KREATIVNÍ TISK

Personalizujte, tiskněte, uspořádejte: Vytvořte si vlastní fotokalendář

Posbírejte své nejlepší vzpomínky z uplynulého roku a vytiskněte personalizovaný kalendář pro svůj domov nebo jej pošlete jako dárek někomu blízkému.
Žena drží hotovou stránku kalendáře, kterou právě vytiskla tiskárna Canon PIXMA.

Když se dny krátí a my trávíme více času uvnitř, nastává skvělá příležitost, jak si připomenout uplynulý rok a připravit se na nadcházejících 12 měsíců. Existuje snad lepší způsob organizace než s přizpůsobeným kalendářem, který obsahuje všechny vaše oblíbené rodinné okamžiky?

Domácí kalendář vytištěný na tiskárně Canon PIXMA představuje skvělou příležitost znovu objevit poklad rodinných okamžiků zachycených telefonem nebo fotoaparátem a najít dokonalé snímky, které budou odrážet každý měsíc. Co třeba vybrat snímky z míst, která jste navštívili, a sladit atmosféru a místo s ročním obdobím?

Fotografka, influencerka a čerstvá maminka Rafaella Ponceová bydlí na jihozápadu Velké Británie a získala si srdce už 19,6 tisíc sledujících na Instagramu, kde sdílí svůj život se svým manželem a dítětem a další kreativní obsah. Provozuje také marketingovou aplikaci pro influencery, která pomáhá značkám a influencerům vzájemně se spojit.

Nyní se pouští do tvorby a ukazuje, jak vytvoření vlastního kalendáře plného krásných vzpomínek z roku může být zábavná a jednoduchá aktivita: vše, co potřebujete, je tiskárna a trocha kreativity.

1. Připravte se na svůj projekt s kreativním kalendářem

Žena vkládá papír do tiskárny, která je umístěna na stole vedle balení papíru Canon a notebooku.

Rafaella si opravdu užívá, když se může kreativně vyjádřit a vždy hledá inspiraci. „Mám ráda všechno, co k tvoření patří,“ říká. „Tvorba výstřižkových alb je něco pro mě. Kvůli dítěti jsem už dlouho nic takového nedělala, ale miluji to.“

Při tvorbě svého kalendáře si vystačíte se skromnou výbavou, takže se jedná o ideální aktivitu pro odpočinkové odpoledne strávené domácí tvorbou. Spolu s tiskárnou Canon PIXMA, jako je bezdrátová tiskárna Canon PIXMA řady TS7450, kterou použila Rafaella, budete potřebovat fotografický papír, který je dostatečně odolný, aby jej bylo možné připnout nebo vystavit.

Matný fotografický papír Canon Matte Photo Paper MP-101 je ideální pro tvorbu z papíru a vytváří vysoce kvalitní, živé fotografie s matným povrchem. Dobře bude vypadat i lesklý papír, například Lesklý fotografický papír Canon Plus Glossy II PP-201, který zvýrazní jasné barvy a digitálním fotografiím poskytne dokonalý vzhled. Na oba typy papíru lze psát, takže můžete kroužkovat data nebo si poznamenat věci, které si chcete zapamatovat. Rafaella se rozhodla použít lesklý fotografický papír Plus Glossy II, aby svému kalendáři dodala krásný a luxusní lesk.

2. Vyberte si snímky

Žena drží stránku kalendáře pro měsíc říjen zobrazující těhotnou ženu, která vedle bříška drží dýni.

Hledání inspirace pro každý měsíc by nemělo být těžké. Začněte fotografiemi svých blízkých, které můžete použít pro měsíce, kdy mají narozeniny, a vánočním rodinným portrétem pro prosinec a od toho se odpíchněte.

Ať už chcete zahrnout portrét při svíčkách, který jste pořídili na oslavě narozenin dítěte, scénu z veselé letní dovolené, akční snímek psa, který běží podzimními listy, nebo oblíbenou místní krajinu pokrytou sněhem, přizpůsobení vašeho kalendáře pomocí sezónních snímků nejvzácnějších okamžiků bude ústředním bodem tohoto tvořivého projektu.

„Minulý rok touto dobou jsem byla těhotná a fotila jsem se s dýní vedle svého bříška,“ vysvětluje Rafaella. „Bylo hezké použít ten snímek pro měsíc říjen, protože mi připomíná ten okamžik i to, jak čas letí – moje dítě už má skoro rok.

Pro mě je to všechno o vzpomínkách, které můžete s fotografiemi vytvořit. Takže pro každý měsíc vybírám fotografii, která vyvolává hezké vzpomínky, které jsem v té době prožívala.

Když navštívíte můj Instagram, uvidíte, že opravdu ráda používám přirozené světlo. A taky se mi moc nelíbí, když je fotografie příliš rušná,“ říká. „Myslím, že méně je více. Pečlivě si svůj záběr rozvrhněte, přidejte spoustu přirozeného světla a pěkně uspořádejte pozadí.“

3. Připravte si fotografie k tisku

Žena sedí na pohovce s dítětem a na telefonu s aplikací Easy-PhotoPrint Editor od společnosti Canon upravuje fotokalendář.

„S aplikací Easy-PhotoPrint Editor od společnosti Canon si můžete pohrát buď v počítači, nebo na telefonu,“ říká Rafaella, která aplikaci použila k tvorbě šablony kalendáře.

Před tiskem je důležité připravit snímky. Mnoho aplikací pro úpravu fotografií vám poskytne možnost vybrat při exportu typ obrazového souboru a jeho kvalitu a Rafaella doporučuje export v co nejvyšší kvalitě. „Pokud to uděláte, získáte při tisku kvalitnější snímek,“ říká.

Pokud exportujete snímky ve formátu JPEG, vyberte nejvyšší možnou kvalitu. Můžete také zvážit použití formátu PNG, protože tyto typy souborů si při komprimaci zachovávají více kvality, což často vede k lepšímu vzhledu snímků. Pokud pořizujete fotografie ve formátu RAW, umožňuje to nejvyšší možnou kvalitu a maximální flexibilitu při postprodukci v softwaru pro úpravu snímků, jako je například program Digital Photo Professional (DPP) od společnosti Canon.

Pamatujte, že po vytištění mohou snímky vypadat jinak než na obrazovce, proto zkuste použít zkušební výtisky, abyste získali představu o tom, jak budou výsledné snímky v kalendáři vypadat.

Rafaella použila aplikaci Easy-PhotoPrint Editor od společnosti Canon, která obsahuje celou řadu šablon pro kalendáře. Můžete importovat snímky přímo do šablon nebo je použít jako inspiraci pro své vlastní návrhy.

4. Buďte se svou šablonou nápadití

Žena sedí u notebooku a pomocí aplikace Easy-PhotoPrint Editor od společnosti Canon upravuje rodinné fotografie pro svůj fotokalendář.

Aplikace Easy-PhotoPrint Editor od společnosti Canon umožňuje přidat do kalendáře další text, razítka a rámečky nebo na snímky aplikovat kreativní filtry. Kromě šablon v aplikaci máte k dispozici celou řadu druhů kalendářů v aplikaci Creative Park, od adventních kalendářůodpočítávání dnů do narozenin po 3D kalendářenálepky pro kalendáře.

V závislosti na vašich tvůrčích dovednostech můžete zkusit vytvořit úplně novou vlastní šablonu kalendáře, ale Rafaella si z aplikace Easy-PhotoPrint Editor od společnosti Canon vybrala klasickou šablonu pro každý měsíc, která vám umožní přidat fotografii na stránku každého měsíce. Vyberte si správnou velikost papíru pro svou tiskárnu, importujte fotografie a pohrajte si s kreativními filtry, razítky a rámečky, abyste přidali vlastní styl. Můžete dokonce změnit písmo a barvu textu, aby byl kalendář opravdu osobitý.

V bezplatné aplikaci Creative Park, kolekci bezplatných materiálů pro kreativní tvorbu od společnosti Canon, najdete také celou řadu možností pro kalendáře. Stačí si vybrat šablonu kalendáře a velikost, kterou chcete vytisknout, a stáhnout soubor. Vezměte si nůžky, lepidlo, tužku, kuličkové pero, párátko a pinzetu a připravte se na stříhání, skládání, lepení a sestavování kalendáře.

5. Tisk a vystavení

Žena drží svou právě vytištěnou stránku kalendáře a usmívá se.

K tiskárně Canon PIXMA řady TS7450 se můžete připojit přímo z počítače nebo smartphonu. Inkoustové kazety tiskárny se také snadno instalují a mění.

Žena drží dítě na kuchyňské desce. Na skříňce za ní je kalendář s fotografiemi.

Centrem domova často bývá kuchyň, takže můžete svůj osobní kalendář umístit na skříňku, abyste nikdy nezapomněli na důležité události.

Jakmile je vše připraveno, je čas začít tisknout. Cenově dostupná a snadno použitelná tiskárna Canon PIXMA řady TS7450 nabízí celou řadu možností, díky kterým se hodí pro práci i zábavu. Můžete rychle kopírovat a skenovat několik pracovních listů a také ji použít jako kreativního společníka pro aktivity s dětmi. Široká řada kreativních médií od společnosti Canon obsahuje magnetický fotografický papír, se kterým můžete tištěný kalendář přichytit přímo na lednici.

6. Darujte své výtvory

Žena, která nese dítě a zavěšuje na zeď zarámovaný kalendář s fotografiemi vedle řady dalších zarámovaných fotografií a obrázků.

Osobní kalendář plný výjimečných vzpomínek by mohl představovat dokonalý dárek k narozeninám pro prarodiče nebo blízké přátele.

Když je váš originální kalendář plný radostných vzpomínek, může představovat pozorný dárek pro přátele nebo členy rodiny, se kterými je sdílíte. Rafaella kromě vlastního kalendáře vytvořila také zarámovaný výtisk z kalendáře s fotografií ze svatby své sestry.

„Moje sestra se vdávala v srpnu a moje dcera nesla prstýnky, takže máme fotku s mou sestrou a švagrem,“ říká. „Použila jsem pár návrhů na pozadí z aplikace a vypadalo to opravdu hezky. Pošlu to své sestře, bude se jí to moc líbit.

„Pro mě je to všechno o vzpomínkách, které můžete do fotografií zahrnout. Všechno je dnes digitální, ale myslím, že nám chybí možnost se věcí dotknout. Je to dárek, který bych sama rozhodně ráda dostala. Dává vám možnost si na své vzpomínky sáhnout.“Napsala Lorna Dockerillová

Související produkty

Související články

 • TISKNĚTE

  Úprava fotografií pro tisk

  Využijte své fotografie v tiku ještě lépe díky našemu podrobnému průvodci úpravami pro tisk a nejlepším nastavením tisku, které můžete použít.

 • KREATIVNÍ TISK

  Tisk seznamů, plánů a cílů

  Buďte kreativní s tiskárnou Canon PIXMA a zajistěte si organizaci a přehled po celý rok.

 • TISK

  Canon PosterArtist

  Vytvářejte profesionální návrhy plakátů rychle, snadno a zdarma.

 • PRINTING TIPS

  Create a personal gift

  The Canon Photo Cube helps you craft a gift full of happy memories.