Nová modelová řada tiskáren imagePROGRAF TX – vysoká produktivita, skvělá kvalitu tisku i nízké provozní náklady v jednom

PRAHA, 7. září 2017 – Společnost Canon dnes představila zcela novou modelovou řadu svých velkoformátových inkoustových tiskáren – imagePROGRAF TX-2000, TX-3000 a TX-4000 v provedení o šířce 610 mm (24 palců), 914 mm (36 palců) a 1 118 mm (44 palců). Spolu s vysokou produktivitou, použitelností a bezpečností nabídnou nová zařízení také skvělou kvalitu tisku i nízké provozní náklady. Tedy vlastnosti, díky kterým jsou tyto modely ideální jak pro nejnáročnější inkoustové tisky v oblasti počítačem podporovaného projektování (CAD), tak i jako alternativa k základním plotterům využívajícím technologii LED diod. Součástí nejnovější série je i multifunkční řešení umožňující rychlé skenování a nový pigmentový inkoust LUCIA TD. Díky inovacím napříč všemi klíčovými technologiemi včetně inkoustového systému, tiskové hlavy a mechanické platformy jsou tiskárny z nové řady imagePROGRAF TX skvělou volbou pro všechny zákazníky, kteří vyžadují spolehlivé řešení pro velkoobjemový, vysoce kvalitní a dostatečně rychlý barevný tisk.

Vynikající kvalita každého výtisku
Nový pigmentový inkoust LUCIA TD umožňuje vytvářet výtisky s jemnými liniemi, ostrým textem i živými barvami a je tak ideální pro tisk velmi přesných CAD výkresů i plakátů. Společnost Canon tento inkoust navrhla s ohledem na maximální odolnost vůči povětrnostním vlivům včetně vody – tištěné výkresy lze bez rizika poškození prohlížet i na staveništích a dlouhodobě je uchovávat. Nebo je možné nové tiskárny použít pro tvorbu venkovních plakátů. A díky vynikající reprodukci barev i v případě běžného papíru překonává nový inkoust požadavky na tisk v kvalitě plakátů na média s povrchovou i bez povrchovou úpravou.

Společnost Canon je v neustále se vyvíjejícím tiskovém světě opravdovým průkopníkem, který má za cíl dodávat svým zákazníkům řešení maximálně odpovídající jejich skutečným aktuálním potřebám,“ říká Hiroaki Shirakawa, LFP Product Management Manager ve společnosti Canon Europe. „Mnoho pracovišť, která dosud své CAD výkresy tiskla v centrech využívajících plottery s technologií LED, dnes vyžadují své vlastní inkoustové tiskárny – tak, aby mohla výkresy tisknout na vyžádání. A právě v reakci na tento trend jsme navrhli vysoce výkonné vysokorychlostní inkoustové řešení, které je skvělou náhradou za základní LED plottery a které přináší řadu dalších výhod. Od barevného tisku přes nízké celkové náklady na vlastnictví až po bezkonkurenční kvalitu a ostré podání výstupů.

Průlomová produktivita
Jakékoli zařízení ze série imagePROGRAF TX – včetně modelu o šířce 914 mm (36 palců) – lze rozšířit o dvě role. Volitelný systém se dvěma rolemi umožňuje velkoobjemovou produkci na stejný materiál nebo bezproblémový přechod mezi různými typy médií, a tedy i naplnění různorodých požadavků na tisk. Nové tiskárny imagePROGRAF TX si poradí s rolemi o průměru až 170 mm, přičemž spodní jednotka je vybavená multifunkčním systémem pro práci s rolemi, který umožňuje nepřetržitý tisk i převíjení výstupů. Nechybí ani velkokapacitní zásobník, který pojme až 100 listů formátu A0 a lze jej v případě nepoužívání sklopit a ušetřit tak drahocenné místo. Díky multifunkčním vlastnostem jsou nová zařízení ideální i pro kancelářská workflow bez ohledu na konkrétní tiskové prostředí. Pozornost si určitě zaslouží i snadné zakládání rolí, barevný dotykový panel nebo přímý tisk z paměťových zařízení USB – tedy vlastnosti umožňující optimální využití nových tiskáren.

Výkonný a zabezpečený tisk
Díky výkonnému systému L-COA PRO vysokorychlostního zpracování obrazu si nové tiskárny snadno a rychle poradí dokonce i s velkoobjemovými podklady ve formátu HP-GL/2, jako jsou například elektronická schémata s velmi složitými liniemi.  Navíc díky nově dostupnému šifrování disku, proprietárnímu protokolu, bezpečnému přenosu dat a podpoře řady dalších technologií jako SNMPv3 a IPSec patří zařízení ze série imagePROGRAF TX mezi řešení s nejlepší bezpečností na současném trhu a předchází tak únikům dat i dalším typům bezpečnostních incidentů.

Naše nejnovější modelová série disponuje pokročilými vlastnostmi, díky kterým umožňuje vyšší objemy tisku a současně nabízí kompaktní design vhodný k nasazení v kancelářských prostředí všech velikostí. Série imagePROGRAF TX se může pochlubit skvělou rovnováhou mezi kvalitou tisku, rychlostí a produktivitou a přináší i řadu dalších zdokonalení včetně lepší bezpečnosti. Rychlý tisk, vysoká přesnost, široká použitelnost, kompatibilita se systémy CAD – všechny tyto vlastnosti jsou zásadní pro uživatele špičkových inkoustových řešení i základních LED plotterů. Těší nás proto, že s novou modelovou řadou přijdeme na trh ještě v letošním roce,” dodává Hiroaki Shirakawa.

Zařízení z nové modelové řady imagePROGRAF TX budou v regionu Evropy, Středního východu a Afriky v prodeji od začátku prosince 2017.