Canon získává společnost Milestone. Posiluje na trhu se síťovými řešeními pro video-sledování

PRAHA, 20. června 2014 – Canon Europe oznámil uzavření dohody o akvizici dánské společnosti Milestone Systems A/S, předního světového poskytovatele v oblasti otevřených řešení pro správu video-obsahu. Akvizicí vzniká na trhu síťových řešení pro video-sledování opravdu významný hráč, jehož silná pozice vychází se spojení inovativních technologií společnosti Canon v oblasti zpracování obrazu a špičkových zkušeností Milestone se správou video-obsahu.

Milestone logo portrait black with tagline_Highres.jpg

Ambicí společnosti Canon je podpořit svůj další růst zpestřením portfolia nabízených produktů a služeb. Jednou z nových strategických oblastí jsou právě síťová řešení pro video-sledování. Začleněním společnosti Milestone do skupiny Canon Group dojde k významnému zdokonalení softwaru, který Canon nabízí právě pro tento sektor. 

„Společnost Canon pokračuje ve svém úsilí zaujmout vedoucí pozici v oblasti síťových řešení pro video-sledování,“ říká Rokus van Iperen, prezident a generální ředitel, Canon Europe, Middle East and Africa. „Naše nejnovější strategická investice je velmi důležitá a umožní nám další expanzi na tomto trhu. Společně s Milestone můžeme urychlit náš růst mimo jiné tím, že zákazníkům z dalších odvětví nabídneme prostřednictvím nových kanálů moderní produkty. Naším cílem je, aby tyto nové pokročilé produkty a řešení přinesly zákazníkům větší užitnou hodnotu. Jsme proto skutečně rádi, že můžeme spolupracovat s tak inovativní společností a těší nás, že se stává součástí skupiny Canon Group.“ 

 „Jsme opravdu nadšení z obrovského potenciálu, který jsme díky celosvětovému působení společnosti Canon získali,“ říká Lars Thinggaard, prezident a generální ředitel, Milestone Systems. „Canon respektuje náš přístup k podnikání i ke spolupráci s partnery a podporuje naši strategii poskytovat otevřená řešení. Nadále proto můžeme působit jako samostatná společnost v rámci skupiny Canon Group. Věříme, že naše začlenění do rodiny Canon je tím správným krokem, který umožní zdokonalit naše podnikání i podporu partnerů a dodavatelů.“

Společnost Milestone je světovým lídrem v řešeních pro správu video-obsahu a vedle silné orientace na konzultační a vzdělávací služby se zaměřuje také na inovace. Přístup Milestone k podnikání je tak v souladu se silnou orientací společnosti Canon na potřeby zákazníků i s jejím přístupem k výzkumu a vývoji. V rámci skupiny Canon Group může společnost Milestone dosáhnout lepších podnikatelských výsledků a urychlit vývoj nových produktů. Milestone může navíc využít prodejní kanály společnosti Canon pro firemní zákazníky i koncové spotřebitele a posílit tak svoji přítomnost na celosvětovém trhu. 

Základem dalších úspěchů společnosti Milestone je již dnes úspěšný obchodní model otevřené platformy. Milestone proto bude i nadále pokračovat v poskytování otevřených řešení, současně ale bude působit také jako samostatná společnost v rámci skupiny Canon Group. Společnost Canon plně podporuje strategii Milestone v oblasti otevřených řešení a velmi si váží vzájemných partnerství. 

Po dokončení akvizice nedojde ve vedení Milestone ke změnám a management této společnosti je odhodlaný udělat maximum pro úspěch celé transakce. 

spacer
					image
Tiskové zprávy
Korporátní tiskové zprávy
Tiskové zprávy produktů pro podnikání
Tiskové zprávy produktů pro spotřebitele
Tiskové zprávy medical produktů
Informace
Fotografie produktů
Events & Promotions
Ceny produktů
Explorer News
Korporátní informace
Loga a jejich užívání
Press Centrum
Informační kanály RSS
Podnikové novinky firmy Canon
Novinky pro podniková řešení firmy Canon
Spotřebitelské novinky firmy Canon