Canon představuje imagePROGRAF PRO-300 – vysoce kvalitní profesionální fototiskárnu formátu A3+ v kompaktním provedení

Praha, 9. července 2020 – Společnost Canon Europe dnes na trh uvedla tiskárnu imagePROGRAF PRO-300 formátu A3+ nabízející tradiční kvalitu oceňované řady imagePROGRAF PRO. Jedná se o ideální přístroj pro poloprofesionály a pokročilé fotografy, malé ateliéry a fotolaby. Tato lehká a kompaktní tiskárna dokáže z pohodlí pracovního stolu produkovat výtisky výstavní kvality.

Nový přírůstek do produktové řady Canon imagePROGRAF PRO nahrazuje předchozí model PIXMA PRO-10S. Fotografům nabízí jednoduchost ovládání, uživatelsky přívětivý software a pokaždé dokonalý tiskový výstup. Fotografové mohou nechat starost o tisk na imagePROGRAF PRO-300 a soustředit se na své fotografie díky integrovaným funkcím obnovy trysek a korekce křivého tisku, které omezují plýtvání inkoustem a médii. Tiskárna imagePROGRAF PRO-300 umožňuje tisk bez okrajů na všechny typy médií a zlepšuje sytost černé a živost barev na uměleckých i lesklých podkladech. Uživatelé fotoaparátů Canon se mohou u tiskárny imagePROGRAF PRO-300 těšit na hladký proces od pořízení snímku po tisk s funkcemi, které pomáhají přivést jejich fotografie k životu.


Snadný tisk ve výstavní kvalitě


Tiskárna imagePROGRAF PRO-300 nabízí mimořádně kvalitní černobílý a živý barevný tisk do formátu A3+. Neobejdou se bez ní fotografové, kteří zasílají své snímky do soutěží, vystavují v galeriích nebo je nabízejí k prodeji. S využitím 10 pigmentových inkoustů LUCIA PRO pokrývá tiskárna rozšířený barevný prostor a dosahuje větší hloubky a mimořádné kvality barev na každém výtisku. Kvůli lepšímu podání temně černých tónů a monochromatických obrazů užívá tento model nový fotografický a matný černý inkoust. Tím dosahuje sytější černé na lesklých i uměleckých médiích, než bylo dosud možné. Speciální průhledný inkoust Chroma Optimiser vyhlazuje nerovnosti povrchu na lesklém nebo polomatném papíru, omezuje bronzování a výrazně zlepšuje tonalitu.


Procesor Canon L-COA PRO zajišťuje tisk v nekompromisní kvalitě. Snadno zvládá zpracovávat i značně velké grafické soubory a bleskurychle vypočítává optimální rozmístění kapek inkoustu. Vytisknout stranu formátu A3 proto netrvá ani 5 minuti. Díky inkoustovému systému LUCIA PRO mohou fotografové jednoduše dosahovat konzistentních výsledků na profesionální úrovni s použitím různých druhů médií. Tiskárna je vybavená samostatnými tryskami pro fotografickou a matnou černou, mezi kterými automaticky volí správný typ podle druhu papíru. Není tedy nutné kazety vyměňovat, což šetří čas a snižuje spotřebu inkoustu.


Pracujte produktivně a tiskněte s jistotou


Tiskárna imagePROGRAF PRO-300 vdechuje fotografiím na papíře život. Díky užitým technologiím mohou mít uživatelé jistotu, že jejich snímky budou reprodukované věrně a maximálně efektivně. Největším problémem u tisku profesionálních fotografií je riziko ucpání trysek a souvisejících chyb v obrazu. Tiskárna imagePROGRAF PRO-300 detekuje chybnou funkci trysek a automaticky přepíná na záložní, aby v obrazu při tisku nevznikly nežádoucí pruhy. Nevstupuje-li papír do tiskárny zcela rovně, funkce Auto Skew Correction jeho polohu napraví a zajistí dokonalé zarovnání tisku. Mimoto imagePROGRAF PRO-300 kontroluje hustotu inkoustů v kazetách a pravidelně je promíchává, aby byla stabilní kvůli konzistentnosti barev. Uživatelé mohou rychle a jednoduše procházet nabídky a ovládat funkce tiskárny na přehledném a dobře čitelném trojbarevném LCD displeji, který poskytuje okamžitý přehled o stavu tiskárny, hladině inkoustů a nastavení papíru. Tyto a další funkce zajišťují kvalitu tisku a šetří papír i inkoust.


Bezokrajový tisk


Nová tiskárna představuje značný krok kupředu oproti modelu PIXMA PRO-10S. Podporuje také tisk bez okrajů ve všech tiskových režimech i v nejvyšší kvalitě, a to na široké spektrum médií, včetně uměleckého papíru. Umožňuje dokonce tisknout panoramatické snímky délky až do 990,60 mm. Tiskárna imagePROGRAF PRO-300 podporuje papíry společnosti Canon i jiných výrobců, včetně Hahnemuhle, Canson, Awagami a mnoha dalších, a dává tak uživatelům svobodu tisknout na papír podle své volby.


Spolu s tiskárnou imagePROGRAF PRO-300 uvádí společnost Canon na trh i nový umělecký papír Premium Fine Art Rough (FA-RG1). Papír dodává třetí rozměr uměleckým fotografiím, u nichž je žádoucí hloubka a výraz. Speciálního luxusního dojmu je dosaženo užitím vysoce jakostní bavlny. Papír o hmotnosti 310 g/m² je k dispozici v různých velikostech a dodává se v balení po 25 listech. S touto novinkou nyní společnost Canon nabízí ucelené portfolio profesionálních fotopapírů včetně lesklých, polomatných, matných a uměleckých.


Plynulý pracovní postup


Kompaktní tiskárna formátu A3+ zjednodušuje proces tisku v domácím fotografickém ateliéru i ve fotolabu. Uživatelé mají nad tiskem plnou kontrolu pomocí softwaru Canon Professional Print & Layout, který je k tiskárně PROGRAF PRO-300 dodáván zdarma. Funguje jak samostatně, tak jako zásuvný modul pro fotografický software Canon Digital Photo Professional nebo Adobe Photoshop a Lightroom. Uživatelům umožňuje spravovat barvy, nastavovat profily a upravovat rozložení, např. rozdělení obrazu na více samostatných panelů pro galerijní účely nebo panoramatický tisk. K dispozici jsou i funkce pro ověření věrnosti barev v náhledu i tiskem, takže výsledný obraz bude vždy odpovídat zobrazení na monitoru. Tiskárna imagePROGRAF PRO-300 nabízí řadu možností připojení k počítači (PC nebo Mac) - pomocí Wi-Fi, ethernetu nebo USB – a může tedy sloužit různým výrobním postupům.


Fotografové užívající produkty značky Canon mohou díky kompletnímu provázanému souboru řešení nyní tisknout své snímky jednodušeji a kvalitněji než kdy dříve. imagePROGRAF PRO-300 hladce spolupracuje s fotografickou technikou Canon EOS a umožňuje využívat jedinečné funkce softwaru Canon Professional Print & Layout. Díky tomu mohou uživatelé dosahovat nejvyšší míry věrnosti tisku snímků pořízených pouze přístroji EOS. Funkce jako DPRAW Printii a HDR Printiii dokáží číst obrazová data RAW z fotoaparátů EOS a na jejich základě věrně reprodukovat zaostřené oblasti a vykreslit detaily ve světlých partiích u jednou exponovaných snímků.


Společnost Canon dnes uvádí na trh také přelomový fotoaparát EOS R5, který dokáže filmovat video v rozlišení 8K, výkonný fotoaparát EOS R6 a čtyři nové objektivy RF a dva telekonvertory: RF 85mm F2 MACRO IS STM, RF 600mm F11 IS STM, RF 800mm F11 IS STM, RF 100-500mm F4,5-7,1L IS USM, telekonvertor RF 1,4x a telekonvertor RF 2x. Tiskárna imagePROGRAF PRO-300 bude dostupná na trhu od července 2020. Další informace naleznete zde:


https://www.canon.cz/printers/professional-photo-printers/a3-printers/imageprograf-pro-300/


imagePROGRAF PRO-300 - hlavní funkce a vlastnosti:


  • Formát A3+, malé rozměry, velký potenciál
  • Výstavní kvalita pigmentového tisku
  • Tisk bez okrajů na různá média
  • Rozšířený barevný prostor pro větší hloubku
  • Barevný 3“ LCD displej pro ovládání
  • Mimořádně vysoká kvalita monochromatického tisku
  • Výtisk vždy přesně odpovídá obrazu na monitoru
  • Vysoce kvalitní a rychlý tisk

Fotografie nové tiskárny jsou ZDE.


Cena tiskárny imagePROGRAF na českém trhu je 20 770 Kč.Rychlost fotografického tisku závisí na výchozím nastavení, údaj pro standardní obraz podle normy ISO/JIS-SCID N2 formátu A3+ na papíře Bordered Photo Paper Plus Glossy II, není brána v úvahu doba nutná ke zpracování dat na zdrojovém počítači
ii DPRAW Print je kompatibilní s EOS 5D MKIV, EOS R a EOS R5
iii HDR tisk pracuje s soubory ve formátu .CR3 z fotoaparátů EOS