Canon Europe urychluje růst na trhu digitálních zákaznických služeb akvizicí společnosti Lifecake

Praha, Česká republika, 27. dubna 2015 – Společnost Canon Europe oznámila akvizici londýnské digitální start-upové společnosti Lifecake. Jedná se o významný krok rozvoje digitálních zákaznických služeb Canon. Canon se tak opět přiblížil naplnění ambice významně se podílet na pořízení každého snímku bez ohledu na použité zařízení. Současně zaujal pevné místo v londýnském „Tech City“.

Alberto Spinelli and Nicholas Babain
Alberto Spinelli (vlevo), ředitel digitálních služeb Canon Europe, a Nicholas Babaian (vpravo), CEO a spoluzakladatel Lifecake

Lifecake je společnost vyvíjející aplikace ke sdílení fotografií pro rodiny, jejichž prostřednictvím mohou rodiče ukládat, sdílet, organizovat a připomínat si významné okamžiky ze života dětí. Díky Lifecake mohou rodiče vytvářet chronologické přehledy fotografií a videí, které pak může sledovat celá rodina na svých smartphonech, tabletech, počítačích i v tištěných fotoalbech.

Alberto Spinelli, ředitel digitálních služeb Canon, uvedl: „V současnosti pořizujeme nesrovnatelně více fotografií, než kdy v minulosti, a to prostřednictvím mnoha různých zařízení. To však často vede k určitému zahlcení a ztrátě kontaktu s pořízenými snímky.

Všichni chceme mít možnost rychlého vyhledání požadovaného snímku, abychom si mohli připomenout daný okamžik. Chceme mít vše na dosah ruky a s možností trvanlivého tisku i zobrazení na libovolné obrazovce. Canon vyvíjí personalizované digitální služby, které lidem právě toto umožňují.

„Lifecake je velmi cenným přírůstkem skupiny Canon nabízející digitální služby, díky kterým mohou rodiny snáze spravovat své stále rostoucí kolekce fotografií. Tato akvizice dokonale zapadá do naší vize poskytovat všem fotografům nástroje pro uvádění příběhů a zážitků v život – s možností interakce kdykoliv a kdekoliv.“

Nicholas Babaian, CEO a spoluzakladatel Lifecake, poznamenal: „Díky dosahu a technologiím Canon budeme schopni významně rozšířit naše služby. Náš tým také podpoří rozvoj ekosystému digitálních služeb Canon. Největší radost však máme z toho, že naši stávající i potenciální zákazníci budou mít nyní jistotu, že jejich vzácné vzpomínky jsou chráněny jednou z nejdůvěryhodnějších značek v oboru fotografie – společností, která pomáhá rodinám zaznamenávat a uchovávat vzácné okamžiky už skoro 80 let a bude v tom pokračovat i nadále.“

Služba Lifecake je celosvětově k dispozici v angličtině, francouzštině, němčině, španělštině a italštině.

O společnosti Lifecake

Společnost Lifecake vznikla, když jeden z jejích zakladatelů ujel přes 9000 km, aby mohl být u narození svého synovce. Byl to úžasný zážitek, ale po návratu domů se ta vzdálenost zdála být enormní. Chtěl se s ostatními cítit ve spojení a brzy potkal další lidi, kteří měli podobné pocity.

Start-up tým rodičů, tet a strýčků dříve pracoval pro některé z největších jmen internetu – včetně společností Skype, Yahoo!, Microsoft a Qualcomm. Sídlí v Londýně.

Ukázkové video o službě Lifecake i další informace o společnosti jsou k dispozici na www.lifecake.com.

Aplikace Lifecake je ke stažení v obchodech App Store a Google Play.


spacer
					image
Tiskové zprávy
Korporátní tiskové zprávy
Tiskové zprávy produktů pro podnikání
Tiskové zprávy produktů pro spotřebitele
Tiskové zprávy medical produktů
Informace
Fotografie produktů
Events & Promotions
Ceny produktů
Explorer News
Korporátní informace
Loga a jejich užívání
Press Centrum
Informační kanály RSS
Podnikové novinky firmy Canon
Novinky pro podniková řešení firmy Canon
Spotřebitelské novinky firmy Canon