Canon na akci EXPO 2015 v Paříži ukazuje budoucnost spotřebitelských produktů a digitálních služeb

Praha, Česká republika, 13. října 2015 – Společnost Canon Europe předvádí své představy o budoucnosti rychle se rozvíjejícího světa zpracování obrazu pro běžné uživatele. Canon stále hledá nové cesty, jak spotřebitelům usnadnit nahlédnutí do jejich vzpomínek i opětovné prožití zaznamenaných zážitků. Na akci Canon EXPO 2015 v Paříži nabízí vzrušující sbírku konceptů a technologií, které zásadně změní způsob, jakým budeme obraz zaznamenávat, ukládat i sdílet.

expo-banner.jpg

„EXPO je pro nás neuvěřitelně vzrušujícím obdobím,“ říká Miloš Bejblík, Marketing Director CIG ve společnosti Canon CZ. „Během uplynulých pěti let jsme využili naše nashromážděné odborné znalosti i zkušenosti a posunuli jsme hranice možností zpracování obrazu. Naše podnikání ve spotřebitelské oblasti transformujeme do podoby, která reaguje na požadavky běžných uživatelů a vedle špičkového hardware pro zpracování obrazu klade důraz i na vytváření nových digitálních služeb.“

„Vše, co v Paříži předvádíme, odráží naše odhodlání nabídnout opravdu skvělý komfort, který každému uživateli přinese více radosti z práce s fotografiemi i videi,“ pokračuje Miloš Bejblík. „Bez ohledu na to, zda si doma připomenete své zážitky pomocí inovativního bezdrátového centra pro správu obrazu Connect Station nebo díky kameře s citlivostí ISO 4 milióny zachytíte obsah, který lidské oko nemůže vidět. Nejlepší snímky představují cenné vzpomínky. Chceme lidem pomoci tyto okamžiky zachytit a obklopit se jimi v nejlepší možné kvalitě. Na akci EXPO 2015 předvedeme mnoho způsobů, kterými měníme přístupy k práci s obrazem dnes, zítra i ve vzdálenější budoucnosti.“

Podpora všech kroků při zpracování obrazu 
Vzhledem k rostoucí důležitosti a emocím zachycených ve fotografiích i videích a ke stále většímu počtu pořízených záběrů překonává Canon hranice technologií pro zpracování obrazu a je průkopníkem nových zkušeností i tvůrčích možností. Prostřednictvím rozvoje uceleného systému produktů a digitálních služeb pro spotřebitele podporuje Canon každého uživatele na celé cestě zpracování obrazu. Tuto cestu navíc zjednodušuje a umožnuje komukoli získat to nejlepší z jeho fotografií a videí – bez ohledu na to, pomocí jakého zařízení snímky vznikly.

S cílem potvrdit svůj závazek zdokonalovat a rozšiřovat portfolio digitálních služeb a fotografických aplikací pro chytré telefony vystavuje Canon svá nejnovější řešení navržená tak, aby zvládla vyřešit problémy a výzvy, kterým při správě velkých a neustále se rozrůstajících sbírek fotografií běžní uživatelé čelí. V návaznosti na dubnové převzetí společnosti Lifecake předvede Canon nové vlastnosti a inovované pojetí své cloudové služby pro správu fotografií irista. Navíc Canon seznámí návštěvníky s brzy očekávanou aplikací hdbook EZ pro chytré telefony, tablety a osobní počítače, která během několika minut ze sbírek fotografií a videí sama vybere ty nejlepší snímky a automaticky vytvoří osobní fotoknihu.

Mezi další zajímavosti z řady technologických konceptů, produktů, řešení a služeb patří:

  • Kamera pro 8K rozlišení: koncept kamery pro podporu další generace produkce video obsahu v nejmodernějším 8K rozlišení představuje zařízení, které zachytí vše v naprosto ohromující kvalitě. Od dění v Amazonském pralese pro přírodní dokumenty až nervy drásající sportovní utkání.
  • Fotoaparát s rozlišením 120 megapixelů: prototyp dovoluje vytvářet snímky v super vysokém rozlišení, které bude dostatečné pro vykreslení trojrozměrné textury i pro zachování celkového vjemu z fotografovaného objektu. Výsledný obraz je velice věrný a divák získává pocit, že objekt je fyzicky přímo před jeho očima. Naprosto dokonalé jsou zážitky při spojení takto vysokého rozlišení s 3D tiskem nebo holografickou projekcí.
  • CMOS snímač s rozlišením 250 miliónů pixelů: Nejnovější snímač z dílny společnosti Canon se může pochlubit ultra vysokým rozlišením s největším počtem pixelů na světě¹ ve třídě CMOS snímačů² a 30x ostřejším obrazem než u 4K rozlišení³. Nový snímač tak umožňuje zachytit i nápis na boku letadla letícího ve vzdálenosti neuvěřitelných 18 kilometrů.
  • Kamera s hodnotou citlivosti ISO 4 milióny: Nová kamera značky Canon se špičkovou citlivostí umožňuje zachytit obraz v plných barvách a Full HD rozlišení i při extrémně špatném osvětlení. Novinka tak mění hranice možného a zpřístupňuje zaznamenání obrazu v situacích, ve kterých dosud nebylo natáčení možné.
  • Inteligentní zpracování obrazu pro běžný život: Technologie Intelligent Imaging for Life umožňuje proměnit domovy v živá plátna, na kterých mohou diváci znovu prožívat své vzpomínky. Tato inovativní a intuitivní technologie nabízí zcela nový rozměr připomenutí si zaznamenaných událostí a způsob práce interakce s fotografiemi i videi, a to včetně sdílení, vybraných úprav a tisku snímků přímo z interaktivního stolu.

Zájemci o novinky, kteří nemohou Canon EXPO navštívit osobně, mají možnost prozkoumat technologické koncepty i řešení pro zpracování obrazu virtuálně – všechny důležité informace z veletrhu jsou k dispozici na  www.canon-europe.com/expo.   

Další informace jsou k dispozici na specializovaných kanálech, které se na sociálních sítích věnují právě veletrhu Canon EXPO:¹ Rychlostí pět snímků za sekundu
² K 7. září 2015, dle průzkumu společnosti Canon
³ Ve třídě CMOS snímačů, které jsou menší než full frame 35mm snímače

spacer
					image
Tiskové zprávy
Korporátní tiskové zprávy
Tiskové zprávy produktů pro podnikání
Tiskové zprávy produktů pro spotřebitele
Tiskové zprávy medical produktů
Informace
Fotografie produktů
Events & Promotions
Ceny produktů
Explorer News
Korporátní informace
Loga a jejich užívání
Press Centrum
Informační kanály RSS
Podnikové novinky firmy Canon
Novinky pro podniková řešení firmy Canon
Spotřebitelské novinky firmy Canon