KREATIVNÍ TISK

Vytvořte módní katalog s fototiskárnou Canon Zoemini S2

Každý má oblečení, které moc nenosí – ale možná jste jen nenašli, k čemu by ladilo. Stylová influencerka Molly Wójciková vám ukáže, jak můžete použít instantní fotoaparát a tiskárnu od společnosti Canon k vytvoření nových kombinací outfitu.
Stylová influencerka Molly Wójciková má na sobě vínovou bundu a šátek s flitry, drží růžovozlatou fototiskárnu Canon Zoemini S2 a pořizuje selfie.

Většina z nás nosí jen asi tři čtvrtiny oblečení, které vlastníme.1 Zbytek visí bez povšimnutí ve skříni a padá na něj prach. Než jej však sbalíte do tašky pro místní charitu, zvažte, zda nechcete dát svému nenošenému oblečení druhou šanci a vytvořit módní katalog, ve kterém se dají volně přetáčet části stránek.

Polská módní a beauty influencerka Monika Wójciková, kterou její sledující znají jako Molly, získala na sociálních sítích 160 000 diváků. Předvádí jim outfity oživující svým stylem první dekádu 21. století. „Inspiruje mě estetika Y2K,“ vysvětluje Molly. „Mám ráda atmosféru první dekády 21. století, takže na ni ve svém vzhledu často odkazuji. Mému módnímu stylu dominují jasné odstíny, holografické akcenty a futuristické tkaniny.“

Mollyin uvolněný přístup k módě znamená, že má každý den celou řadu možností. Vytvořila proto nástroj, kterým se může řídit – s pomocí kapesního fotoaparátu a fototiskárny Canon Zoemini S2. Svůj katalog používám k tomu, abych rychle zkontrolovala, jak budou vypadat dva různé kusy oblečení dohromady,“ vysvětluje. „To mi umožňuje snadno vybírat styly.“

Chcete-li si vytvořit vlastní módní katalog s otáčecími částmi stránek, stačí postupovat podle Mollyina průvodce krok za krokem – a nezapomeňte se podívat na její video na TikTokuo tom, jak vše spojit dohromady.

Stylová influencerka Molly Wójciková drží fototiskárnu Canon Zoemini S2 a na sobě má růžové kalhoty, bílý top, šátek a klapky na uši a přes rameno velkou kabelku.

Pro někoho, kdo se neustále někam přesunuje, je model Canon Zoemini S2 ideální – lehký, ale s výdrží baterie až 25 fotografií. „Co se mi na fototiskárně Canon Zoemini S2 opravdu líbí, je její přenosné provedení, což znamená, že ji mám vždy u sebe,“ říká nadšeně Molly. „Fotoaparát a aplikace Mini Print jsou zábavné a umožňují mi zachytit okamžiky způsobem, který vyhovuje mému stylu a přináší kapku radosti do každodenního života.“

Stylová influencerka Molly Wójciková v růžové mikině pózuje na selfie a drží fototiskárnu Canon Zoemini S2.

Mollyin vzhled vždy přitahoval pozornost a přejít na sociální média byl pro ni přirozený vývoj. „Tak dlouho, co si jen pamatuji, vyčníval můj styl z davu, takže jsem se rozhodla, že začnu sdílet své outfity tam, kde je mohou všichni vidět – na internetu.“ Pokud jde o její estetiku, heslo zní „více znamená více“: „Oživuji ikonické prvky z první dekády 12. století – třpytivé šátky, velurové teplákové soupravy, kožešinové kabáty a flitrové pásky. V líčení volím barevné řasy, lesklé oční stíny a samozřejmě lesk na rty! A když si zajdu na nehty, často ukazuji jako inspiraci fotky z roku 2010.“

1. Připravte si katalog a outfity

Počet kombinací outfitů, které bude moci váš módního katalog mít, závisí na počtu jeho stránek. Můžete použít hotový zápisník nebo k sobě pomocí provázku spojit listy kartonu nebo tvrdého papíru. Když víte, kolik máte stránek, můžete začít vybírat stejný počet topů a spodních částí oblečení.

„Shromáždila jsem oblečení, o kterém jsem věděla, že ho v tomto ročním období budu nosit,“ říká Molly, která svůj katalog zaměřila na sezónu podzim/zima. Stejně jako Molly můžete zjistit, že máte oblečení nadbytek: „Všimla jsem si, kolik věcí ze svého šatníku už nenosím,“ vzpomíná. To Molly přimělo, aby probrala skříň – pokud to uděláte také, ujistěte se, že nic neskončí na skládce. „Chtěla bych vás vyzvat, abyste oblečení nevyhazovali,“ naléhá Molly. „Můžete jej darovat charitě, odnést do kontejneru s použitým oblečením nebo jej zadat do aplikace pro další prodej. Dopřejme oblečení druhý život!“

2. Doplňky

I když jsou pro Molly standardem oděvy v jasných a odvážných barvách a stylech, není to vždy oblečení samo o sobě, co vytváří dokonalý outfit. „Dávám přednost retro módě, ale někdy v obchodě vidím naprosto jednoduchý kousek, který se mi líbí, jako jsou klasické džíny nebo bílý top,“ říká Molly. „Doplňky jsou nejdůležitějším prvkem jedinečného stylu. Když je přidáte, bude váš vzhled skutečně osobitý. Přidejte třpytivý šátek, barevnou kabelku a baret a dokonce i obyčejný outfit přitáhne pozornost.“ Pokud jste odvážnější, do svého katalogu přidat i tyto další prvky. Zkuste je vystřihnout z výtisků fototiskárny Canon Zoemini S2 a doplňovat je na outfity, abyste zjistili, jak budou vzhled dotvářet.

3. Zaujměte pózu

K pořízení snímků do katalogu použila Molly chytrý telefon, ale model Canon Zoemini S2 má 8MP fotoaparát se zrcadlem a kruhovým světlem, který u vašich snímků podtrhne to nejlepší. „Při pořizování selfie je klíčové vyhýbat se silným stínům a otáčet se čelem ke světlu,“ říká Molly, která jich vyfotila už spoustu! U tohoto konkrétního úkolu je však nezbytné, aby byl každý snímek zarovnán stejně, jinak nebude kombinace outfitů fungovat, když budete otáčet stránky katalogu a střídat topy a spodní části. „Nejprve jsem pořídila fotografie horní potom spodní poloviny těla,“ říká. „Nezapomeňte fotografie pořizovat vždy ze stejného úhlu a být na nich v podobné póze.“ Pokud pořizujete selfie pomocí fototiskárny Canon Zoemini S2, můžete díky možnosti živého zobrazení v aplikaci Canon Mini Print svou pozici zkontrolovat.

Ruce s nehty nalakovanými v jasných barvách drží otevřený módní katalog s outfity, který je v polovině rozdělený tak, aby se horní a dolní část mohla nezávisle otáčet.

Molly potřebovala konzistentní sérii fotografií, aby její flipbook dobře fungoval, ale obecně při fotografování selfie navrhuje experimentovat s různou kompozicí. „Když ukážete celý outfit, můžete zdůraznit svůj styl, ale zaměření na detaily, jako je výraz obličeje, doplňky nebo make-up, může vaše fotografie zkrášlit ještě více,“ říká.

Ruce drží otevřený módní katalog s outfity, který je v polovině rozdělený tak, aby se horní a dolní část mohla nezávisle otáčet. Tiskárna Canon Zoemini S2 leží vedle knihy na hromadě polštářů.

„Můžete dokonce použít oblečení, které podle vás nebude ladit s ničím jiným než s obyčejnou bílou halenkou,“ říká Molly. „Možná budete příjemně překvapeni!“

4. Vytiskněte si fotky a sestavte album

Nyní, když máte oblečení vyfotografované, je čas začít tvořit! Pokud chcete katalog vytvářet raději postupně, snímky se uloží na kartu Micro SD fototiskárny Canon Zoemini S2. Jakmile vyberete snímky, které chcete použít, vytiskněte je pomocí snadno použitelné aplikace Canon Mini Print. „Aplikace udělá z tisku fotografií zábavné dobrodružství a možnosti přizpůsobení dodávají špetku kreativity,“ poznamenává Molly, která ve výstřižkovém albu použila také samolepky k vyzdobení fotorámečků. „Možnosti byly obrovské!

„Nezapomeňte, že obě fotografie by měly ve středu knihy sedět k sobě,“ říká Molly. „Vytiskla jsem všechny fotografie a pak jsem přesně změřila, kam musím výtisky umístit, a ustřihla karton. To bylo určitě časově nejnáročnější, ale nakonec se to podařilo dokonale.“ Fototiskárna Canon Zoemini S2 tiskne na samolepicí fotografický papír ZINK TM o rozměrech 5 × 7,6 cm, takže lepení snímků do katalogu je rychlé a jednoduché. „Pokud jde o pořadí fotografií, já jsem je umístila zcela náhodně, ale myslím, že je nejlepší uspořádat výtisky tak, aby na začátku bylo oblečení, které nosíte nejčastěji.“

Tento projekt podnítil Mollyinu kreativitu také jiným způsobem. „V současné době visí v rámečcích v mém bytě mnoho fotografií, které jsem vytiskla fototiskárnou Canon Zoemini S2,“ říká. „Album vytvořené z fotografií mých přátel bude skvělým dárkem. Dávám přednost dárkům, které člověk vyrobí sám, a myslím, že moji přátelé budou mít radost.“

Rozšiřujte svou stylovou inspiraci

Mollyin katalog představuje něco, co bude do budoucna ráda využívat. „V následujících letech budu moci sledovat, jak se můj styl a vzhled změnily,“ říká. Pro Molly není móda jen prostředkem k sebevyjádření, ale také formou společenského kontaktu. „Chci povzbudit sebevědomí tím, že budu inspirovat ostatní, aby experimentovali s módou a objevovali svůj vlastní styl. Pro mě není každý outfit jen outfitem, ale příběhem o tom, kdo jsem a jak chci, aby mě okolí vnímalo. Móda je víc než jen oblečení.“

A teď už je to na vás! Takže se chopte fototiskárny Canon Zoemini S2, vybírejte, upravujte styl, fotografujte a sdílejte!

Autorka: Rachel Segal Hamiltonová

Související produkty

 • Instantní a kapesní fototiskárny

  Canon Zoemini S2

  Zdokonalte své snímky selfie díky kapesní fototiskárně včetně integrovaného zrcátka, kruhového světla, dálkové spouště závěrky a živého náhledu.
 • Tiskárny pro domácnosti

  Canon Zoemini 2

  S tiskárnou Zoemini 2 s vestavěnou baterií v kapesní velikosti můžete okamžitě tisknout ze svého smartphonu kdykoli a kdekoli.
 • Tiskárny pro domácnosti

  SELPHY SQUARE QX10

  Uchovejte své výjimečné vzpomínky v podobě nádherných výtisků, které můžete bezdrátově vytvořit naprosto kdekoli.
 • Související články

 • KREATIVNÍ TISK

  Vizualizujte si svůj prázdninový styl

  Využijte tiskárnu Canon Zoemini 2, abyste zredukovali obsah svého zavazadla a uspořádali si ho.

 • KREATIVNÍ TISK

  Kreativní nápady pro řadu Canon Zoemini

  Popusťte uzdu své kreativitě na cestách s pomocí instantního fotoaparátu a kapesní tiskárny.

 • PORTRÉTNÍ FOTOGRAFIE

  Vylepšete svá selfie

  TikTokerka Nina Collinsová vysvětluje, jak doma fotografovat autoportréty tvůrčím způsobem.

 • KREATIVNÍ TISK

  Zdokumentujte svůj život pomocí fotografií

  Přizpůsobte prostor svému stylu s tiskárnou Canon SELPHY Square QX10.