Natáčení videopřechodů s Callumem Whiteleyem

Britský kameraman a autor projektu , , odkrývá tři ze svých technik natáčení filmů: , a vytváření přechodů pro snadné úpravy.

Natáčení přechodů

Další výhodou snímání stabilizátorem otočeným nohama vzhůru je přirozené „odpoutání“, které vznikne na konci každého záběru odkloněním fotoaparátu od trasy, kterou sledoval.

Když upravujete svůj film vybíráním klipů a hledáním přechodů, některé záběry mohou „vyskočit“, protože mají na konci dynamickou rotaci. Můžete být tvůrčí a jeden z takových klipů přehrát pozpátku a ujistit se, že na časové ose mohou být vedle sebe.

V Istanbulu jsem na ulici chvíli sledoval kočku mezi patníky a přes louže, dokud se nevyplašila a nevystřelila pryč. Ale jak jsem nastavoval Glidecam zpátky na konci nahrávání, získal jsem několik snímků dlážděné ulice, téměř ve středu, a s rychlou rotací.

Tahle technika funguje skvěle s malým zrychlováním a zpomalováním času na obou stranách, které přidá dynamiku a navíc schová všechny snímky, které tak úplně nepasují. Je to užitečná technika při používání stabilizátoru Glidecam pro zachycení video přechodů, které můžete použít později při úpravách videa.