Canon sdílí tipy pro styling a zaznamenávání knírků při letošním Movemberu

Praha, Česká republika, 6. listopadu 2014 – Canon s potěšením oznamuje, že aktivně podporuje jednu z největších charitativních akcí na světě – Movember 2014. Na letošním, již jedenáctém ročníku Movemberu, se podílí i Lee Kynaston. Tento uznávaný odborník na péči o mužské tělo připravil pro všechny příznivce Mo-stylu seznam kroků, jak dosáhnout skvělého kníru a jak ve fotografiích zachytit růst této typicky mužské ozdoby.

movember_photol.jpg

Foto credit: Christian Anderl (cpn.canon-europe.com/content/ambassadors/explorers/christian_anderl.do, christiananderl.com


Lee Kynaston je zakladatelem slavného blogu Grooming Guru a je považován za jednoho z největších expertů v oblasti péče o tělo. Tento bývalý redaktor a držitel několika novinářských ocenění je velkým fanouškem vousů a pevně věří, že knírek by měl muž nosit po celý život – nejen v průběhu Movemberu. Využijte pětici jeho tipů, jak dosáhnout perfektního kníru a jak jej dále udržovat – každý muž si tak může vypěstovat opravdu perfektní knír, kterým se rád pochlubí.

Hlavní tipy
1. Hřebínek a péče
Několik prvních dní může být nepříjemných a náročných. Nová ozdoba může svědit, lechtat a způsobovat svému nositeli i další podivné pocity. Svědění pomůže odstranit malé množství kondicionéru na vlasy a zarůstání chloupků zabrání pravidelné pročesávání speciálním hřebínkem, které navíc výrazně zlepší i vzhled kníru. Důležité je začít s pročesáváním již v okamžiku, kdy knír začne rychleji růst.

2. Pravidelné zastřihávání
Upravený knírek je příjemný – muži by proto měli svůj knír pravidelně upravovat pomocí zastřihovače vousů nebo nůžek. Před vlastním ostříháním je vhodné knírek pročesat. Ideální zastřižení končí těsně nad okrajem horního rtu – pak nebudou na vousech zůstávat zbytky jídla. Důležitým pravidlem je prostřihávat knírek výhradně tehdy, když je suchý. Pokud jsou vousy mokré, nabydou na objemu. Pokud budete příliš horliví, můžete snadno zjistit, že jste svoji ozdobu zkrátili více, než jste chtěli.

3. Hydratace
Vousy sice mohou chránit pokožku, ale také z ní odčerpávají vlhkost. Kůže je pak suchá, napnutá a šupinatá. Každý muž by proto měl svůj knír hydratovat nejméně dvakrát denně. Je možné použít speciální olej na vousy, ale obyčejný krém bohatě postačí. A jak na to? Jednoduše stačí navlhčit konečky prstů a knírek i kůži pod ním promasírovat jemnými krouživými pohyby.

4. Voskování
Vosky na kníry nejsou výsadou pouze mrožích knírů, ale jsou užitečné i pro obyčejné knírky, kterým dodají tvar. Stačí promnout trochu vosku mezi prsty a knírek vytvarovat dle konkrétní představy. Druhou možností je nanést trochu vosku přímo na knír a tvar upravit pomocí hřebínku.

5. Dostatek trpělivosti
Péče o vousy je podobná výchově dětí – nikdo neví, co z nich vyroste, dokud nejsou opravdu dospělé. Pokud není muž s podobou svého kníru spokojený, není nic jednoduššího, než s tvarem experimentovat tak dlouho, dokud není výsledek dokonalý. Knír sluší každému muži – musíte jen zjistit, který je ten Váš!

Po využití Leeho tipů, jak dosáhnout perfektního knírku, nastává ten správný čas pro kreativitu a zachycení úsilí pro dobrou věc. S cílem zaznamenat a ukázat světu, jak rostou knírky každého muže, a pomoci tak získat ještě více darů pro mnoho užitečných aktivit vybrala pro letošní Movember společnost Canon dva přístroje. Jeden fotoaparát a jednu videokameru – modely, které jsou naprosto ideální pro naplnění představ organizátorů této charitativní akce:

Knírek na snímcích z fotoaparátu Canon PowerShot G7 X
Hravý fotoaparát Canon PowerShot G7 X umožňuje zachytit každý knírek v celé jeho kráse. Díky impozantnímu výklopnému dotykovému displeji jsou výsledné fotografie dokonalé a netrpí nedostatky, které všichni znají z běžných selfie snímků. Focení knírků výrazně usnadňuje i podpora Wi-Fi, díky které může každý účastník Movemberu okamžitě sdílet své úsilí s přáteli i rodinnými příslušníky na Facebooku nebo Twitteru. Uživatelé mohou navíc model PowerShot G7 X propojit přímo s mobilním telefonem nebo tabletem a fotit zdálky – například pokud chtějí zdokumentovat celý svůj nový vzhled.

Každý důležitý okamžik růstu s kamerou Canon LEGRIA mini
Zachytit všechny důležité okamžiky růstu kníru může opravdu každý – pomocí ultra širokoúhlé videokamery LEGRIA mini X. Výsledkem tvůrčího snažení může být například zábavný videodeník z každého dne růstu kníru. Díky tomu, že kamera umožňuje nahrávání čtvrtinovou nebo až čtyřnásobnou rychlostí, může takový deník obsahovat zpomalené i zrychlené záběry. Integrovaná Wi-Fi umožňuje okamžité sdílení výstupu i provoz kamery LEGRIA mini X v režimu živého vysílání, a to včetně vzdáleného ovládání pomocí chytrého telefonu nebo tabletu.

Charitativní akce Movember nese velmi závažné poselství – veškeré získané prostředky jsou směřovány ke zlepšování mužského zdraví. A to jak pomocí vyvolávání diskuzí, tak i financováním boje s rakovinou prostaty, s rakovinou varlat a s psychickými problémy. Další informace o Nadaci Movember i stejnojmenné charitativní akci jsou k dispozici na cz.movember.com.

Další informace o produktech značky Canon jsou k dispozici na www.canon.cz.

spacer
					image
Tiskové zprávy
Korporátní tiskové zprávy
Tiskové zprávy produktů pro podnikání
Tiskové zprávy produktů pro spotřebitele
Tiskové zprávy medical produktů
Informace
Fotografie produktů
Events & Promotions
Ceny produktů
Explorer News
Korporátní informace
Loga a jejich užívání
Press Centrum
Informační kanály RSS
Podnikové novinky firmy Canon
Novinky pro podniková řešení firmy Canon
Spotřebitelské novinky firmy Canon