KREATIVNÍ TISK

Papírová výzva č. 4: zimní dekorace

V poslední řadě našich papírových výzev zjistíte, jak grafický designér Chris Stenner se svým synem Elim vytvořili sváteční dekorace na vánoční stromek.
Plochý snímek výběru vánočních dekorací z papíru, které jsou rozprostřeny po dřevěném stole, spolu s tištěnými šablonami služby Creative Park, tiskovým papírem Canon, borovými šiškami, motouzy a sváteční větvičkou.

V rámci naší papírové výzvy PIXMA jsme dali tvůrcům a rodinám za úkol, aby k různým příležitostem během roku vytvořili krásné výrobky z papíru.

V posledním dílu této čtyřdílné série jsme vyzvali grafického designéra Chrise Stennera a jeho syna Eliho, aby vytvořili sváteční výzdobu pro vánoční sezónu pomocí šablon ze služby Canon Creative Parktiskárny Canon PIXMA.

Výzva 4: vánoční dekorace

Tiskárna Canon PIXMA je umístěna na malé komodě pokryté výběrem vánočních dekorací z papíru a v zásobníku tiskárny je šablona Creative Park.

Vánoce s malými dětmi často znamenají mnoho plastových hraček a nerecyklovatelného obalového papíru, tak proč neudělat Vánoce jednodušší s ručně vyráběnými recyklovatelnými dekoracemi, které lze vytisknout doma.

Ať už Vánoce slavíte nebo ne, zdobení vašeho domova na zimu může být potěšením pro všechny věkové kategorie. Vytváření vlastních dekorací je cenově dostupný způsob, jak svému domovu dodat dojem rozzářenosti a barevnosti, když je venku déle tma. Navíc můžete papírové šablony recyklovat nebo je schovat na příště.

Ať už si každý rok vyberete stejné kousky podle rodinné tradice, nebo chcete vytvořit jiné téma pro vánoční stromek, služba Canon Creative Park nabízí řadu svátečních šablon, od červených a zlatých hvězd až po miniaturní sněhuláky. Vždyť v minulosti o Vánocích lidé dekorace nekupovali v obchodech, ale spíše je vyráběli z toho, co měli k dispozici. Celé rodiny se před Vánoci scházely a trávily večery vytvářením jednotlivých ozdob na stromek.

Všechny šablony služby Creative Park jsou k dispozici pro různé úrovně dovedností, což znamená, že najdete něco vhodného pro každého, bez ohledu na věk nebo schopnosti.

Seznamte se s tvůrkyní

Kdo: Chris Stenner

Povolání: Grafický designér

Další účastníci: Eli

Jelikož Chris pracuje v kreativním průmyslu a má cit pro všechny věci související s uměním a designem, chtěl se této výzvě postavit a vytvořit něco, co s Elim nikdy předtím nezkoušeli. „Výrobu této alternativy k jednorázovému plastu jsem si opravdu užil,“ říká. „Je skvělé, když vím, že ozdoby mohu recyklovat, jakmile se rozbijí nebo doslouží, a nevytvářet odpad. Pokud chci změnit téma stromku, mohu použít stejné šablony a vytvořit více dekorací v jiném barevném schématu.“

Chris říká, že by doporučil tvorbu z papíru každému, protože mu připadala opravdu naplňující. „Je dobré udělat něco, co pro vás představuje výzvu a vytvořit něco od nuly,“ říká. „Eli moc rád kreslí a vybarvuje kreslené postavy, ale stříhání, lepení a slepování je příjemná změna od toho, co běžně děláme.“

Výběr šablon

Ruka drží smartphone, který zobrazuje šablonu pro papírovou vánoční výzdobu v aplikaci Creative Park. V pozadí je tiskárna Canon PIXMA se šablonou z aplikace Creative Park v zásobníku

„Pro náš vánoční stromek jsem chtěl šablonu hvězdy, protože máme spoustu vánočních ozdob a hledal jsem jiný tvar,“ říká Chris. „Prohledal jsem „Dekorace“ v sekci Vánoc a vybral jsem si dvě v barevném schématu, které se mi líbí – červené a zlaté.“

Chris a Eli se rozhodli, že si jako hlavní téma pro své dekorace na vánoční stromek zvolí hvězdy a sněhové vločky. Chcete-li najít šablony, jednoduše ve službě Creative Park vyhledejte „ozdoby“ nebo proveďte širší hledání pro „Vánoce“. Pokud vás nezaujme žádná z šablon ozdob, můžete si vybrat jakýkoli design, který se vám líbí, a použít děrovačku, abyste mohli ozdobou provléknout provázek a pověsit ji na stromek. Můžete si vybrat netradiční motiv motýla a ke každému připevnit stuhovou smyčku. Nechte se vést svou kreativitou.

Šablony služby Creative Park mohou přátelům a rodině nabídnout zábavnou a meditační aktivitu, kterou si mohou společně užít, a která během školních prázdnin může posloužit jako praktická večerní činnost, kdy se všichni naladí na svátečního ducha.

Vytiskněte své šablony

Tiskárna Canon PIXMA tiskne šablonu hvězdy ze služby Creative Park.

Chris nastavil tiskárnu PIXMA TS7650i v domácí síti Wi-Fi a poté se připojil pomocí smartphonu a aplikace Creative Park. Je to snadný způsob jak začít. Můžete také vytisknout větší množství jedné šablony, pokud víte, že jich budete potřebovat více, jak to měl Chris s hvězdami.

Ruce chlapce opatrně vystřihují papírovou hvězdu ze služby Creative Park.

Jednodušší projekty, jako jsou tyto hvězdy, jsou ideální pro zapojení dětí, protože vyžadují jen trochu stříhání a lepení a vznikne atraktivní hotová dekorace.

Pomocí smartphonu se můžete připojit k tiskárně PIXMA a jednoduše šablony vytisknout poté, co si je stáhnete z aplikace Creative Park nebo z webových stránek. Dbejte na to, abyste je omylem nevytiskli oboustranně.

„Barvy tiskárny PIXMA na mě udělaly velký dojem – byly velmi živé a struktura třpytek na šablonách hvězd byla opravdu realistická,“ říká Chris.

Jakmile si zvolíte vybrané šablony a vytisknete je, je čas začít se stříháním – můžete použít nůžky nebo u složitějších návrhů řemeslný nůž a podložku na řezání. Když všechny své návrhy vystřihnete, složte je úhledně podél čar pomocí online pokynů, které vám poradí, zda je nutné přehnout vrchní nebo úžlabní přehyb. Pomocí pravítka udělejte rýhy na záhybech, aby se šablony při lepení dokonale spojily. „Rozhodně doporučuji opatřit záhyby rýhami,“ říká Chris. „Tvary budou po dokončení mnohem ostřejší a čistější.“

Po vytvoření rýh můžete šablony slepit podle online pokynů. Můžete použít bodové lepidlo, lepicí tyčinku, lepidlo PVA, tavnou pistoli nebo ekologickou alternativu, ale ujistěte se, že než budete pokračovat, necháte modely uschnout. Lepidlo, které používáte, může také rozhodnout o tom, zda můžete dekorace recyklovat. Pokud vyrábíte s malými dětmi, tavné pistole mohou být docela horké, takže možná zvolte raději lepidlo PVA, aby se mohly zapojit. Musíte však mít na paměti, že bude trvat o něco déle, než modely uschnou.

Sestavení dekorací

Chris pomáhá svému synovi provléct motouz dírkou v horní části papírové hvězdy.

Můžete dokonce proměnit výrobu papírových dekorací v zábavnou a tvůrčí soutěž pro rodinu a přátele, a udělat z ní slavnostní večer s horkou čokoládou a perníčky.

Ruce drží papírovou dekoraci na stromek v podobě Santy Clause připevněnou ke smyčce pruhovaného řemeslného provázku.

Tisk papírových dekorací, jako jsou tyto roztomilé figurky Santy Clause, představuje skvělou alternativu k plastovým ozdobám. Vaše oblíbené návrhy lze rok od roku opakovaně používat nebo je lze snadno recyklovat.

Po sestavení a uschnutí můžete ke svým výtvorům připevnit stužku nebo provázek. K tomu můžete použít děrovačku, nebo můžete provázek provléknout přes horní část modelu, pokud tam bude prostor. Můžete také přizpůsobit ozdoby ještě více a ozdobit je perem, barvou nebo samolepkami.

„Připevnění provázku k naší ozdobě bylo opravdu jednoduché,“ říká Chris. „Myslel jsem, že to bude komplikované, ale stačilo udělat dírku a provléknout nit. Pověsit ji na strom bylo opravdu snadné.“ Chris a Eli použili pruhovaný řemeslný provázek, ale dekorace si můžete přizpůsobit s jakýmkoli materiálem, který se vám líbí, od hnědého motouzu po červenou stuhu nebo dokonce tenký vánoční řetěz.

Chris popsal vytváření šablon jako docela meditační zážitek. „Na stříhání hvězd a sněhových vloček je něco opravdu uspokojivého. Úplně se do toho ponoříte – od stříhání až po lepení finálních výtvorů.“

Pro Eliho to byla jedna z nejtěžších fází procesu, ale s malou pomocí to zvládl. „Některé části byly těžké a trochu složité, třeba stříhání, ale táta mi pomohl,“ říká.

Pusťte se do zdobení!

Chlapec zavěšuje papírovou hvězdu na vánoční stromek.

Chris a jeho rodina Vánoce milují, obvykle je tráví s příbuznými v Bristolu ve Velké Británii, než se vydají domů do Walesu, kde si odpočinou. „Máme doma dvě kočky, které neradi necháváme příliš dlouho samotné, protože jsou to i jejich Vánoce,“ směje se.

Papírová hvězda ze služby Canon Creative Park, která visí na vánočním stromku, s rozmazanými světly v pozadí.

„Určitě znovu vytvořím papírové dekorace na vánoční stromek nebo domácí dekorace během roku,“ říká Chris. Příště se pustím do papírové tvorby s tématem jara, protože doufám, že vánoční dekorace vydrží alespoň několik let.“

Jakmile budou vaše návrhy dokončeny i se smyčkou ze stužky nebo provázku, můžete začít zdobit vánoční stromek s vědomím, že jste dekorace vytvořili a vyrobili sami. Umístěte svou oblíbenou ozdobu hrdě na místo – můžete dokonce vyrobit ozdobu na špičku vánočního stromku, abyste vzhled doladili.

„Myslím, že na stromku vypadají skvěle,“ říká Chris. „Dekorace jsou hezky barevné a protože vím, že jsem je vyrobil se synem, znamenají pro mě víc než dekorace zakoupené v obchodě. Připadalo mi to opravdu naplňující, nejen proto, že zdobíte stromek recyklovatelnými materiály, ale také proto, že je vytváříte od nuly se svou rodinou. Není to jen o tom, že prostě umísťujete hvězdu na stromek, ale zdobíte jej s láskou.“

Záběr seshora, na kterém je umístěn fotoaparát Canon na tiskárně Canon PIXMA a v pozadí je koláž z fotografií.

KLUB CANON CLUB

Exkluzivní komunita pro tvůrce obsahu, jako jste vy. Následujte svou vášeň a získejte podporu, inspiraci, výhody a další. Je to velmi snadné. Kupte si produkt. Zaregistrujte se. Přidejte se do klubu Canon Club.

Chris říká, že je nyní posedlý tvorbou z papíru se svou rodinou. „Určitě to uděláme znovu,“ říká. „Bylo skvělé trávit čas se synem, sedět u stolu a něco tvořit, namísto zírání do telefonu.“ Eli si tento proces také opravdu užil a doufá, že se svým tátou vyrobí více kreativních návrhů ze služby Creative Park.

Papírové vánoční ozdoby jsou nejen zábavné pro celou rodinu, ale vytváří i trvalé vzpomínky. Dokonce můžete papírové dekorace darovat svým přátelům a rodině – vždyť doma vyrobené dárky často bývají těmi, které znamenají nejvíce.

Pokud se vám líbí myšlenka kombinace tvoření s domácími dekoracemi, podívejte se na další díly v této sérii, a zjistěte, co dalšího je možné se šablonami služby Creative Park. Podívejte se na naši stránku ve službě Pinterest, kde najdete inspiraci, a nezapomeňte sdílet své výtvory pomocí hashtagu #MadeWithPixma!

Tamzin Wilks

Související produkty

Související články