Your photos, our favourites: Patterns and Textures

Vaše fotografie, naše oblíbené: Obrazce a struktury

Tento měsíc jsme vás vyzvali, abyste pustili z hlavy barvy a zaměřili se na obrazce, struktury a design vašeho města. Požádali jsme autory tří našich oblíbených fotografií, aby nám přiblížili jejich příběh.

Nicolas Noyes – The Forum District

„Tento snímek jsem vyfotografoval, když jsem byl na dovolené ve španělské Barceloně. Toto město dobře znám, ale jednoho odpoledne jsem objevil čtvrť zvanou Forum, která tu nově vyrostla. Jsem architekt, a proto jsem se soustředil na nové budovy.

Ten harmonický kontrast mezi rovnými a pravidelnými liniemi této administrativní budovy mě ohromil. Líbí se mi kontrast struktur vytvořených lidskou rukou a náhodných tvarů na oblačné obloze. Posléze jsem snímek ještě trochu upravil, aby měl tu správnou atmosféru. Díky tomu jsem mohl oblohu i budovu zachytit se stejnou expozicí.“

Ana Valente – Ponder

„Tuto fotografii jsem pořídila jednu neděli v Lisabonu speciálně na výzvu pro tento měsíc, kterou byly Obrazce a struktury. 

Vždy, když narazím na scénu, kterou by byl dle mého hřích nezachytit, cítím určité vzrušení a nadšení. A právě scéna, kterou jsem to odpoledne spatřila, byla dokonalá. Když jsem stála před budovou s typickou portugalskou architekturou, zdobenou nádhernými kachličkami a lemovanou chodníkem z dlažebních kostek, uvědomila jsem si, že jsem svědkem atmosféry, která je v dokonalém souladu s celou scénou. 

Snímek jsem vyfotografovala v ručním režimu fotoaparátu a snažila jsem se, abych muže nevyrušila a zachytila tak ryzí atmosféru okamžiku.“

Gonzalo Garcia – Brace

„Když se procházím městem, mám oči na stopkách, abych zachytil okamžiky prostoupené zvláštním světlem. Vyhledávám také příležitosti, kdy mi s kompozicí pomůže přirozené rámování. Procházel jsem se španělským městem Oviedo a spatřil jsem budovu obklopenou lešením. Svislé a vodorovné struktury a hloubka barev připomínaly abstraktní malbu. 

Budova byla z bezpečnostních důvodů obehnána plotem, takže jsem nemohl změnit úhel pohledu. Pokusil jsem se tedy svislé a vodorovné linie zachytit přesně tak, jak jsem je viděl. Při postprodukci jsem si dal záležet na oříznutí. Cílem bylo dosáhnout vyvážené kompozice. Snímek jsem pořídil fotoaparátem EOS 6D s objektivem Canon EF 24-70mm f/2.8 L II USM. Tyto dva modely jsou kombinací pro všestranné využití.“

Připojte se k fotografické výzvě tohoto měsíce

Všechny snímky jedinečným způsobem zachycují obrazce, struktury a design. Teď bychom však chtěli zjistit, jak se na svět díváte právě vy. Zapojte se do fotografické výzvy tohoto měsíce. Vaši fotografii možná vystavíme ve službě Showcase. Vezměte si fotoaparát, prozkoumejte město a zde nahrajte svůj snímek.