EOS R3

Bezzrcadlové fotoaparáty

Canon EOS R3

Prchavé momentky zachycené fotoaparátem způsoby, o kterých se vám nesnilo. Vítejte v budoucnosti akčního fotografování

Přejete si, aby vás kontaktoval zástupce společnosti Canon?

Vyplněním formuláře zažádáte o to, aby vás kontaktoval produktový specialista společnosti Canon.

Specifikace

 • Snímač s vrstvenou strukturou

  Podsvícený snímač s vrstvenou strukturou

 • Rychlost snímání 30 sn./s.

  Kontinuální snímání rychlostí až 30 sn./s nebo 12 sn./s s mechanickou závěrkou a s funkcí sledování AF i AE

 • Sekvence vysokou rychlostí až 195 sn./s1

  Snímejte s nastavitelnou rychlostí snímání

 • Maximální citlivost ISO 102400

  Citlivost dosahuje ISO 100 až ISO 102400 (rozšiřitelná do ISO 204800).

 • Rozlišení 24 megapixelů

  Skvělá rovnováha mezi kvalitou obrazu, vysokou citlivostí ISO a velikostí souboru

 • Stabilizace obrazu s rozsahem až 8 EV

  Nadmíru stabilní vestavěná stabilizace obrazu, která spolupracuje se stabilizací obrazu objektivu

 • Ostření pohledem oka Eye Control AF

  Zvolte bod zaostření nebo objekt, který chcete sledovat, tak, že se na něj prostě podíváte

 • Sledování objektu

  Automatické sledování osob, zvířat a vozidel v režimu fotografování i natáčení videí

 • Otočná obrazovka

  Plně otočná dotyková obrazovka s úhlopříčkou 8,2 cm a rozlišením 4 200 000 bodů

 • Elektronický hledáček

  Elektronický hledáček s rozlišením 5 760 000 bodů, obnovovací frekvencí 120 sn./s. a 100% pokrytím

 • Připojení Wi-Fi a Bluetooth

  Bezdrátové připojení pro dálkové ovládání a přenos snímků

 • 6K RAW

  60 sn./s s největší flexibilitou pro změnu nastavení, jako je vyvážení bílé při postprodukci

 • 4K 120P

  Nahrávejte video se zpomaleným pohybem v mimořádně vysokých detailech

 • Full HD 240p

  Nahrávejte video s výrazně zpomaleným pohybem v mimořádně vysokých detailech

 1. Funkce automatické expozice a zaostřování se sledováním nejsou v režimu rychlého souvislého snímání k dispozici. Maximální počet pořízených snímků lze nastavit až na 50
Verze firmwaru ze dne 22. července 2022 přidala funkci kontinuálního snímání rychlostí až 195 sn./s, snímkovou frekvenci 240p pro video v rozlišení Full HD a řadu dalších užitečných funkcí. Lze ji stáhnout ze stránky podpory.
Zjistěte více Zobrazit úplné specifikace Získat podporu

PŘEHLED

Představujeme další kapitolu u fotoaparátu EOS

Fotoaparát EOS R3 změní váš názor na bezzrcadlové fotoaparáty. Nový podsvícený snímač s vrstvenou strukturou dokáže zmrazit akci rychlostí 1/64 000 a umožňuje kontinuální snímání rychlostí až 30 sn/s., kterou lze zvýšit až na 195 sn./s1. Automatické ostření s funkcí kontroly očí inteligentně rozpozná a sleduje objekty při fotografování, což je skvělé na fotografování sportu, zpravodajských událostí a divoké přírody.

Fotoaparát EOS R3 v kostce

 • Výbušná rychlost 30 sn./s

  Vychutnejte si špičkovou rychlost závěrky 1/64 000 s a sekvenční fotografování 30 sn./s se současným sledováním automatického zaostřování a automatické expozice.

 • Jak se stát mistrem pohybu

  Fotoaparát EOS R3 zachytí prchavé okamžiky rychlostí 30 sn./s a odhalí detaily, které vám při pozorování pouhým okem unikly.

 • Sledujte. Reagujte. Odpovídejte

  Díky naší technologii automatického zaostřování s funkcí kontroly očí nové generace fotoaparát EOS R3 zaostří, ať už sledujete cokoli.

 • Stvořen pro filmy

  Fotoaparát EOS R3 je profesionální hybridní fotoaparát, který dokáže pořizovat kinematografické videozáznamy vysílací kvality a úchvatné fotografie.

 • Určen pro profesionály

  Fotoaparát EOS R3 je zkonstruován tak, aby odolal každodennímu profesionálnímu použití a všemu, co vám život přinese.

 • Pokročilé možnosti připojení

  Fotoaparát EOS R3 podporuje kabelovou síť LAN a frekvenci 2,4/5 GHz pro komunikaci s počítačovými sítěmi, notebooky a mobilními zařízeními pro rychlé a snadné sdílení snímků a dálkové ovládání fotoaparátu.

Jak se stát mistrem pohybu

Fotoaparát EOS R3 zachytí prchavé okamžiky rychlostí 30 sn./s, kterou lze zvýšit až na 195 sn./s1, a odhalí detaily, které by vám při pozorování pouhým okem unikly.

Zadní snímač s vrstvenou strukturou fotoaparátu je tak rychlý, že fotografům umožňuje používat elektronickou závěrku ke zmrazení rychlého pohybu, aniž by si museli dělat starosti se zkreslením „vlnící se závěrky“. Užijte si nejvyšší rychlost závěrky 1/64 000 s a snímání rychlostí 30 sn./s se současným sledováním AF/AE až pro 420 snímků při snímání souborů RAW.

Nestačí vám to? S vlastním vysokorychlostním kontinuálním snímáním dokáže fotoaparát EOS R3 pořizovat sekvence s přizpůsobitelnou snímkovou frekvencí až 195 sn./s, která zachytí nádherné detaily rychle se pohybujících předmětů. V jedné sekvenci lze zachytit až 50 snímků, které jsou pak uloženy ve formátu JPEG, HEIF nebo RAW.

Aby bylo možné lépe vyvážit denní světlo a blesk i v jasných podmínkách nebo zmrazit hlavu rychle se pohybujících objektů, je nyní možná synchronizace blesku při použití elektronické závěrky fotoaparátu – blesků Canon Speedlite i studiových blesků jiných výrobců.

EOS R3

Pokročilé Automatické ostření s funkcí ovládání okem

Už jste někdy používali takový fotoaparát, že se vám zdálo, jako by vám četl myšlenky? Díky naší technologii automatického zaostřování s funkcí kontroly očí nové generace fotoaparát EOS R3 zaostří, ať už se díváte kamkoli. Tento bezkonkurenční výkon automatického zaostřování umožňuje fotoaparátu reagovat tak rychle jako vy – nabízí rychlou odezvu na neustále se měnící scény.

EOS R3

Naše dosud nejlepší sledování objektů

S využitím umělé inteligence s hloubkovým učením a tisíců snímků z reálného světa jsme fotoaparát EOS R3 naučili přesně a s jistotou rozpoznávat lidi, zvířata a vozidla, ať se v záběru pohybují kdekoli.

Můžete sledovat osoby, i když mají na sobě přilbu s maskou nebo sluneční brýle. Při fotografování motoristických sportů dokáže fotoaparát EOS R3 rozpoznat motocykly a závodní automobily, a dokonce rozeznat uzavřené a otevřené kokpity, přičemž dokáže určit přilbu řidiče, pokud je vidět.
EOS R3

Sloučení výkonu pro videa a fotografie

Fotoaparát EOS R3 je profesionální hybridní fotoaparát, který dokáže pořizovat kinematografické videozáznamy vysílací kvality a úchvatné fotografie. Fotoaparát je vybaven mnoha funkcemi, které filmařům umožňují dosáhnout nových úrovní kreativity, a dokáže interně zachytit převzorkované videozáznamy v rozlišení 4K nebo 6K RAW na kartu CFexpress. Funkce Canon Log 3 poskytuje větší dynamický rozsah a možnosti stupňování barev.

Kameramani mají navíc k dispozici stejné rozpoznávání objektů, které je k dispozici fotografům, takže můžete sledovat pohybující se objekty v záběru a udržovat je zaostřené v průběhu natáčení.
EOS R3

Propojeno se světem

Možnosti připojení jsou životně důležité pro sportovní fotografy a fotografy zpravodajských událostí. Fotoaparát EOS R3 podporuje kabelovou síť LAN a 2,4/5GHz síť Wi-Fi ke komunikaci s počítačovými sítěmi, notebooky a mobilními zařízeními pro rychlé a snadné sdílení snímků a dálkové ovládání fotoaparátu. Fotoaparát EOS R3 je také kompatibilní s naší aplikací Mobile File Transfer, která profesionálním fotografům umožňuje přidávat metadata a přenášet snímky ze smartphonu pomocí připojení Wi-Fi nebo mobilních dat.

Fotoaparát EOS R3 je také vybaven novou multifunkční paticí pro příslušenství, která poskytuje datovou komunikaci a napájení pro nové příslušenství, a také slouží jako sáňky pro příslušenství pro stávající blesky Speedlite a spouště.
EOS R3

Navrženo a vyrobeno pro profesionály

Fotoaparát EOS R3 je zkonstruován tak, aby odolal každodennímu profesionálnímu použití a všemu, co vám život přinese.

Odolné tělo ze slitiny hořčíku je utěsněno proti prachu a vodě na stejné úrovni jako naše legendární fotoaparáty řady EOS-1D a vydrží vše od bouřky až po přívalové deště. Mějte jistotu, že budete fotografovat za jakýchkoli podmínek.

EOS R3

Hodí se přímo do vašeho stávajícího systému

Fotoaparát EOS R3 se hodí přímo do vašeho stávajícího systému a pracuje spolu s ostatními bezzrcadlovými fotoaparáty nebo digitálními zrcadlovkami.

Je napájen vysokokapacitní baterií LP-E19 – stejně jako tělo našich fotoaparátů řady EOS-1DX. Objektivy EF budou fungovat přesně tak, jak mají, díky řadě vysoce kvalitních upevňovacích adaptérů, které mohou také přidat další funkce, jako jsou ovládací kroužek nebo zásuvné filtry

Zásluhou intuitivních ovládacích prvků a vynikající ergonomie je fotoaparát EOS R3 výsledkem tří desetiletí vývoje, který je neustále v obraze, pokud jde o nároky profesionálních fotografů. Užijte si bezkonkurenční ergonomii se známým intuitivním rozhraním.

EOS R3

Přizpůsobitelné ovládání s rychlou odezvou

Fotoaparát EOS R3 je profesionální všestranný model. Jeho tvar a forma jsou založeny na našich fotoaparátech řady EOS-1DX, ale je menší a lehčí, přičemž jsou do něj začleněny konstrukční principy bezzrcadlového systému EOS R pro vynikající manipulaci.

Fotoaparát nabízí výběr ovládacích prvků, přičemž multifunkční ovladač i inteligentní ovladač jsou instinktivně v dosahu palce. Tři přizpůsobitelné voliče na těle fotoaparátu a ovládací kroužek na každém objektivu s bajonetem RF umožňují nastavit rychlost závěrky, clonu, citlivost ISO a kompenzaci expozice, a to vše s fotoaparátem u oka. Okamžitý 1,6x digitální telekonvertor je k dispozici také stisknutím tlačítka pro větší dosah – což je obzvláště užitečné pro oříznutí snímků se sníženou potřebou dodatečného zpracování.

Fotoaparát EOS R3 je také vybaven otočnou obrazovkou s vysokým rozlišením se čtyřmi miliony bodů, která je jasná a zářivá, a to i v jasných podmínkách. Umožňuje vám snadno vytvářet kompozice z kreativních perspektiv. Sloty pro dvě karty umožňují zápis obrazových souborů a videozáznamů na široce dostupné karty SD (s podporou UHS-II) nebo mimořádně rychlá média CFexpress nové generace.

EOS R3

Použijte elektronickou závěrku s bleskem

Chcete-li pomoci vyvážit denní světlo a blesk i v jasných podmínkách nebo zmrazit hlavu rychle se pohybujících objektů, nyní je možná synchronizace blesku při použití elektronické závěrky fotoaparátu – blesků Canon Speedlite i studiových blesků jiných výrobců.

EOS R3

„POTŘEBUJEME RYCHLOST. POTŘEBUJEME SE PŘEKONAT A POŘÁDNĚ SE PŘEDVÉST. A PŘESNĚ PROTO MÁME TENHLE FOTOAPARÁT.“

Photographer looking down view finder

Cílem společnosti Canon je dosáhnout do roku 2050 čistých nulových emisí CO2 souvisejících s obchodními aktivitami

Toho dosáhneme průměrným zlepšením o 3 % ročně v indexu snížení emisí CO2 na životní cyklus produktu. Pokud by se to podařilo, znamenalo by to do roku 2030 zhruba 50% snížení oproti roku 2008. To odpovídá míře snížení, kterou požaduje Pařížská dohoda.

Budeme i nadále provádět dlouhodobé přezkumy cílů, což je způsob, jak kontrolovat náš přínos pro vytvoření nízkouhlíkové společnosti.

Porovnání fotoaparátů EOS R3

Podívejte se, jaký je fotoaparát EOS R3 ve srovnání s ostatními profesionálními plnoformátovými fotoaparáty Canon.

Vlastnost

Počet efektivních pixelů: (přibližně v MP)

24,1 megapixelu
20,1 megapixelový
45,0 megapixelu

Vestavěný stabilizátor obrazu

Ano, poskytuje výhodu až 8 EV v závislosti na použitém objektivu 1
Není k dispozici
Ano, poskytuje výhodu až 8 EV v závislosti na použitém objektivu 1

Detekce objektů

Obličej, oko, zvíře a vozidlo
Lidé
Tělo, obličej, oko, zvíře

Nízká hladina osvětlení AF

Citlivost do –7,5 EV 2
Citlivost až –4 EV nebo –6 EV s živým náhledem 2
Citlivost do –6 EV 2

Rychlost kontinuálního snímání (sn./s)

12 sn./s s režimem Servo AF
30 sn./s s tichou elektronickou závěrkou a režimem Servo AF 3
195 sn./s pevným AF/AE
20 sn./s s mechanickou závěrkou, Servo AF
20 sn./s s tichou elektronickou závěrkou a režimem Servo AF
12 sn./s s režimem Servo AF
20 sn./s s tichou elektronickou závěrkou a režimem Servo AF 3

Filmy

6K 12bitový formát RAW (RAW/RAW light) rychlostí až 60 sn./s.
Filmy v rozlišení 4K rychlostí až 120 sn./s.
Filmy v rozlišení Full HD až 240 sn./s
Režim Canon Log 3 / režim HDR PQ pro interní 10bitový záznam se vzorkováním 4:2:2
Komprimace All-I / IPB / IPB light Nekomprimovaný 10bitový záznam 4:2:2 v rozlišení 4K 60p na externí rekordér
Video v rozlišení 5,5K, 12 bitů RAW (RAW/RAW light) rychlostí až 60 sn./s
Video v rozlišení 4K rychlostí až 60 sn./s
Video v rozlišení Full HD rychlostí až 120 sn./s
Režimy Canon Log 1 / Log 3 / HDR PQ [7] pro interní 10bitový záznam se vzorkováním 4:2:2
Komprimace All-I / IPB Nekomprimovaný 10bitový záznam 4:2:2 v rozlišení 4K 60p na externí rekordér
Video v rozlišení 8K rychlostí až 30 sn./s
Video v rozlišení 4K rychlostí až 120 sn./s
Video v rozlišení Full HD rychlostí až 120 sn./s
Časosběrný režim 4K
Režimy Canon Log 1 / Log 3 [7] / HDR PQ pro interní 10bitový záznam se vzorkováním 4:2:2
Komprimace All-I / IPB / IPB light Nekomprimovaný 10bitový záznam 4:2:2 v rozlišení 4K 60p na externí rekordér
8K plnoformátový nebo zkrácený 5k ProRes
Formát RAW zaznamenaný externě přes rozhraní HDMI do
Atomos Ninja V+

Příkazové ovladače

Hlavní ovladač
Rychloovladač 1
Rychloovladač 2
Multiovladač automatického zaostřování
Inteligentní ovládání
Displej horního panelu
Hlavní ovladač
Rychloovladač
Multiovladač automatického zaostřování
Inteligentní ovládání
Displej horního panelu
Hlavní ovladač
Rychloovladač 1
Rychloovladač 2
Multiovladač automatického zaostřování
Displej horního panelu

Displej LCD

8 cm / 3,2 palce
LCD s 4,15 miliony bodů
Dotykový otočný displej
8 cm / 3,15 palce
LCD s 2,1 miliony bodů
Pevný
8 cm / 3,15 palce
LCD s 2,1 miliony bodů
Dotykový otočný displej

Hledáček

Elektronický hledáček typu 0,5
Typ 0,5
OLED s 5,76 miliony bodů
Vzdálenost bodu oka 23 mm / 0,76× 4 zvětšení Až 120 snímků/s
Optický hledáček
Vzdálenost bodu oka 20 mm / 0,76× zvětšení
Elektronický hledáček typu 0,5
OLED s 5,76 miliony bodů
Vzdálenost bodu oka 23 mm / 0,76x zvětšení
Až 120 sn./s

Síť

5 GHz / 2,4 GHz a funkce Bluetooth™
Podporované funkce 5.0 – EOS Utility, smartphone, odesílání do cloudové služby image.canon, bezdrátový tisk, port na ethernet
Vestavěná technologie Wi-Fi a Bluetooth™ 2,4 GHz
Příslušenství volitelného bezdrátového vysílače s frekvencí 5 GHz WFT-E9
Port Ethernet
Vestavěná technologie Wi-Fi a Bluetooth™ 5 GHz a 2,4 GHz [9]
Příslušenství volitelného bezdrátového přenašeče dat WFT-R10

Hmotnost těla (včetně baterie a paměťové karty)

1015 g
1 440 g
738 g

Sloty na karty

1× CFexpress typ B
1× SD/SDHC/SDXC a UHS-II
2× karta CFexpress
1× karta CFexpress
1× UHS-II SD

Baterie

LP-E19
Nabíjení USB prostřednictvím PD-E1
LP-E19
LP-E6NH
Nabíjení USB prostřednictvím PD-E1

Výdrž baterie

620 snímků (režim úspory energie EVF)
860 snímků (režim úspory energie LCD)
2 850 snímků při snímání pomocí hledáčku
610 snímků při snímání s živým náhledem
320 snímků (režim úspory energie EVF)
490 snímků (režim úspory energie LCD)

 1. 8 EV podle standardu asociace CIPA s objektivem RF 24-105mm F4 L IS USM při ohniskové vzdálenosti 105 mm.
 2. Automatické zaostřování při nejslabším osvětlení je dostupné s objektivem f/1,2, středovým AF bodem, jednosnímkovým automatickým zaostřováním One-Shot AF a citlivostí ISO 100, při teplotě 23 °C (73 °F), a to s výjimkou objektivů RF opatřených vrstvou DS pro vyhlazení rozostření.
 3. Při automatickém zaostřování Servo AF lze pro kontinuální snímání maximální citlivosti používat pouze objektivy typu RF a některé objektivy typu EF. Podrobnosti o podporovaných objektivech naleznete na oficiálních webových stránkách společnosti Canon.
  Rychlost kontinuálního snímání může být snížena objektivem, rychlostí závěrky, clonou, bleskem, zpracováním redukce blikání, podmínkami objektu a jasem (například při fotografování na tmavém místě).
 4. S objektivem 50 mm zaostřeným na nekonečno, -1 m–1 dioptrie
 5. Na základě standardu asociace CIPA a používání baterie dodané s fotoaparátem, pokud není uvedeno jinak. V úsporném režimu.
EOS R3

Obsah balení

 • Tělo fotoaparátu EOS R3

 • Oční mušle ER-h malá

 • Kryt na patici pro příslušenství ER-SC1 (odolný proti prachu a vodě)

 • Kryt fotoaparátu R-F-5

 • Popruh ER-L1

 • Nabíječka baterií LC-E19

 • Bateriový zdroj LP-E19

 • Kryt bateriového zdroje

 • Napájecí kabel (EU)

 • Propojovací kabel IFC-100U (bez jádra)

 • Ochrana propojovacího kabelu IFC-100U

 • Návod k obsluze (EU1)

Příslušenství

 • Blesk Speedlite

  Speedlite EL-5

  Dokonalý, výkonný blesk s rychlým nabíjením, skvělým kreativním ovládáním a vynikajícím výkonem za každých okolností.
 • DM-E1D
  Pokud od svých nahrávek vyžadujete ryzí a čistý digitální zvuk, neváhejte sáhnout po spolehlivém směrovém stereofonním mikrofonu DM-E1D s multifunkční paticí, který vám zajistí rychlý přístup k nastavení prostřednictvím displeje LCD kompatibilního fotoaparátu.
 • Multi-Function Shoe Adapter AD-E1
  Tento adaptér přizpůsobí blesky Speedlite s konvenčními 5kolíkovými paticemi tak, aby bylo možné je připojit k fotoaparátům s multifunkční paticí, a zachovává přitom těsnění proti povětrnostním vlivům.
 • Speedlite ST-E10
  Mimořádně kompaktní vysílač Speedlite nabízí pokročilé bezdrátové funkce a možnost ovládat až 15 kompatibilních zábleskových zařízení.
 • ER-He

  Oční mušle ER-hE

  Velká otočná oční mušle, která se hodí pro uživatele s preferencí levého i pravého oka, umožňuje uživatelům, kteří nosí brýle, plně využívat funkci ovládání zaostřování okem na fotoaparátu EOS R3.
 • EOS R3
  Připojte svůj smartphone prostřednictvím této multifunkční patice a užijte si skvělou integraci mezi fotoaparátem a aplikacemi pro nové možnosti pracovního postupu.
 • V rukou profesionálů

 • ČLÁNEK

  Dokáže fotoaparát Canon EOS R3 držet krok s drobným a bleskově rychlým kulíkem mořským?

  Italský fotograf divoké přírody Bruno D'Amicis otestuje fotoaparát EOS R3 při fotografování vzácného a neuvěřitelně rychle se pohybujícího ptáka na plážích v kraji Abruzzo.

 • ČLÁNEK

  Jízda v terénu s fotoaparátem Canon EOS R3

  „Naprosto překonává vše, s čím jsem v minulosti pracoval!“ Fotograf motoristických sportů Vladimir Rys zkouší fotoaparát Canon EOS R3 při svém prvním fotografování elektromobilů.

 • ČLÁNEK

  Život v rychlém pruhu se superteleobjektivy Canon

  Fotograf motoristických sportů Vladimir Rys si užívá rychlost s objektivy Canon RF 400mm F2.8L IS USM a RF 600mm F4L IS USM a fotografuje rychle se pohybující závodní automobily pomocí fotoaparátu Canon EOS R3.

 • ČLÁNEK

  Popis automatického ostření s funkcí kontroly očí

  Poznejte příběh o úžasném systému automatického ostření s funkcí kontroly očí společnosti Canon, který nastavuje nebo přepíná AF bod na základě detekce toho, na co se díváte.

 • Související produkty

 • Bezzrcadlové fotoaparáty

  EOS R5

  Přehodnoťte vše, co víte o bezzrcadlových fotoaparátech. Nekompromisní výkon fotoaparátu EOS R5 přináší revoluci v pořizování fotografií a filmů.
 • Bezzrcadlové fotoaparáty

  EOS R6

  Ať už fotografujete cokoli a jakýmkoli způsobem, fotoaparát EOS R6 vám umožní být kreativní tak, jak se vám ani nesnilo.
 • Digitální zrcadlovky

  EOS-1D X Mark III

  Život je plný neopakovatelných okamžiků. Zachyťte jich mnohem více s fotoaparátem EOS-1D X Mark III a vyprávějte svůj vizuální příběh celému světu.
  Zobrazit podrobnosti EOS-1D X Mark III