Společnost Canon obdržela prestižní ocenění ČEKIA Stability Award za rok 2012

PRAHA, Česká republika, 25. června 2013 – Společnost Canon CZ patří podle poradenské společnosti Bisnode mezi 100 nejstabilnějších společností v České republice. Vyplývá to z žebříčku ČEKIA Stability Award za rok 2012, ve kterém společnost Canon získala prestižní ocenění za stabilitu společnosti. Měření stability jednotlivých společností probíhá na základě metodiky ratingového modelu společnosti Bisnode. Tento model nabízí nezávislý pohled na současný stav firem, jejich finanční situaci, včetně predikce rizika úpadku firmy v následujících dvanácti měsících, které je vyjádřeno Stability Ratingem.

„Mezi nejlépe hodnocenými firmami v rámci žebříčku ČEKIA Stability Award za rok 2012 se nejčastěji vyskytují společnosti z oblasti obchodu, služeb, IT, zpracovatelského průmyslu a utilit,“ komentuje výsledy obchodní ředitel Bisnode, Otakar Vitásek. „Na silně konkurenčním trhu, a obzvláště v době ekonomické recese, je často velmi obtížné najít ty správné a spolehlivé obchodní partnery. ČEKIA Stability Award poskytuje nezávislý pohled na finanční a nefinanční situaci firmy, a pomáhá tak snižovat rizika při výběru partnerských společností,“ dodal Otakar Vitásek z Bisnode s tím, že ocenění ČEKIA Stability Award výrazně zvyšuje důvěryhodnost a prestiž firem na trhu, čímž firmám přináší řadu marketingových i obchodních benefitů. Zároveň deklaruje, že společnost, která toto ocenění používá, praktikuje politiku otevřené komunikace, poskytuje dostatek informací o posledních výsledcích svého hospodaření nebo vlastnické struktuře, což jsou nedílné součásti samotného hodnocení ČEKIA Stability Rating.

Společnost Canon získala hodnocení AAA, tedy excelentní. „Stabilita na českém trhu je dána silou značky Canon, dlouhodobou vizí nabízet uživatelům špičkové technologie, skvělým týmem a v neposlední řadě dobrými lokálními výsledky. Zajímavou zprávou pro nás je fakt, že se v seznamu nenachází mnoho společností z našeho segmentu trhu,” komentoval ocenění Ladislav Paleček, Managing Direktor Canon CZ & Canon Slovakia.

Metodika hodnocení
Model Stability Rating je založen na exaktní statistické analýze a principech data miningu. Do analýzy vstupuje množství ukazatelů z oblasti individuálních charakteristik firmy (demografická data, informace o platebních zkušenostech, finanční údaje, vazby mezi subjekty i negativní informace) a makroekonomická data. Výkonnost modelu, jež se blíží k 70 %, je dána především kvalitou a rozsahem dat, stejně jako i naprosto unikátní makroekonomickou komponentou. Metodika ratingového modelu Bisnode je zároveň v souladu i s požadavky Basel II.


Více o společnosti Bisnode a ocenění ČEKIA Stability Award naleznete na stránkách www.cekia.cz a www.bisnode.cz.

spacer
					image
Tiskové zprávy
Korporátní tiskové zprávy
Tiskové zprávy produktů pro podnikání
Tiskové zprávy produktů pro spotřebitele
Tiskové zprávy medical produktů
Informace
Fotografie produktů
Events & Promotions
Ceny produktů
Explorer News
Korporátní informace
Loga a jejich užívání
Press Centrum
Informační kanály RSS
Podnikové novinky firmy Canon
Novinky pro podniková řešení firmy Canon
Spotřebitelské novinky firmy Canon