Canon pomáhá chránit životní prostředí a opětovně se účastní projektu Hodina Země

PRAHA, 30. března 2012 – I letos se řada míst po celém světě ponoří do tmy. Na podporu ochrany životního prostředí a vyjádření postoje ke změnám klimatu potemní tisíce měst a památek ve více než 134 zemích světa, včetně České republiky. Společnost Canon, která v rámci projektu Hodina Země není žádným nováčkem, se i letos přidává k milionům lidí po celém světě a v sobotu 31. března na podporu ochrany klimatu zhasne od 20:30 do 21:30 světla na své budově.

Hodina Země je projekt Světového fondu na ochranu životního prostředí (World Wildlife Fund – dále jen WFF), který byl poprvé realizován v australském Sydney v roce 2007. Více než 2,2 miliónů domácností po dobu jedné hodiny vypnuly světelné zdroje, aby tak vyjádřily svůj postoj ke klimatickým změnám. V roce 2011 se pak Hodiny Země zúčastnilo více než 1,8 miliardy lidí a ve 134 zemích světa zhasla světla. 

„Projekt získal velký ohlas a v současnosti představuje nejrozsáhlejší dobrovolnou akci na světě. Letos proběhne již šestý ročník. Společnost Canon, která se dlouhodobě věnuje „zeleným“ aktivitám, proto i tento rok na hodinu vypne světelná loga na svých budovách,“ říká Martina Nečinová, Office Manager, Canon CZ.
Společnost Canon se dlouhodobě věnuje i podpoře Národních parků. Formou pravidelné finanční a materiální pomoci se Canon podílí na výzkumných projektech NP, péči o krajinu a ekologické výchově a osvětě. K úspoře energie i ochraně životního prostředí přispívá také svým dlouholetým členstvím v programu ENERGY STAR americké Agentury pro ochranu životního prostředí. Produkty Canon vynikají svojí energetickou úsporností a dlouhou životností, takže životní prostředí není namáháno častou výměnou produktů.
„Firmy jsou celosvětově jednou z nejprogresivnějších skupin, která tlačí na státy, aby se více věnovali problematice změny klimatu. Jsem rád, že i české firmy jeví zájem o problematiku životního prostředí, “ dodává Jan Labohý, koordinátor Hodiny Země v ČR.

Aktuální informace o kampani, včetně fotografií a shrnutí dění v uplynulých letech, získáte na www.hodinazeme.cz nebo na www.earthhour.org

spacer
					image
Tiskové zprávy
Korporátní tiskové zprávy
Tiskové zprávy produktů pro podnikání
Tiskové zprávy produktů pro spotřebitele
Tiskové zprávy medical produktů
Informace
Fotografie produktů
Events & Promotions
Ceny produktů
Explorer News
Korporátní informace
Loga a jejich užívání
Press Centrum
Informační kanály RSS
Podnikové novinky firmy Canon
Novinky pro podniková řešení firmy Canon
Spotřebitelské novinky firmy Canon