PIXMA MX495 – základem úspěchu nového multifunkčního zařízení pro domácí kanceláře je široká konektivita

Praha, Česká republika, 3. února 2015 – Společnost Canon rozšiřuje svoji řadu tiskáren PIXMA o model PIXMA MX495. Nová tiskárna je ideální pro použití v domácích kancelářích a nahrazuje model MX395. Mezi nejdůležitější vlastnosti tohoto kompaktního multifunkčního inkoustového zařízení patří rozsáhlá konektivita, od Wi-Fi až po kompatibilitu s vylepšenou službou PIXMA Cloud Link. Díky uvedení tiskárny PIXMA MX495 je tak široká škála způsobů připojení dostupná na všech úrovních produktové řady PIXMA.

PIXMA MX495

Vylepšené možnosti připojení
Model MX495 patří mezi zařízení typu „vše v jednom“ – umožňuje tisk, kopírování, skenování a faxování. Společnost Canon tuto tiskárnu navrhla tak, aby byla cenově dostupná i intuitivní a uživatelům nabídla vestavěnou bezdrátovou i cloudovou konektivitu.

Díky integrované podpoře bezdrátové sítě mohou uživatelé tento nejnovější přírůstek řady PIXMA sdílet mezi více osobními počítači, notebooky i dalšími bezdrátovými zařízeními. Jednotlivá zařízení přitom mohou být v domácnosti či kanceláři naprosto kdekoli. Navíc vůbec nezáleží na tom, zda uživatelé chtějí tisknout dokumenty, PDF soubory, e-maily, pracovní prezentace, domácí úkoly nebo výjimečné fotografie, které zařadí do rodinného alba.

Zařízení MX495 je kompatibilní s technologiemi mobilního tisku Apple AirPrintTM a Google CloudPrintTM i s aplikací PIXMA Printing Solutions, která je zdarma dostupná v obchodech Apple Store i Google Play. Tato kompatibilita znamená, že bez ohledu na to, jaké konkrétní zařízení pro práci nebo soukromé účely uživatelé preferují, existuje způsob, jak se k tiskárně snadno připojit a tisknout.

Nový model MX495 podporuje i připojení ke službě Canon PIXMA Cloud link, díky které mohou uživatelé dokumenty a fotografie tisknout z cloudových služeb, jako jsou například GoogleDriveTM, DropboxTM, FacebookTM nebo OneDriveTM, a to přímo z uživatelského rozhraní tiskárny. Díky aplikaci PIXMA Printing Solutions mají uživatelé k dispozici i podporu přímého ukládání naskenovaných dokumentů do cloudu nebo chytrých zařízení. Důležité dokumenty mohou rovněž naskenovat a odeslat jako přílohu e-mailu. Zařízení MX495 funguje i jako přístupový bod – chytré telefony ani tablety tak pro komunikaci s tiskárnou nepotřebují internetové připojení.

Nadprůměrný software
Stejně jako je tomu v případě ostatních zařízení řady PIXMA, mají i uživatelé MX495 k dispozici softwarovou aplikaci Canon My Image Garden. Tento software pro osobní počítače v sobě spojuje všechny dřívější aplikace pro produkty Canon PIXMA do jediného snadno ovladatelného rozhraní a zajišťuje přirozenou navigaci mezi tiskovými a skenovacími funkcemi. Součástí aplikace PIXMA Printing Solutions je i software Easy-PhotoPrint+, jenž obsahuje obrazové šablony, pohlednice a kalendáře. Ty mohou uživatelé doplnit fotografiemi a snadno vytisknout nebo sdílet s rodinou a přáteli.

Klíčové vlastnosti modelu PIXMA MX495:

  • Zásobníky FINE s 2pl kapičkami inkoustu a tiskovým rozlišením až 4 800 dpi
  • Rychlost tisku podle normy ISO ESAT: černobíle 8,8 obr./min a barevně 4,4 obr./min
  • Volitelné zásobníky velikosti XL
  • Wi-Fi konektivita a režim přístupového bodu
  • Aplikace PIXMA Printing Solutions
  • Kompatibilita s technologiemi Apple AirPrintTM a Google Cloud PrintTM
  • Podpora služby PIXMA Cloud Link (tisk a skenování)
  • Skenování do e-mailu
  • Software Easy-PhotoPrint+

Dostupnost
Model PIXMA MX495 bude v Evropě v prodeji od března 2015.

spacer
					image
Další informace
PIXMA MX495 Obrázky
PIXMA MX495 Specifikace [XLSX, 25 KB]
Tiskové zprávy
Korporátní tiskové zprávy
Tiskové zprávy produktů pro podnikání
Tiskové zprávy produktů pro spotřebitele
Tiskové zprávy medical produktů
Informace
Fotografie produktů
Events & Promotions
Ceny produktů
Explorer News
Korporátní informace
Loga a jejich užívání
Press Centrum
Informační kanály RSS
Podnikové novinky firmy Canon
Novinky pro podniková řešení firmy Canon
Spotřebitelské novinky firmy Canon