Canon Junior Awards již posedmé ocení mladé fotografy v rámci Czech Press Photo

Praha, Česká republika, 20. listopadu 2014 – Společnost Canon je hrdým partnerem novinářské soutěže Czech Press Photo. Již sedmým rokem oceňuje mladé talentované fotografy do 25 let v rámci speciální kategorie Canon Junior Awards. Hlavní cenu v této kategorii letos získal Tomáš Hrabáň za sérii fotografií s názvem Skateboarding. Dalšími oceněnými jsou Martina Veverková, Andrea Malinová, David Těšínský, Martin Faltejsek a Tomáš Binter. Vítězové obdrží voucher na zboží od společnosti Canon podle vlastního výběru v hodnotě 20 000 Kč.

Výsledky letošního ročníku Czech Press Photo byly zveřejněny 13. října. Dnes se v Brožíkově síni Staroměstské radnice v Praze koná slavnostní ceremoniál předání cen vítězům. Po jeho skončení bude oficiálně zahájena výstava vítězných prací, která potrvá od 21. listopadu 2014 do 31. ledna 2015. Tu si budou návštěvníci moci prohlédnout v Křížové chodbě, Rytířském sále a 2. patře Staroměstské radnice.

Prestižní fotožurnalistická soutěž Czech Press Photo slaví letos 20 let. Jejím smyslem je zprostředkovávat pohled na významné události roku a přispívat k rozvoji novinářské fotografie. Jubilejního ročníku se zúčastnilo 267 fotografů z České a Slovenské republiky s celkem 3360 fotografiemi a dominovalo mu téma Ukrajiny. Snímek z počátku konfliktu na Ukrajině od Filipa Singera získal hlavní cenu soutěže.

Výstavu tradičně doprovází také katalog a k jubileu soutěže vychází publikace s názvem „The Best of Czech Press Photo – obrazy dvou desetiletí“.

spacer
					image
Tiskové zprávy
Korporátní tiskové zprávy
Tiskové zprávy produktů pro podnikání
Tiskové zprávy produktů pro spotřebitele
Tiskové zprávy medical produktů
Informace
Fotografie produktů
Events & Promotions
Ceny produktů
Explorer News
Korporátní informace
Loga a jejich užívání
Press Centrum
Informační kanály RSS
Podnikové novinky firmy Canon
Novinky pro podniková řešení firmy Canon
Spotřebitelské novinky firmy Canon