XF105

Jedinečná a nejmenší videokamera Canon XF105 nabízí kodek MPEG-2, 50 Mb/s, 4:2:2 Full HD. Připojení ve studiu, profesionální zvuk a široké možnosti přizpůsobení propůjčují výjimečnou všestrannost.

Výhody

  • Záznam MPEG-2 na 2 karty CF až 50 Mb/s (4:2:2)
  • Lehký, kompaktní design; vstupy XLR
  • Objektiv Canon HD Video 10× zoom
  • Full HD CMOS Canon 1/3
  • HD-SDI, čas. kód, synch. s ex. zd., 3D Assist
  • Displej LCD 8,8 cm (3,5''), 920 tisíc bodů; hledáček EVF 0,6 cm (0,24"), 260 tisíc bodů
  • Proměnné snímkové frekvence

Podrobný popis funkcí

Podívejte se podrobněji na Canon XF105

Záznam ve formátu MPEG-2 rychlostí až 50 Mb/s (4:2:2)


Videokamera XF105 zaznamenává soubory MPEG-2 MXF (Media eXchange Format), a to až do kvality Full HD s rozlišením 1920 × 1080 pixelů při rychlosti 50 Mb/s (4:2:2), na relativně levné a běžně dostupné paměťové karty CompactFlash (CF). Předávání záznamu mezi dvěma sloty pro paměťové karty umožňuje pokračovat ve filmování bez přerušení, funkce Možnost záznamu do dvou slotů zase dovoluje ukládat stejný záznam na obě karty současně.

Lehký, kompaktní design; vstupy XLR


Odolná a odlehčená konstrukce umožňuje univerzální nasazení a předává výjimečné funkce do vaší dlaně. Lineární zvuk PCM může být zachycen prostřednictvím dvou vstupů XLR a také pomocí stereofonního mikrofonu připevněného k přední části.

Objektiv Canon HD Video 10× zoom


Vzhledem k rozsáhlým zkušenostem společnosti Canon s objektivy pro videokamery nabízí kamera XF105 rychlý širokoúhlý videoobjektiv Canon HD (f1,8-2,8, 30,4 mm) s vestavěným řídicím kroužkem pro nastavení zoomu, zaostření a clony. Systém vylepšeného optického stabilizátoru obrazu pomáhá potlačit chromatickou aberaci, udržuje ostrost obrazu a zmenšuje velikost objektivu.

Full HD CMOS Canon 1/3


Senzor Full HD CMOS s rozlišením 2,07 megapixelu - navržený a vyrobený společností Canon - zaznamenává video v kvalitě Full HD s nativním rozlišením 1920 × 1080. Senzor je vybaven barevným mozaikovým filtrem Bayer pro dosažení vysoké citlivosti a širokého dynamického rozsahu; technologie vysokorychlostního výstupu dat minimalizuje zešikmení "vlnící se" závěrky, který se u kamer se snímači CMOS může vyskytnout.

HD-SDI, čas. kód, synch. s ex. zd., 3D Assist


Výstup HD-SDI je průmyslovým standardem umožňujícím výstup obrazu v nekomprimované kvalitě Full HD s integrovaným zvukem a časovým kódem. Kombinovaný konektor vstupu pro synchronizaci s externím zdrojem a vstupu/výstupu časového kódu dovoluje používat videokameru XF105 při snímání více kamerami. Funkce synchronizace s externím zdrojem a snímání 3D Assist (Posun osy OIS a Průvodce pro stanovení ohniskové vzdálenosti) podporují stereoskopický záznam 3D videa pomocí dvou videokamer.

Displej LCD 8,8 cm (3,5''), 920 tisíc bodů; hledáček EVF 0,6 cm (0,24"), 260 tisíc bodů


Obě videokamery jsou vybaveny velkým postranním displejem LCD. Obrazovka s úhlopříčkou 8,8 cm (3,5") nabízí ostré rozlišení 920 tisíc bodů, vestavěný kontrolní osciloskop a funkci Edge Focus pomáhající při nastavení snímku. K dispozici je také hledáček EVF s úhlopříčkou 0,61 cm (0.25'') s 260 tisíci body a 100% pokrytím.

Proměnná snímková frekvence


K dispozici je široký rozsah snímkových frekvencí od 12 do 50 snímků/s. Rozsah poskytuje kameramanům svobodu při změně snímkové frekvence pořizovaného záznamu, a zajišťuje tak další kreativní flexibilitu.

Podpora programu CPS*


Exkluzivní služba CPS Video Support společnosti Canon nabízí přednostní provádění oprav, které zaručuje rychlé navrácení zařízení.

* Více informací o zemích, v nichž program CPS probíhá, naleznete na adrese http://www.canon-europe.com/cps

Specifikace produktu

Získejte další informace o Canon XF105, o jeho funkcích a možnostech.

XF105 Hodnocení a recenze

CPN.jpeg

Canon Professional Network

Přináší inspiraci, vzdělávací materiály, informace o výrobcích a nové aktualizace za účelem poskytnutí úplného zázemí pro profesionální fotografy a filmaře používající výrobky Canon, ale také pro pokročilé nadšence po celém světě.