burano-italia-estelle-moreau.jpg

Vaše fotografie, naše oblíbené: Cestování

Tento měsíc jste nám zaslali snímky z cest po celé zeměkouli, například fotografie z barevné Kuby nebo živé snímky Indie, a umožnili nám tak sdílet unikátní pohledy na fascinující místa. Tady je výběr ze snímků, které jste sdíleli v naší galerii.

Colors of India – Margarita Trull Bosch

„Tento snímek jsem pořídila v paláci Amber Fort poblíž Džajpuru v Rádžasthánu, jednom z nejbarevnějších států Indie.

Čtyřpatrový palác je postaven z červeného pískovce a mramoru na velmi strmém kopci. Abyste si šetřili nohy, můžete si cestu nahoru ulehčit projížďkou na slonu.

V pevnosti je mnoho překrásných místností a velkých teras. Na jedné z nich stála tato přátelská skupinka žen oděná v nádherných barevných sárí. Velmi se mi líbilo seskupení žen v kombinaci se slony a bledou barvou kamenné podlahy. Dokonce i mezi všemi těmi živými barvami Rádžasthánu, působili sárí, sloni a nádherné výrazy poněkud výjimečně.“

Cuba – Melina Surrano

„Tuto fotografii jsem pořídila na Kubě, první zastávce naší plavby. Budovy nabízely pozoruhodnou směs starého a nového. Miluji sluneční světlo a chtěla jsem zachytit scénu, která bude také ukazovat nádherné barvy starých aut, kterými lidé na Kubě stále jezdí.

Strávila jsem dost času hledáním ulic poskytujících kombinaci starého a nového. Překvapilo mne, že je stará část města stále obydlená, přestože je plná rozpadajících se budov.

Byla jsem ochotná vyzkoušet vše, abych získala nádherný snímek. Snažím se prohlédnout si scénu v různých denních dobách a zohlednit světlo. Fotoaparát musím mít vždy při sobě, abych mohla zachytit spontánní okamžiky.

Kuba mne příjemně překvapila. Chtěla bych se na tato místa znovu vrátit. Vím, že Kuba právě otevírá novou kapitolu své historie a pravděpodobně se budou v mnoha městech provádět rozsáhlé rekonstrukce. Jen doufám, že přesto neztratí svůj šarm. To by byla opravdu škoda.“

Paris mon Amour – Lars Suechting

„Fotografii jsem pořídil v Paříži. Byl jsem se ženou na dovolené a chtěl jsem vidět jinou stranu města, daleko od obvyklých památek. Od doby, kdy jsem v pěti letech dostal svůj první fotoaparát Canon, mne baví fotografovat zajímavé věci z nových úhlů pohledu.

Udělali jsme si dlouho procházku ulicemi, viděli mnoho překrásných domů a parků a potkali spoustu laskavých a přátelských lidí. Skončili jsme před touto radnicí. Byla zde spousta lidí a dětí vytvářejících mýdlové bubliny. Všichni byli šťastní, usměvaví a v pohybu. Trochu stranou stál před krásnými domy tento starý kolotoč a mně se zdálo, že vidím Paříž tak, jak jsem si vždy představoval – překrásnou, starou, hravou, barevnou, magickou a stále v pohybu.

Cestování je velmi důležité pro rozvoj mých fotografických dovedností. Vždycky se pokouším zachytit nové věci, které utvářejí zemi, kde jsem. Mohou to být zvláštní lidé, počasí, krajina, architektura, květiny nebo jiné detaily. Prostřednictvím fotografování se učím poznávat zemi, místní obyvatele a život, kterým žijí.“

Připojte se k fotografické výzvě tohoto měsíce

Každý z těchto fotografů se s námi podělil o fotografie z cest – a my měli to potěšení si je prohlédnout. Zkuste zachytit svůj jedinečný pohled na okamžik. Nechte se inspirovat tématem tohoto měsíce v naší galerii a poté sdílejte své snímky. Mohli byste se objevit v našem příštím vydání.

Odeslat fotografie