Canon vyvíjí nový projektor pro 4K rozlišení

PRAHA, 6. února 2019 – Společnost Canon pokračuje na vlně úspěchu špičkového projektoru XEED 4K5020Z uvedeného na začátku prosince 2018 a oznamuje vývoj nového 4K laserového projektoru, který nabídne ještě vyšší jas a dokonalejší reprodukci barev. Nejnovější model by měl přijít na trh ve druhém čtvrtletí letošního roku. Jedná se o součást závazku společnosti Canon ještě více podporovat systémové integrátory v návrhu kreativních instalací. Evoluce 4K projektoru XEED 4K5020Z přinese také rozšířenou konektivitu. Poprvé bude představený na veletrhu ISE 2019 (stánek společnosti Canon, hala 1, stánek N-30).

XEED 4K5020Z

Nový kompaktní laserový 4K projektor s technologií LCOS využije nedávno uvedené projektorové šasi značky Canon a pochlubí se i vyšším jasem, přesnou optikou a vynikající reprodukcí obrazu bez deformací a chromatické aberace. Díky absenci integračních omezení umožní snadnou instalaci v libovolné orientaci v celém rozsahu 360 stupňů, ať již na výšku nebo na šířku.  Uživatelé určitě ocení snadno použitelné čepové uchycení objektivu i kompatibilitu se sedmi výměnnými objektivy značky Canon včetně nového RS-SL07RST 4K. Za pozornost stojí také 1,76násobný motorizovaným zoom a vertikální posun +/- 73 % při současném snížení odlesků a zkreslení na minimum.

Neustále se rozšiřující produktová řada projektorů značky Canon nabízí inovativní vlastnosti a funkce, které minimalizují technické požadavky na rozlišení 4K. Umožňuje vytvářet kreativní instalace i ve velmi komplikovaných prostorech. Díky vynikajícímu barevnému jasu i barevné hloubce a vysoké kvalitě projekce vytváří XEED 4K5020Z úchvatný obraz v nativním rozlišení 4K – 4 096 x 2 160 bodů. Projektor je tak připravený na budoucnost a stále častější obsah ve vysokém rozlišení. Mezi dalšími vylepšeními nově vyvíjeného projektoru nebudou chybět ani dva display porty, které umožní zobrazení nekomprimovaného videa v rozlišení 4K při snímkovací frekvenci 60p a 10bitovém vzorkování (RGB, 4:4:4). Nový projektor je proto ideální pro kreativní instalace, CAD/design nebo školní třídy a posluchárny.

Součástí připravovaného modelu bude i duální zobrazovací technologie, se kterou Canon přišel právě v nedávno uvedeném projektoru XEED 4K5020Z. Novinka nabídne špičkové vlastnosti a funkce pro složenou projekci na klenutých površích a u kreativních instalací. Významným přínosem bude takřka bezúdržbový provoz umožňující snadné nasazení v režimu 24/7. Uživatelé se mohou těšit i na intuitivní ovládání.

„Veletrh ISE představuje báječnou příležitost, jak předvést širokou škálu již existujících i zcela nových technologií značky Canon,“ říká Colin Boyle, European Product Marketing Specialist ve společnosti Canon Europe. „Současně umožňuje našim zákazníkům, partnerům i dalším návštěvníkům získat podrobné informace o nových řešeních, na kterých aktuálně pracujeme. Nejnovější projektor rozšíří komplexní nabídku 4K projektorů Canon a my se již nyní těšíme se, že na veletrhu ISE 2019 získáme od zákazníků hodnotnou zpětnou vazbu.“

Další informace o rozsáhlé produktové řadě 4K projektorů značky Canon pro 4K rozlišení včetně modelu XEED 4K5020Z jsou k dispozici na www.canon-europe/projectors.

Fotografie ke stažení:
https://www.flickr.com/photos/pramconsulting/33128058708/sizes/l

https://www.flickr.com/photos/pramconsulting/33128058968/sizes/l
https://www.flickr.com/photos/pramconsulting/33128059188/sizes/l