Pařížský Disneyland využívá pro svou novou atrakci Ratatouille produkty řady Canon Cinema EOS

Praha, Česká republika, 4. listopadu 2014 – Canon s potěšením oznamuje, že skupina prestižních uživatelů produktů řady Cinema EOS se rozrostla o Walt Disney Studios Park. Světoznámý pařížský zábavní park využil produkty značky Canon k natočení řady 4K videí, která budou součástí nové atrakce Ratatouille: Dobrodružství totálně střeleného Remyho. Tato videa byla natočena pomocí pěti kamer EOS C500 a EOS-1D C SLR a široké škály objektivů Canon, včetně více než dvou desítek objektivů z řad EF L a EOS Cinema. Natáčení měl na starosti uznávaný francouzský režisér Sébastien Devaud, který je jedním z průkopníků ve využívání zrcadlovek pro tvorbu videí.

  Disney Ratatouille

Atrakce Ratatouille: Dobrodružství totálně střeleného Remyho vychází z francouzského animovaného filmu, který natočilo studio Disney-Pixar v roce 2007. Výstavba této atrakce trvala pět let a pařížský Disneyland ji otevřel 10. července 2014. Zábavní park rozhodl okamžitě o natočení videí v rozlišení 4K. Ultra vysoké rozlišení (UHD) se může pochlubit více než osmi megapixely – oproti vysokému rozlišení (HD) je tato hodnota čtyřikrát vyšší a umožňuje tak naprosté vtažení diváků do děje. V letošním roce prodeje na trhu výrazně vzrostly a například v květnu 2014 zákazníci zakoupili více UHD televizorů než za celý rok 2013.

Canon je průkopníkem ve vývoji kamer s rozlišením 4K – v roce 2012 uvedla společnost filmovou kameru EOS C500 a multimediální zrcadlovku EOS-1D C, které si velmi rychle získaly popularitu právě v oblasti televizního a filmového vysílání. V Disney prošla testováním řada produktů různých značek. Společnost se nakonec rozhodla pro obě filmové kamery EOS Cinema, které nejlépe splňují požadavky na profesionální kvalitu a schopnost natáčet i v náročných filmových prostředích (světelné scény, 3D projekce, atd.). Kompaktní rozměry EOS 1D C umožnily připojení této multimediální zrcadlovky k takzvaným krysomobilům. Tato speciálně navržená vozidla ve tvaru krysy jsou součástí nové atrakce a během natáčení k nim byla připojena i další zařízení, která umožnila naplnění tvůrčích záměrů pařížského parku.

„Jsme velmi poctěni tím, že se pařížský Disneyland stal další společností, která u své nové atrakce vložila důvěru do systému Canon Cinema EOS,“ říká Miloš Bejblík, marketingový ředitel Canon CZ. „Využití našich produktů v rámci nové atrakce pařížského parku opět potvrzuje nesporné znalosti společnosti Canon v oblasti optiky a zpracování obrazu, především pak ve 4K rozlišení.“

spacer
					image
Další informace
Obrázky Disneylandu v Paříži
Tiskové zprávy
Korporátní tiskové zprávy
Tiskové zprávy produktů pro podnikání
Tiskové zprávy produktů pro spotřebitele
Tiskové zprávy medical produktů
Informace
Fotografie produktů
Events & Promotions
Ceny produktů
Explorer News
Korporátní informace
Loga a jejich užívání
Press Centrum
Informační kanály RSS
Podnikové novinky firmy Canon
Novinky pro podniková řešení firmy Canon
Spotřebitelské novinky firmy Canon