Informace o kompatibilitě digitálních kompaktních fotoaparátů Canon s funkcí Wi-Fi

Digitální kompaktní fotoaparáty Canon s technologií Wi-Fi¹ nabízí mnoho způsobů připojení a sdílení fotografií a videí s jinými zařízeními a na Internetu. Na této stránce jsou uvedeny požadované specifikace pro každý typ připojení a také důležité informace o používání funkce Wi-Fi.

Tabulka kompatibility funkce Wi-Fi

Funkce Pomocí přímého připojení
(s výjimkou připojení mimo budovy)
Pomocí přístupového bodu pro síť Wi-Fi
(s výjimkou připojení k domácí bezdrátové síti Wi-Fi)
Odesílání snímků do jiného fotoaparátu Canon
s funkcí Wi-Fi
K dispozici u všech modelů Canon s funkcí Wi-Fi
Není k dispozici

Připojte se a sdílejte snímky pomocí smartphonu či tabletu, doplňujte do nich polohu podle systému GPS nebo fotografujte dálkově z mobilního zařízení pomocí bezplatné aplikace Canon CameraWindow. Chcete-li získat informace o kompatibilitě, přejděte na níže uvedené odkazy:K dispozici u následujících zařízení:


Mobilní zařízení s operačním systémem Apple iOS


Mobilní zařízení s operačním systémem Android*

K dispozici u následujících zařízení:


Mobilní zařízení s operačním systémem Apple iOS


Mobilní zařízení s operačním systémem Android

Sdílení na online službách:
Facebook™
Twitter™ 

irista
Flickr™
Disk Google™
YouTube™
E-mail
Online album služby CiG

(online sdílení vyžaduje přístup ke službě image.canon)

Při připojení fotoaparátu k jakémukoli mobilnímu zařízení s podporou technologie přenosného přístupového bodu k bezdrátové síti

(Mobilní zařízení musí mít přístup k mobilní datové síti. Mohou být vyžadovány dodatečné poplatky.)

K dispozici u všech modelů Canon s funkcí Wi-Fi

Zálohování snímků pomocí: 

irista
služby image.canon,
sociální sítě Flickr,
služby Disk Google,
počítače.

(funkce zálohování vyžaduje přístup ke službě image.canon)

Při připojení fotoaparátu** k jakémukoli mobilnímu zařízení s podporou technologie přenosného přístupového bodu k bezdrátové síti

(Mobilní zařízení musí mít přístup k mobilní datové síti. Mohou být vyžadovány dodatečné poplatky.)

K dispozici**

Připojení k počítači s funkcí Wi-Fi Není k dispozici

Dostupný

Tisk fotografií přímo z tiskárny kompatibilní s technologií PictBridge prostřednictvím bezdrátové sítě LAN K dispozici*


K dispozici*

* Není k dispozici u fotoaparátů IXUS 510 HS a IXUS 240 HS.
** Není k dispozici u fotoaparátů PowerShot S110, IXUS 510 HS a IXUS 240 HS.

Další informace

Připojení

Přímé připojení k síti Wi-Fi využívá fotoaparát jako přístupový bod, ke kterému se může připojit cílové zařízení. To umožňuje připojení fotoaparátu k jiným zařízením s funkcí Wi-Fi i v případě, že externí přístupový bod pro síť Wi-Fi není dostupný.

Pokud nepoužijete přímé připojení k síti Wi-Fi, fotoaparát je třeba připojit k bezdrátovému bodu pro síť Wi-Fi (s výjimkou bezdrátového internetového routeru domácí bezdrátové sítě LAN), aby byla umožněna komunikace s dalšími zařízeními s funkcí Wi-Fi.

Přestože tyto fotoaparáty podporují možnost připojení k přístupovým bodům pro síť Wi-Fi, nelze je použít v bezdrátových sítích, jako jsou veřejné bezdrátové aktivní body, které pro ověření vyžadují použití webového prohlížeče.

Bezdrátová datová připojení (včetně sítě Wi-Fi) mohou být v některých zemích nebo oblastech omezeny. Funkce Wi-Fi by měla být používána v souladu se zákony a předpisy země nebo oblasti, ve které je uvedena v činnost, včetně veškerých omezení týkajících se používání elektroniky.

Během jednoho odesílání lze poslat až 50 snímků. Možnost automatické změny velikosti snímku je k dispozici, pokud není vyžadován přenos v plném rozlišení. Lze přenášet také filmy, pokud celková doba záznamu nepřekračuje 2 minuty.

Smartphony a tablety

Sdílet snímky z těchto fotoaparátů prostřednictvím smartphonů/tabletů lze dvěma způsoby:
A) Vyberte snímky, které chcete sdílet, pomocí displeje fotoaparátu a zkopírujte je do složky Photo Gallery (Fotogalerie) ve smartphonu.
B) Procházejte obsah fotoaparátu na displeji smartphonu a vyberte snímky buď pro uložení do složky Photo Gallery (Fotogalerie) smartphonu nebo nahrání na Internet (pouze pro systém Android) pomocí aplikace Canon CameraWindow.

Pro připojení fotoaparátu ke smartphonu je vyžadováno, aby byla nainstalována aplikace Canon CameraWindow. Chcete-li stáhnout aplikaci a zjistit informace o kompatibilitě zařízení, navštivte následující webové stránky:

V případě smartphonů se systémem Android (operační systém verze 4.0 nebo novější) kompatibilních s technologií NFC se poté, co aktivujete technologii NFC a dotknete se smartphonem značky N-Mark (NFC) na fotoaparátu, na smartphonu spustí služba Google Play. Po zobrazení stránky stahování aplikace CameraWindow
si aplikaci stáhněte a nainstalujte. Po instalaci lze ke spuštění aplikace použít technologii NFC.

GPS přes mobilní zařízení

K fotografiím pořízeným kompaktním fotoaparátem Canon s podporou funkce GPS přes mobilní zařízení můžete přidat informace o poloze. Pro využití této funkce je potřeba smartphone nebo tablet s modulem GPS a aplikací Canon CameraWindow. Pomocí smartphonu nebo tabletu můžete sledovat polohu, zatímco fotoaparátem pořizujete snímky. Po skončení fotografování můžete polohu zaznamenanou ve smartphonu synchronizovat s fotografiemi ve fotoaparátu pomocí připojení přes síť Wi-Fi.

Dálkové fotografování ze smartphonu

Fotoaparát můžete bezdrátově ovládat pomocí smartphonu ze vzdálenosti až 5 metrů. To je ideální, pokud chcete být na skupinových fotografiích s rodinou a přáteli nebo chcete zachytit přírodu. Stačí připojit fotoaparát ke smartphonu pomocí Wi-Fi a ovládat závěrku, zoom, blesk a samospoušť podle pokynů ve speciální aplikaci.

Nahrávání z fotoaparátu na Internet

Při připojení k mobilnímu zařízení:
Některá mobilní zařízení včetně smartphonů podporují režim přenosného přístupového bodu k bezdrátové síti. To umožňuje sdílet připojení k mobilní datové síti s ostatními zařízeními včetně fotoaparátů Canon s funkcí Wi-Fi. Funkce fotoaparátu pro okamžité sdílení při použití sdíleného připojení je stejná jako při připojení fotoaparátu k normálnímu přístupovému bodu pro síť Wi-Fi (viz níže). Za sdílené připojení může poskytovatel mobilních dat vyžadovat dodatečné poplatky.

Při připojení k přístupovému bodu pro síť Wi-Fi:
Pro nahrávání snímků do webových služeb pomocí fotoaparátu je vyžadován přístup k přístupovému bodu pro síť Wi-Fi a službě image.canon. Snímky budou uloženy do vašeho online alba na webu image.canon a do vašeho účtu na síti Facebook nebo Twitter nebo do textu e-mailové zprávy bude přidán odkaz na každé nové album.
Při sdílení ve službě Facebook je také možné zvolit, zda mají být obrázky uložené pouze na Facebooku, pouze ve službě image.canon nebo na obou.
Pokud je cílem služba YouTube, odeslaný film bude nahrán a uložen přímo do vašeho účtu služby YouTube.
Snímky lze odeslat také na účty sociální sítě irista, Flickr a služby Disk Google.

image.canon

image.canon je online služba pro sdílení fotografií a videí. Nabízí osobní úložnou kapacitu až 10 GB a je ideální pro sdílení velkého počtu fotografií i v plném rozlišení. Jednoduché rozhraní umožňuje uživatelům vyhledávat snímky, vytvářet kombinovaná alba fotografií a filmů, která mohou vaši přátelé komentovat, a sdílet alba přímo prostřednictvím e-mailu a stránek sociálních sítí. Fotoaparáty Canon s možností připojení k síti Wi-Fi využívají službu image.canon pro přístup k různým webovým službám přímo pomocí fotoaparátu, např. ke službám sociálních sítí a e-mailu.

Zálohování online nebo na počítači (synchronizace snímků / odesílání prostřednictvím serveru)

K zálohování pomocí funkce Image Sync (Synchronizace snímků) nebo Send via Server (Odesílání prostřednictvím serveru) je vyžadován účet služby image.canon. Vybrané snímky lze zálohovat online (pomocí služby irista, image.canon, sociální sítě Flickr a služby Disk Google) a na vyhrazeném počítači.

Připojení k počítači

Fotoaparát lze bezdrátově připojit k počítači, pokud jsou připojeny ke stejné síti Wi-Fi (s výjimkou domácího routeru Wi-Fi). Počítačový software CameraWindow DC musí být nainstalován na počítači ještě před připojením.

Tisk z fotoaparátu

Fotografie lze bezdrátově tisknout z fotoaparátu na tiskárnách kompatibilních s technologií PictBridge prostřednictvím bezdrátové sítě LAN, včetně vybraných tiskáren Canon SELPHY a PIXMA.


– Wi-Fi je názvem značky, který označuje certifikaci interoperability zařízení s funkcí bezdrátové sítě LAN.
– Kompatibilní standardy bezdrátové sítě LAN jsou IEEE802.11 b, g, a n (pouze pásmo 2,4 GHz). Režim infrastruktury (kompatibilní s technologií WPS), režim ad hoc. Zabezpečení: WEP, WPA-PSK (AES/TKIP), WPA2-PSK (AES/TKIP).
– Informace na této stránce neplatí pro fotoaparát Canon Digital IXUS s bezdrátovou funkcí uvedený v roce 2005.
Značka FLICKR je registrovaná ochranná známka společnosti Yahoo! Inc.