Your photos, our favourites: Urban and street

Vaše fotografie, naše oblíbené: Městská a pouliční fotografie

Vaše snímky, naše oblíbené: Městská a pouliční fotografie

Vydejte se s námi na cestu do Polska, Indie nebo Chorvatska a prohlédněte si naše oblíbené snímky, které účastníci fotografické výzvy sdíleli v naší galerii. Každý obrázek zachycuje okamžik v čase v městském prostředí a odhaluje zajímavý příběh, který se za ním skrývá.

Michal Patron: Outburst of Joy

„Tenhle snímek jsem vyfotil na zahájení festivalu pouličního umění v polském Lublinu. Nevěděl jsem, co se bude dít, tak jsem se vmísil do davu a čekal. Najednou začal výrobník umělého kouře vytvářet velká oblaka dýmu, což vyvolalo příval radosti u nedaleké skupiny dětí. Spatřil jsem příležitost.

Přestože mi kouř zakrýval výhled, rozhodl jsem se pro co nejširší úhel s dětmi v popředí a siluetami zahalenými v kouři v pozadí. Měl jsem jen pár sekund – pak se děti rozutekly a začala přehlídka.

Fotografie získala první místo v soutěži Grand Press Photo 2015 – nejuznávanější soutěži reportážní fotografie v Polsku.“

Susana Hinojo: Free

„Vystoupala jsem k paláci Amber Fort v Džajpuru a měla jsem štěstí, protože se tam právě odehrávala velmi zvláštní akce. Lidé se shromáždili na protest proti staleté indické kultuře genderové nerovnosti.

Celá ta scéna byla kouzelná – a náhle se před mýma očima objevil tento dokonalý okamžik. Naprosto přirozené gesto lásky a štěstí mezi matkou a dcerou.

V té chvíli bylo mé srdce v naprosté rovnováze s tím, co se mi odehrávalo před očima.“

Frederik Frydendal: Façade med Patina

„Při projížďce rikšou po chorvatském Splitu jsem narazil na tohle okénko a cítil jsem, že mě to k tomu výjevu táhne. Tak, že mě to později donutilo vrátit se a vyfotografovat ho.

Ukázalo se, že byl můj instinkt správný. Díky uvolněné atmosféře, přirozené patině a složité struktuře pro mě příběh tohoto snímku znamená prostě ‚sladký domov‘.

Fotografie z cest a ulic vždy pořizuji ve formátu RAW a v režimu AV. V tomto případě jsem použil clonové číslo f/8. To mi umožňuje zachytit co nejvíce detailů.”

Připojte se k fotografické výzvě tohoto měsíce

Všichni tito fotografové sdíleli okamžik v čase zachycený jako součást jejich každodenního života v běžném městském prostředí. Co se děje ve světě kolem vás? Inspirujte se tématem měsíce v naší galerii, sdílejte svůj příběh a možná právě vaši fotografii vystavíme příští měsíc na webu služby Showcase!