Canon Junior Awards oceňuje mladé fotografy v rámci Czech Press Photo

Praha, Česká republika, 16. prosince 2015 – Společnost Canon je hrdým partnerem novinářské soutěže Czech Press Photo. Již osmým rokem oceňuje mladé talentované fotografy do 25 let v rámci speciální kategorie Canon Junior Awards. Hlavní cenu v této kategorii letos získal Martin Faltejsek za sérii fotografií s názvem Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Dalšími oceněnými jsou Martin Červeňanský (Městští včelaři), Lukáš Mach (Panenky a Žítková) a Martin Krofta (Finále České ligy amerického fotbalu).

Slavnostní ceremoniál předání cen vítězům letošního ročníku Czech Press Photo se uskutečnil včera v Brožíkově síni Staroměstské radnice v Praze. Od dnešního dne je výstava vítězných prací oficiálně otevřena široké veřejnosti. Oceněná díla si budou návštěvníci moci prohlédnout v Křížové chodbě a Rytířském sále Staroměstské radnice až do 31. ledna 2016.

Smyslem prestižní fotožurnalistické soutěže Czech Press Photo je zprostředkovávat pohled na významné události roku a přispívat k rozvoji novinářské fotografie. Letošního 21. ročníku se zúčastnilo 278 fotografů s celkem 3700 fotografiemi. Vítězem hlavní ceny soutěže se stal Jan Zátorský se snímkem uprchlíků na maďarsko-srbské hranici. Ve videosekci pak bylo k vidění 52 videí od 38 autorů.

Přehled všech oceněných prací naleznete na stránkách soutěže Czech Press Photo.

spacer
					image
Tiskové zprávy
Korporátní tiskové zprávy
Tiskové zprávy produktů pro podnikání
Tiskové zprávy produktů pro spotřebitele
Tiskové zprávy medical produktů
Informace
Fotografie produktů
Events & Promotions
Ceny produktů
Explorer News
Korporátní informace
Loga a jejich užívání
Press Centrum
Informační kanály RSS
Podnikové novinky firmy Canon
Novinky pro podniková řešení firmy Canon
Spotřebitelské novinky firmy Canon