Cat and koala printed on PIXMA TS5350 printer

Tisk a umělecká tvorba

Vyrábějte, vytvářejte a spravujte s umělcem vystupujícím pod přezdívkou @paperboyo

Nikoho asi nepřekvapí, že Rich McCor, na Instagramu známější spíše pod přezdívkou Paperboyo, miluje papír.

Má téměř půl milionu odběratelů, kteří sledují, co všechno s papírem provádí.

Zadání bylo jednoduché – buďte kreativní, bavte se a dělejte si, co chcete.

„Byl jsem opravdu nadšený, když mě společnost Canon požádala, abych využil jejich tiskárnu PIXMA řady TS5350 a jejich řadu papírů PIXMA. Celý tenhle úkol mi otevřel zcela nový svět. Opravdu rád dělám svou práci pomocí šablon, ale stále mám ještě spoustu věcí, které chci prozkoumat. Výzva od společnosti Canon přinesla zábavnou změnu od toho, co už nějakou dobu dělám.

„Na zadání se mi moc líbilo, že jsem mohl být s papírem kreativní, ale stále si zachovat svůj styl a smysl pro humor. Také mi to umožnilo rozvinout své schopnosti a prozkoumat jiné metody, které by mě normálně ani nenapadly.“

Picture of hashtag #liveandcreate printed on PIXMA TS5350 printer.

To, co umělce @paperboyo zaujalo na první pohled, byla kvalita fotografií z tiskárny PIXMA řady TS5350.

„Zapomněl jsem, jak působivý může být tisk z dobré tiskárny. A když jsem vytiskl pár zkušebních fotografií na lesklý fotografický papír, kvalita na mě opravdu udělala dojem. Když si představíte tisk fotografií, napadne vás lesklý papír. Opravdu jsem nečekal, že si tisk na oboustranný matný papír zachová stejnou kvalitu, ale bylo tomu tak. Takové retro a velmi stylové!“

Byl také překvapen, kolik spontánních nápadů různé typy papírů vyvolaly.

„Některé koncepty se mi vydařily, jiné ne, ale moc jsem si užil vymýšlet nové věci, které bych mohl udělat. Několik nápadů pochází ze složky v mém počítači s názvem „Nápady, které chci jednou zkusit“! Bylo příjemné kombinovat staré a nové nápady.

„Například videopříběh, který jsem zveřejnil na svém profilu na Instagramu, mohl trvat až 5 minut, kdybych pro něj nacpal všechny své nápady. Nakonec jsem použil předměty jako tužky a písmena vyskakující z papíru, což mělo ještě lepší efekt, než jsem původně očekával. Hlavně proto, že výtisky měly tolik detailů, že 2D obrazy získaly trojrozměrnou, realistickou kvalitu, jakou jsem nikdy předtím neviděl.“

„Tento nápad pramení z mé lásky ke kouzelnickým trikům, optickým iluzím a fotografování falešné perspektivy. Základní principy umění, na kterých má persona Paperboyo stojí, souvisejí právě s touto láskou pro kouzla a iluzi. Fotografický papír mi dal příležitost znovu se vrátit ke starému koníčku, který jsem už před lety uzamkl na pár západů a dlouho si na něj nevzpomněl.

Jedním z nápadů, kterých se @paperboyo nějakou dobu držel, byl tisk šablony jeho obchodní značky Paperboyo na trička, aby vytvářela dojem interakce s kapsou.

 GIF of cat printed in pocket of T-Shirt using Fabric Iron-On Transfers.

„Jednal jsem s různými společnostmi, které se zabývají potiskem triček. Všude mi řekli, že práce s kapsami by byla prostě příliš složitá a nákladná a nikomu se do toho nechtělo. Takže jsem tento nápad vlastně nikdy neuskutečnil.“

Nažehlovací fólie pro textil mu umožnila experimentovat s nápadem, od kterého tak dávno upustil. A nyní ho konečně přivedl k životu.

GIF of Koala printed in pocket of T-Shirt using Fabric Iron-On Transfers.

„Vydařily se to mnohem lépe, než jsem čekal, návrhy jsou velmi parádní a vypadají profesionálně. Bylo opravdu snadné je vyrobit, což mě překvapilo vzhledem k tomu, co říkaly tiskárny.“

@paperboyo si velmi užíval všechny nadšené reakce ze svého okolí.

„Práci s tiskárnou PIXMA řady TS5350originálními médii společnosti Canon jsem si opravdu užil. Tvořivý tisk je zábavný díky obsahu a také úžasným komentářům, které mi fanoušci zasílají.

„Určitě budu i nadále experimentovat s origami, stop motion animací a zejména s tričky.“

Tak neváhejte a nechte se jako @paperboyo inspirovat k vyrábění, vytváření a spravování nápadů a podělte se o ně s námi pomocí hashtagu #LiveAndCreate.

Související články
Printer fun for everyone

KREATIVNÍ TISK

Zábava s tiskárnou pro každého

Šest způsobů, jak může tiskárna PIXMA dodat energii vašemu domovu, rodinným aktivitám a zařízením.

A lemon hovers in the air above an illustrated print of a tennis player about to serve. The effect makes it look as if the player is about to hit the lemon.

KREATIVNÍ TISK

Hravý tisk s umělcem Paperboyo

Hrajte si, tiskněte a sdílejte: Hvězda instagramu Paperboyo experimentuje s fototiskárnou Canon SELPHY Square QX10.

Create a papercraft safari

KREATIVNÍ TISK

Vytvořte si papírové safari

Vytiskněte si pomocí služby Creative Park od společnosti Canon vlastní rodinnou aktivitu s tématikou zvířat a nechte se inspirovat přírodou.

Související produkty

Související články

Služba Get Inspired je vaším klíčovým zdrojem užitečných tipů pro fotografování, nákupním průvodcem a odborným zpravodajem – vše, co potřebujete k objevení toho nejlepšího fotoaparátu nebo tiskárny a k uskutečnění vašeho příštího tvůrčího nápadu.

Zpět na všechny Příběhy