PŘENOSNÉ FOTOAPARÁTY

Dokonalý společník na vašem příštím dobrodružství: fotoaparát Canon IVY REC

Malý, lehký a přenosný – objevte, jak akční fotoaparát Canon IVY REC usnadnil náročné fotografování během horolezeckého výstupu.
Horolezkyně Molly Thompson-Smithová stojí na kameni a dívá se skrz hledáček akčního fotoaparátu Canon IVY REC.

Dobrodružství nabízí odpočinek od každodenního života, šanci užít si přírodu a nemyslet na nic jiného než na tady a teď. Ať už lezete na horu, běháte v lesích, nebo sjíždíte řeku, přenosný a mimořádně odolný fotoaparát Canon IVY REC vás bude spolehlivě jistit. Fotoaparát Canon IVY REC byl navržen tak, aby se dal připnout na batoh, za opasek nebo k postroji, je odolný proti nárazům1 a vodotěsný2, takže všichni bikeři, turisté, horolezci a vodáci mohou nechat své těžkopádné fotoaparáty a drahé smartphony doma a stále snadno fotit na cestách.

Přenechali jsme fotoaparát Canon IVY REC v silných a šikovných rukou 22leté profesionální horolezkyně Molly Thompson-Smithové a požádali jsme ji, aby ho vyzkoušela během výstupu na proslulé skály v britském národním parku Peak District. Ukážeme vám, jak si s tím poradila.

Stačí připnout a je to

Horolezkyně Molly Thompson-Smithová si před výstupem nanáší křídu na ruce.

Horolezkyně Molly Thompson-Smithová během svých dobrodružství používá jen minimální výbavu, která navíc musí být velmi lehká.

Horolezecké boty, lano a karabina na zemi vedle akčního fotoaparátu Canon IVY REC připevněného na opasku.

Díky lehkému fotoaparátu Canon IVY REC si vystačíte i bez kapes, protože má sponu, díky které ho můžete připnout za opasek nebo k batohu.

„Myslím, že pro lidi, kteří chtějí trávit dlouhé dny v přírodě, je čím dál důležitější mít u sebe něco kompaktního a přenosného,“ říká Molly. „Když se chystám na výstup, musím si připravit boty, chrániče, postroj... potřebuji spoustu vybavení.

Když jsem byla na horolezeckém výletě ve Francii, už jen výšlap na skálu mi zabral hodinu chůze do kopce. První den jsem si vzala digitální zrcadlovku, ale hned druhý den mi došlo, že to za to prostě nestojí, protože je zbytečně těžká a akorát by mi zabírala cenné místo v batohu. Byla to škoda, protože ta krajina byla dechberoucí.“

Fotoaparát Canon IVY REC je krásně přenosný, takže je jako stvořený pro dobrodruhy. Na šířku měří pouhých 110,5 mm a váží jen 90 gramů, takže prakticky nezabírá žádné místo v Mollyině výbavě. Spona, která zastává i funkci hledáčku, jí umožnila připnout fotoaparát za opasek. „Při výstupu jsem obalená hromadou expresek [horolezecké příslušenství],“ vysvětluje, „a maličký fotoaparát připnutý na zádech mi v ničem nepřekážel.“

Malý, ale odolný

Horolezkyně Molly Thompson-Smithová visí na skále s akčním fotoaparátem Canon IVY REC připnutým za opaskem.

Molly s sebou při výstupu neměla smartphone, protože se bála, že ho upustí, ale stále chtěla mít možnost pořizovat snímky ze svých dobrodružství.

Horolezkyně Molly Thompson-Smithová zdolává skalní stěnu.

Molly chtěla venkovní akční fotoaparát, se kterým by zaznamenala své úctyhodné výkony – a fotoaparát Canon IVY REC pro ni byl naprosto dokonalý.

Molly chce často zaznamenat okamžik, kdy dosáhne vrcholku (zejména, pokud se jedná o mimořádný výkon), ale nerada s sebou při výstupu nosí smartphone. „Je to strašně stresující,“ říká. „Bála bych se, že ho upustím nebo ho někde rozbiju o skálu.“

Molly si může konečně oddechnout, protože fotoaparát Canon IVY REC ji ani v tomhle nenechá na holičkách. Nejenom, že fotoaparát nemá žádný displej, který by se dal snadno rozbít, ale navíc odolá nárazu po pádu až ze dvou metrů1 a vydrží i 30minutový pobyt pod vodou v hloubce až dva metry2, takže se skvěle hodí na vodní sporty, jako je kanoistika nebo paddleboarding.

„Fotoaparát Canon IVY REC stačilo připnout na postroj nebo k sáčku s křídou,“ říká Molly a dodává: „Hodně mi pomohlo vědomí, že je dost odolný na to, aby přežil pár nárazů do skály.“ „Mám takovou radost, že jsem mohla pořídit ten finální snímek na vrcholku.“

Snadné použití

Molly Thompson-Smithová drží šedý akční fotoaparát Canon IVY REC.

Spona fotoaparátu Canon IVY REC funguje zároveň jako hledáček, který vám pomůže nastavit kompozici. A pokud se zašpiní, stačí ho opláchnout vodou a otřít.

Žena drží šedý akční fotoaparát Canon IVY REC a smartphone.

Funkce Wi-Fi a Bluetooth, kterými je fotoaparát Canon IVY REC vybaven, vám umožní použít smartphone jako dálkovou spoušť a snímky hned po pořízení sdílet na sociálních sítích.

I přesto, že sama sebe popsala jako „začínající“ fotografku, si Molly velice rychle zvykla na 13MP fotoaparát Canon IVY REC, který dokáže pořizovat fotografie a nahrávat videa v rozlišení Full HD 1080p rychlostí až 60 sn./s. „Je to dost nenáročné zařízení, které se opravdu snadno používá,“ říká. „Prostě si ho připnete a dál ho používáte jednou rukou. Symboly se snadno vybírají, nemá žádný nešikovný displej a dá se otřít, takže si nemusíte dělat starosti, jestli zrovna máte ruce od křídy nebo bláta.

„Horolezci trénují na venkovních lezeckých stěnách,“ pokračuje Molly. „Než se mi do rukou dostal tenhle fotoaparát, několikrát se mi stalo, že jsem přemýšlela, jak pokračovat dál, a říkala si, jaká je škoda, že si to nemůžu vyfotit, abych si to mohla v budoucnu připomenout.“ Možnost pořizovat snímky úchytů třeba 40 metrů nad zemí je úžasná, zejména, pokud jde o místo, kde začíná jít do tuhého. Je to vážně hodně užitečný fotoaparát.“

Pokud chcete pořizovat i kreativnější momentky, například parádní snímky selfie, fotoaparát Canon IVY REC je vybavený funkcemi Wi-Fi a Bluetooth, které vám umožní připojit smartphone a použít bezplatnou aplikaci Canon Mini Cam3 jako dálkovou spoušť. Aplikace také umožnila Molly potěšit své fanoušky – hned po výstupu přenesla snímky a videa do smartphonu, ze kterého je pak mohla sdílet na sociálních sítích.

Fotoaparát Canon IVY REC je cenově dostupný a je k dostání ve čtyřech výrazných barvách – šedé, růžové, zelené a modré – takže si můžete vybrat odstín v závislosti na terénu, ve kterém sportujete, ať už jsou to skály, bahno, písek, nebo voda. „Přijde mi, že si ho můžu vzít s sebou, kamkoli se vydám,“ říká Molly.


Napsala Natalie Dentonová

 1. Odolný proti nárazům po pádu až ze dvou metrů. Testovací metody odolnosti proti nárazům se vztahují výhradně na tento produkt a nezaručují odolnost proti poškození nebo závadě produktu.
 2. Vodotěsný po dobu až 30 minut v hloubce až dva metry. Testováno pouze ve sladké vodě. Pokud je vystaven jiné než sladké vodě, doporučujeme fotoaparát okamžitě opláchnout sladkou vodou.
 3. Použití volitelné aplikace Canon Mini Cam vyžaduje připojení kompatibilního zařízení k fotoaparátu Canon IVY REC prostřednictvím technologie Bluetooth® a Wi-Fi®. Aplikace Canon Mini Cam je dostupná bezplatně v obchodech App Store a Google Play. Mohou vám být účtovány poplatky za datové připojení. Kompatibilní s mobilními zařízeními se systémem iOS 11 nebo novějším a zařízeními Android se systémem Android 5.1 nebo novějším.

Související články

 • Surfař drží fotoaparát IVY REC a dívá se skrz hledáček.

  PŘENOSNÉ FOTOAPARÁTY

  Seznamte se s fotoaparátem Canon IVY REC

  Snímejte akci na cestách pomocí cenově dostupného přenosného fotoaparátu, který si můžete připnout na oděv

 • Mladá dívka ve vlněné čepici sedí s rodiči v lese a všichni se dívají do dálky mimo záběr, zatímco její otec používá fotoaparát Canon PowerShot ZOOM.

  PŘENOSNÉ FOTOAPARÁTY

  Další informace: Fotoaparát PowerShot ZOOM

  Zjistěte, proč je tento kapesní kompaktní fotoaparát ideální pro rodinná dobrodružství.

 • Dva muži s batohy při bruslení po zamrzlém jezeře.

  DOBRODRUŽNÉ FOTOGRAFIE

  Tipy pro dobrodružnou fotografii

  Pět tipů pro zachycení venkovních aktivit pomocí fotoaparátu EOS M6 Mark II.

 • 5 nejlepších tipů, jak fotografovat

  VENKOVNÍ FOTOGRAFOVÁNÍ

  5 nejlepších tipů pro zachycení venkovních aktivit

  Zjistěte, jak pomocí tipů od profesionálního fotografa Toma Binga zachytit kreativnější akční snímky každodenních dobrodružství.