Canon EOS 1200D

Využijte každou příležitost

Ať už jste na oslavě narozenin nebo právě prožíváte dobrodružství na dovolené, můžete se spolehnout, že s fotoaparátem EOS 1200D získáte špičkové výsledky. Fotoaparát EOS 1200D, který je skvělou volbou pro začátečníky v oblasti fotografování s digitální zrcadlovkou, v sobě spojuje prvotřídní systém zpracování obrazu společnosti Canon spolu s řadou intuitivních a snadno použitelných ovládacích prvků.

Společně s aplikací Canon EOS průvodce bude pořizování snímků, které věrně zachytí vaše vzpomínky, snazší a zábavnější než kdykoli předtím.

Zachyťte vzácné momenty na vysoce kvalitních snímcích a filmech

Pořizujte překrásné 18MP fotografie s detailním rozlišením a přirozenými barvami a zachyťte atmosféru každého okamžiku. Snímky můžete oříznout, otočit a změnit jejich kompozici bez snížení kvality a vytvořit z nich velké výtisky až do formátu A2 – ideální pro úpravy v pohodlí domova. Filmy v rozlišení Full HD mají profesionální vzhled a atmosféru a vypadají skvěle na zařízení HDTV.

Zachyťte detaily a okolí i ve tmě

Když klesne úroveň osvětlení, fotoaparát EOS 1200D zvýší citlivost na světlo. Vaše snímky zůstanou ostré a nebudete tolik potřebovat blesk. Snímání pomocí okolního světla je skvělý způsob, jak zachytit atmosféru dané příležitosti a zůstat diskrétní pro zachycení cenných okamžiků a přirozeného výrazu.

Aplikace Canon Photo Companion

Canon Photo Companion App

Aplikace Photo Companion je dokonalý partner pro každého vizuálního vypravěče. Umožňuje vám přístup k odborným poznatkům a obsahu na míru, když to nejvíce potřebujete – takže můžete svým příběhům vdechnout skutečný život.

Zjistěte více

 Stáhnout aplikaci Canon Photo Companion z iTunes
Stáhněte si aplikaci Canon Canon Photo Companion pro Android

Automatický inteligentní scénický režim pro správné nastavení záběrů

Když vytváříte kompozici snímku, fotoaparát EOS 1200D také analyzuje scénu na základě jasu, barev, pohybu a tváří. Tyto informace jsou využity k výběru nejvhodnějšího nastavení fotoaparátu pro danou scénu, ať je to krajina plná detailů nebo rychlá akce.

Zachyťte okolní svět v nádherném rozlišení Full HD

EOS Movie

Pořizování filmů je s fotoaparátem EOS 1200D stejně snadné jako fotografování. Na voliči režimů stačí vybrat režim Film, stisknout tlačítko start/stop, začít nahrávat obraz i zvuk kolem sebe v rozlišení Full HD a objevovat nové kreativní přístupy.

Video Snapshot

Snadno vytvářejte jednoduché příběhy v režimu Videomomentka, který nahrává krátké klipy o délce 2, 4 nebo 8 sekund. Klipy lze společně přehrát jako videoprezentaci na fotoaparátu nebo na domácím počítači.

Vylepšete své vzpomínky a staňte se umělci s kreativními filtry

Vyprávějte příběhy, zachycujte vzpomínky a vytvářejte sny – s fotoaparátem EOS 1200D můžete dát volný průchod své kreativitě. Zdůrazněte hlavní objekt na snímku pomocí jemného rozostřeného pozadí – tento vzhled je pro digitální zrcadlovky typický.

Vtiskněte fotografiím vlastní styl pomocí jednoho z pěti kreativních filtrů – např. Černobílé zrno, Levný fotoaparát nebo Rybí oko.

  • Toy Camera
  • Soft Focus
  • Fisheye
  • Monochrome

Další kroky

Fotoaparát EOS 1200D je součástí systému EOS – systému fotoaparátů, objektivů a příslušenství, kterému důvěřují amatérští i profesionální fotografové po celém světě. Až budete připraveni pokročit ve fotografování dále, můžete vyzkoušet objektivy, které přiblíží fotografované objekty, umožní vám obsáhnout větší část scény a dodají vašim portrétům na působivosti.

Dosáhněte větší působivosti

Get impact

Kompaktní objektivy rozostří pozadí portrétů, aby objekt lépe vynikl.

Obsáhněte víc

Get more in

Širokoúhlý objektiv se zoomem nabízí širší výhled na krajinu.

Dostaňte se blíž

Get closer

Teleobjektiv se zoomem vám přiblíží fotografované objekty a vy můžete zůstat na místě.

More photos

Specifikace produktu

RozlišeníPřibližně 18,0 megapixelů pro výtisky až do formátu A2+
Typ snímačeSnímač Canon CMOS APS-C přibližně 22,3 × 14,9 mm
Kontinuální snímání (přibl.)Max. 3 sn./s pro přibližně 69 snímků typu JPEG¹, 6 snímků typu RAW²³
ProcesorProcesor DIGIC 4
LCD7,5cm (3,0") displej TFT, přibližně 460 000 pixelů
Optický hledáčekJasný hledáček s přibližně 95% pokrytím, 0,80×, 21 mm Zrcadlový (pentamirror)
Rozsah rychlosti závěrky30 až 1/4 000, dlouhé expozice (Bulb) (Celkový rozsah rychlosti závěrky. Dostupný rozsah se liší v závislosti na režimu snímání)
Režimy fotografováníAutomatický inteligentní scénický, Bez blesku, Kreativní automatický, Portrét, Krajina, Detail, Sport, Noční portrét, Film, Programová automatická expozice, Automatická expozice s předvolbou času, Automatická expozice s předvolbou clony, Ruční
Možnosti měření3
Citlivost ISOAUTO (100 až 6400), 100 až 6400 v krocích po 1 EV
Citlivost ISO lze rozšířit na H: 12 800
Při snímání filmů: Auto (100 až 6400), 100 až 6400 (v krocích po 1 EV)
Systém/body AF na displeji LCD9 AF bodů (uprostřed křížový f/5,6)
Filmy EOSMOV (obraz: komprese H.264, zvuk: lineární PCM, hlasitost záznamu může ručně upravit sám uživatel)
1 920 × 1 080 (29,97, 25, 23,976 sn./s)
1 280 × 720 (59,94, 50 sn./s)
640 × 480 (30, 25 sn./s)
Vestavěný bleskAno
Miniaturní výstupní konektor HDMIAno
Paměťové kartyPaměťové karty SD, SDHC nebo SDXC
Rozměry (Š × V × H)129,6 × 99,7 × 77,9 mm
Hmotnost (pouze tělo) podle zkušebních standardů asociace CIPA, včetně baterie a paměťové kartyPřibližně 480 g

¹ Rozlišení Velký / Nízká komprese (kvalita 8).

² Vychází z podmínek měření stanovených společností Canon, JPEG, ISO 100, standardní styl Picture Style. Liší se v závislosti na objektu, značce a kapacitě paměťové karty, kvalitě záznamu snímků, citlivosti ISO, režimu řízení, stylu Picture Style, vlastních funkcích atd.

³ Maximální hodnota sn./s a kapacita vyrovnávací paměti mohou být sníženy v závislosti na nastavení fotoaparátu a úrovni světla.