Artist Hattie Newman looks at the Canon EOS 4000D to configure some settings

SCÉNOGRAFKA HATTIE NEWMANOVÁ

Jak mi fotoaparát Canon EOS 4000D pomáhá realizovat nápady

Hattie Newman
Hattie Newman

Autorka modelů a designérka scén


Hattie vytváří modely a scény, které kombinují zábavu s výraznou barevnou estetikou. A všechny jsou z jediného materiálu: papíru.

Je to vášeň, které se Hattie drží už od chvíle, kdy si na umělecké škole vybrala papír jako své médium, protože „je levný a není těžké ho sehnat.“ Od té doby názor nezměnila a její výtvory dnes zdobí galerie, časopisy, knihy, reklamy a weby po celém světě.

Hattie vysvětluje, že inspirace pro její projekty může přijít odkudkoli: „Galerie, zahrady, budovy... nebo i něco jednoduchého, jako je barva, vzor nebo textura.“ Proto se fotografie stala nedílnou součástí jejího tvůrčího procesu.

"Neustále hledám nové nápady, a proto si fotím cokoli, co mě nějak inspiruje. Díky tomu mám záznam daného obrazu, ke kterému se můžu později vrátit."

Související články
canon-get-inspired-christmas-craft-related-article-1-185

TISKÁRNY

Která tiskárna je pro vás ta pravá?

Ať jste rodič, nezávislý podnikatel, nebo umělecký fotograf, máme tiskárnu dělanou přímo pro vás. Zjistěte, která to je

A table filled with Christmas-themed paper crafted decorations and gifts.

UMĚNÍ Z TISKÁRNY

Toto roční období vybízí ke kreativitě – šest věcí, které si můžete tyto Vánoce vyrobit pomocí své tiskárny.

Buďte kreativní a vytvořte své vlastní vánoční dárky, dekorace a hry pro nadcházející sváteční období. Všechny šablony je možné bezplatně stáhnout a vytisknout.

Two people skateboard down a city street at night, colourful lights from buildings reflecting in the wet road surface.

CESTOVNÍ

11 tipů pro fotografování města

Několik snadných tipů a triků, jak ze svého fotoaparátu dostat při snímání města maximum a zachytit ducha a atmosféru betonové džungle.

Artist Hattie Newman photographing botanics as inspiration for her work

Pro Hattie znamenají fotografie také důležitý způsob sdílení nápadů a rozdělané práce – s klienty, asistenty ve studiu a fanoušky na internetu. A nedokumentuje jen dokončená díla: „Ráda zachycuji, co se děje v zákulisí, a proto fotoaparát nosím všude s sebou. Z něj dávám snímky na blog nebo sociální sítě, případě je někdy tisknu do svého portfolia.“

„Je moc důležité, abych mohla pořídit přesné snímky vyráběného modelu, aby se klient mohl podívat, jak bude vypadat,“ říká Hattie. Kvalita obrazu je právě tak důležitá, když jde o fotografování dokončených děl. „Potřebuji vysoce kvalitní snímky svých starších projektů, abych se na ně mohla podívat v případě, že potřebuji dělat něco podobného, a vybavit si, jak jsem ten model vyráběla.“

In the studio sharing images of the creative process

Dříve pořizovala Hattie snímky telefonem, ale začala stále více narážet na jeho omezení.

"Fotoaparáty na telefonu jsou praktické, ale nikdy se mi nedařilo pořídit dobré snímky ve slabém osvětlení. Navíc nebyly fotografie tak ostré, jak bych potřebovala."

Když začala Hattie používat fotoaparát EOS 4000D, všimla si výrazného zlepšení. „Nejviditelnějším rozdílem byla přítomnost mnoha dalších detailů na snímcích. Barva byla přesnější a fotoaparát fungoval mnohem lépe při slabém osvětlení.“ Možnost pořídit snímky v mnohem vyšším rozlišení měla i další výhody. „Teď mám jistotu, že budou fotografie vypadat dobře, když je vytisknu. A díky vysoké kvalitě je můžu po pořízení dát upravovat, třeba oříznout, aby byl vidět nějaký detail.“

Shooting with background blur

Hattie neměla s digitálními zrcadlovkami žádné zkušenosti a zaujalo ji, jak snadno se model EOS 4000D ovládá. „Když jsem si pořídila tenhle fotoaparát, začala jsem fotografovat mnohem víc snímků modelů, protože stačilo tak málo, aby vypadaly krásně.“ Možnost připojení Wi-Fi jí přišla stejně intuitivní: „Přenést snímky z fotoaparátu na telefon je úplně jednoduché a dává mi to možnost sdílet je s klienty nebo tvůrčím týmem ve studiu, když jsem někde venku.“

A leafy morning at the Barbican Conservatory provides inspiration for the next paper set

Fotoaparát EOS 4000D nyní Hattie umožňuje pořizovat vysoce kvalitní snímky, které může hrdě sdílet – nejen proto, že vypadají profesionálně, ale také díky dokonalému zachycení její umělecké vize. Za tím podle ní stojí především nové kreativní možnosti, které jí fotoaparát dal. „Je to výborné, protože můžu používat různé objektivy – například makrobjektiv, když chci zachytit detail vyráběného modelu. A líbí se mi nízká hloubka ostrosti – s rozmazaným pozadím má práce skutečně vyniká.

Hattie uzavírá: „Výhodou fotoaparátu EOS 4000D je to, že mám mnohem větší kontrolu nad pořízenými snímky. I když spěchám, vím, že získám skvělé fotografie, které budou dobře prezentovat mou práci.“

Související článkySlužba Get Inspired je vaším klíčovým zdrojem užitečných tipů pro fotografování, nákupním průvodcem a odborným zpravodajem – vše, co potřebujete k objevení toho nejlepšího fotoaparátu nebo tiskárny a k uskutečnění vašeho příštího tvůrčího nápadu.

Zpět na všechny Tipy a Techniky

Zaujal vás fotoaparát EOS 4000D?

Pořizujte snímky snadno a intuitivně a podělte se o zajímavé příběhy, jejichž barva, detaily a krásně rozostřené pozadí vám dovolí vyniknout.

Zjistěte více

image of the Canon EOS 4000D at a slight angle