Shooting from the skies with on the roofs

Fotografování z výšky na střechách

Z pohledu posádky

Seznamte se s městskými horolezci, na střechách. Vadim a Vitalij jsou dva ruští přátelé, kteří svůj život zasvětili zdolávání nejvyšších budov světa a fotografování pohledů z jejich vrcholů. Jejich úchvatné snímky se již dostaly na titulní strany na celém světě a oba přátelé dál vyhledávají nová místa k prozkoumávání.

Pozvali jsme Vitalije a Vadima do Dubaje, aby se připojili k našemu projektu krátkých filmů „Come and See“. Dvojice vystoupila na nejvyšší hotel na světě, budovu JW Marriott Marquis Dubai. Po fotografování jsme se vyptávali na jejich umění a motivaci.

Proč jste začali s lezením?

„Lezeme, protože chceme ukázat odlišný pohled na svět. Chtěli jsme dělat něco zajímavějšího, než jen fotografovat lidi na zemi, a tak jsme začali lézt na střechy.

Když jsme vylezli poprvé, udělali jsme to pro svůj vlastní pocit. Dnes je to ale mnohem více o umění – lezeme s cílem pořídit úchvatné snímky a videa.“

Co vás láká na pořizování takových snímků?

„Je vzrušující odhalovat místa, kam se dosud dostalo jen deset lidí. Chceme, aby lidé cítili a viděli to, co jsme cítili a viděli my.

Lidé mají obvykle strach z výšek a my se jim snažíme ukázat, jak krásné mohou být. Pokud bychom se nechtěli podělit o své snímky s lidmi, pak bychom tu nebyli.

Výběr záběrů

„Když přijde na úpravy pořízených fotografií, vybíráme neobvyklé perspektivy, o kterých si myslíme, že zaujmou. Zaprvé hledáme snímky, na nichž jeden z nás stojí na okraji s velmi děsivým pohledem! Poté hledáme nádherné pohledy. A zatřetí se snažíme najít skvělou fotografii s dobrým světlem, jako když se den mění v noc.