s Wi-Fi fotoaparáty značky Canon a podporu fotoknih. Navíc rozšiřujeme způsoby práce o kompatibilitu s oblíbenou aplikací Abobe Lightroom. Irista tak není službou pro pouhé ukládání fotografií – ve skutečnosti je službou, se kterou mohou uživatelé své snímky jednodušeji sdílet, v originální podobě uchovávat a také se něco zajímavého z oblasti zpracování fotografií dozvědět.“

Irista je k dispozici v různých variantách, které se liší velikostí úložného prostoru, a vyhoví tak individuálním požadavkům každého uživatele. Vstupní úroveň je zcela zdarma a umožňuje uložit až 10 GB dat. Pokročilí nebo profesionální uživatelé, kteří vyžadují velkou kapacitu, mají na výběr mezi variantou s 50 GB a 100 GB úložného prostoru. Platby za službu mohou být měsíční nebo roční:

  • Úložný prostor až 50 GB: 4,99 EUR měsíčně nebo 49 EUR ročně
  • Úložný prostor až 100 GB: 10,99 EUR měsíčně nebo 109 EUR ročně
Služba irista je po přihlášení k dispozici na www.irista.com

spacer
					image
Další informace
irista Obrázky
Tiskové zprávy
Korporátní tiskové zprávy
Tiskové zprávy produktů pro podnikání
Tiskové zprávy produktů pro spotřebitele
Tiskové zprávy medical produktů
Informace
Fotografie produktů
Events & Promotions
Ceny produktů
Explorer News
Korporátní informace
Loga a jejich užívání
Press Centrum
Informační kanály RSS
Podnikové novinky firmy Canon
Novinky pro podniková řešení firmy Canon
Spotřebitelské novinky firmy Canon