hero

Krásné okamžiky roku 2015 na vašich fotografiích

Každý z nejnověji vybraných snímků pořízených fanoušky značky Canon nabízí jedinečné ohlédnutí za rokem 2015. Pokochejte se skvělými příspěvky, které jste poslali do naší galerie. Vybrali jsme několik nejzajímavějších a odhalili jsme příběhy, které se za nimi skrývají.

Fotograf Dani del Rio Garcia při práci v Kostarice zachytil okamžik plný pohybu a energie. Na fotografii Erika Samperse zase objevíte skutečnou podstatu nezdolného ducha a týmové práce.

Po surfování, Dani del Rio Garcia

„Tuto fotografii jsem pořídil v kostarickém letovisku Playa Langosta, kde jsem v hotelu Barceló pracoval jako fotograf.

Langosta je rájem surfařů. Chlápek na snímku je místní surfařský vlk, z něhož životní energie přímo čišela. Obvykle jsme se potkávali na pláži, kde jsem se od něj mnohému přiučil. Po surfování šel ze sebe smýt sůl a písek do hotelové sprchy. A jak se tak sprchoval, otřepával se jako pes. Slunce pak celé scéně dodalo nádherné světlo. Rád fotím portréty, které přimějí lidi přemýšlet nad tím, jaký životní příběh se zračí ve tváři té či oné osoby.

Snímek jsem pořídil fotoaparátem Canon EOS 7D s objektivem EF 50mm f/1.8 II při rychlosti závěrky 1/6400 s, s expozicí f/2,0 a citlivostí ISO 500.“

Nevidomý běžec a jeho vodič, Erik Sampers

„Tuto fotografii jsem pořídil během závodu Marathon des Sables v Maroku. Tomuto závodu není rovno. Na 1 400 běžců z 64 zemí si sbalí jídlo a spacák a vydá se na 269 kilometrů dlouhou trať.

Snímek jsem vyfotil zrána během nejdelší etapy. Zvedl se vítr, písek a prach a začali se ženit všichni čerti. Přišla písečná bouře, obloha zčernala a chvíli dokonce padaly i kroupy.

Čekal jsem, až kolem mě někdo poběží, a pak jsem spatřil něco ohromujícího. Vynořil se přede mnou nevidomý běžec Didier Benguigui se svým vodičem Gillesem Clainem, který se svýma rukama snažil chránit Didierovu tvář.

Ten okamžik byl nezapomenutelný. Všichni ostatní přestali fotit, ale mně ani mému fotoaparátu Canon těžké podmínky nevadí.

Snímek jsem pořídil fotoaparátem Canon 5D Mark III s teleobjektivem se zoomem EF100-400MM f4.5-5.6L při rychlosti závěrky 320 s, ISO 800 a expozici f/6,3.“