Canon zve na film Cesta vzhůru

Praha, Česká republika, 24. srpna 2015 – Společnost Canon svým fanouškům ráda pomáhá v hledání nových dobrodružství. Je také hrdým a dlouhodobým partnerem známého českého horolezce Radka Jaroše, kterého na cesty vždy vybavuje širokou škálou fotografické techniky. Nyní ho měla možnost podpořit během jeho výstupu na druhou nejvyšší horu světa K2 a pomohla mu tak ke splnění jeho velkého snu. Celý výstup byl zfilmován a dal vzniknout dokumentu Cesta vzhůru, který zachycuje nejen jeho dobrodružství z jedinečné perspektivy, ale v němž se promítají i pohledy a obavy rodinných příslušníků. Premiéra filmu v českých kinech proběhne ve čtvrtek 27. srpna 2015.

Trailer je možné zhlédnout na www.youtube.com/watch?v=UZP0iW-xUt4

cesta-vzhuru.jpg  

Snímek dokumentuje nejen cestu Radka Jaroše na K2, ale i sílu a nezdolnost lidského ducha. Radek Jaroš se stal prvním Čechem a teprve patnáctým člověkem na světě, který získal Korunu Himaláje. Ve filmu mohou diváci sledovat a vnímat námahu každého kroku i obdivovat krásu majestátných hor, rozhodně však nejde jen o pouhou dokumentaci cesty. Film paralelně sleduje i rodinné příslušníky, kteří nejsou členy výpravy, a ukazuje i to, jak se život dobrodruha prolíná s životem rodinným, strachem o blízké a jejich snahou vyrovnat se s nebezpečnou zálibou. Divákům se nabízí širší pohled na zdolávání překážek nejen ve fyzickém, ale i psychickém slova smyslu. Lidská vůle je nezdolná, člověk však musí čelit limitům, činit kompromisy a být ochoten platit. Není to o pomyslném pokoření vrcholu, mnohdy je právě cesta cíl.

Společnost Canon je dlouhodobým partnerem Radka Jaroše a jeho týmu a jako vždy mu na cestu zapůjčila širokou škálu fotografické techniky, např. Legria HF R46, EOS 6D s objektivy EF 24-70mm f/4L IS USM a EF 70-300L IS USM, Powershot S120 nebo Powershot G1X Mark II. Nejvíce si však horolezci pochvalovali odolné a spolehlivé fotoaparáty Powershot G15 a PowerShot G16, kterými byly pořízeny i některé výškové záběry v samotném filmu a na Powershot G16 byla dokonce pořízena fotografie z vrcholu hory.

Samotný filmový štáb v čele s kameramanem a režisérem Davidem Čálkem měl pak během natáčení k dispozici rovněž vysoce odolnou techniku Canon, která zajistila profesionální zpracování obrazu. Většina záběrů byla pořízena filmovou kameru EOS C300 s širokou řadou objektivů, např. EF 100-400mm, EF 16-35mm f/2.8L II USM, EF 70 200mm f/2.8L IS II USM nebo EF 8-15mm f/4L Fisheye USM.

Producent filmu Richard Němec dodává: „Rozhodujícím momentem pro nás byla technika. Potřebovali jsme kvalitní kameru s filmovými skly, protože jsme věděli, že děláme film pro velké plátno. Vedle ní jsme potřebovali malé kamery, na které budou točit sami horolezci v místech, kam se my nedostaneme. Skvělou kombinací pro nás byly kamery Canon. Jednak v Čechách neznámá a při tom podle mého nedoceněná kamera C300, která má výborný poměr cena / váha / výkon a k tomu nízkou spotřebu. David byl z kamery tak nadšen, že si hned po natáčení jednu koupil. Skvělým doplněk pro lezce do výšek pak byly výborné malé kompakty PowerShot G15 a G16 – malé, do ruky, skvělý čip a snadné ovládání i v rukavicích, k tomu malá spotřeba, což je v místech, kde nejste na síti, také důležitý argument.“

Canon EOS C300
Průkopnická profesionální filmová kamera EOS C300 spojuje osvědčenou videotechnologii společnosti Canon a zkušenosti v oblasti objektivů s kreativitou systémů EOS. Je velmi kompaktní, lehká a vybavená zvýšenou citlivostí ISO 20 000. Snímač CMOS Super 35 mm s 8,3 megapixelu poskytuje 3kanálové RGB zpracování pro záznam v rozlišení Full HD. Výhodou je rovněž nízká spotřeba.

Canon PowerShot G15 a G16
Kompaktní fotoaparáty PowerShot G15 a G16 se pyšní objektivy s vysokou světelností a 5× zoomem, rychlým automatickým zaostřováním a vysoce citlivým snímačem Canon CMOS pro pořizování dokonalých fotografií a filmů v rozlišení Full HD. Kombinace snadného ovládání, odolného přístroje a vysoce kvalitních výstupů při nízké spotřebě je bezkonkurenční.spacer
					image
Tiskové zprávy
Korporátní tiskové zprávy
Tiskové zprávy produktů pro podnikání
Tiskové zprávy produktů pro spotřebitele
Tiskové zprávy medical produktů
Informace
Fotografie produktů
Events & Promotions
Ceny produktů
Explorer News
Korporátní informace
Loga a jejich užívání
Press Centrum
Informační kanály RSS
Podnikové novinky firmy Canon
Novinky pro podniková řešení firmy Canon
Spotřebitelské novinky firmy Canon