Budoucnost dekorace

The Future of Décor

Sféra dekorací prošla za poslední dekádu neuvěřitelnými změnami. Lidé už nechtějí mít své bydlení vybavené stejně jako jejich přátelé nebo příbuzní. Chtějí vytvořit prostředí, které je výhradně jejich. Ať už se jedná o konkrétní vzorek na závěsech nebo emotivní obraz na stěnách.

V průmyslovějším měřítku pak převládá zájem značkových firem, aby se jim nápady rodily ve vlastním prostředí. Spojení dekorace s image značky pomáhá vytvářet atmosféru, kterou mohou spotřebitelé prožívat a cítit se její součástí.

Prezentace značky, kterou vidíme, podlaha, po které chodíme, stěny okolo nás a dokonce i závěsy, které věšíme, budou s největší pravděpodobností čím dál častěji v určité fázi výrobního procesu zahrnovat digitální tisk – přesněji řečeno inkoustový tisk.

Inkoustový tisk představuje pro odvětví dekorace značné výhody. Lze jej využít v řadě různorodých grafických, dekorativních a průmyslových aplikací, a to s použitím rozmanitých druhů vybavení a materiálů. Je natolik univerzální, že jej lze stejně snadno použít na potisk textilu i na průmyslovou dekoraci skla, keramiky, podlahových krytin a syntetických stavebnin. Díky tomu také hraje významnou úlohu, pokud jde o potřebu sebevyjádření a možnosti individuálního přizpůsobení dekorace.

Digitálně tištěné dekorativní dřevěné panely a individuálně navržené tapety již patří do běžné nabídky technicky založených společností poskytujících tiskové služby. Vzrůstá také obliba digitálního tisku z webu i tisku na zakázku.

Příležitost pro poskytovatele tiskových služeb

Zvýšená spotřebitelská poptávka po personalizaci a možnost tisku na širokou škálu materiálů skýtá poskytovatelům tiskových služeb nekonečné možnosti. Přizpůsobivost a vynikající schopnosti, které nabízí inkoustový tisk, umožňují poskytovatelům tiskových služeb poskytovat více zakázkových služeb založených na flexibilitě a vyhovění požadavkům zákazníka. To není zase tak špatné, když individuálně přizpůsobené dekorace představují 23,9 % globálního trhu průmyslového tisku1.

Trh dekorativního tisku má navíc pro rok 2020 předpokládanou globální hodnotu 20 miliard dolarů2. To dokládá důležitost a lákavost investic. Společnost Smithers Pira stejně tak předpověděla, že trh inkoustového tisku v roce 2017 vzroste na 67,3 miliard dolarů.

I když se trh komerčního tisku mění pomaleji, za posledních několik let zaznamenal zajímavé pokroky. Tak jako Uber naboural odvětví dopravy, když umožnil spotřebiteli rozhodovat v otázce vlastních konkrétních potřeb přepravy, inkoustový tisk nyní umožňuje designérům realizovat vlastní vize a přání spotřebitelů. Dokonalým příkladem je to, jak koncoví spotřebitelé nyní dokážou navrhovat vlastní produkty tisku 3D3.

Jak toho mohou poskytovatelé tiskových služeb využít

Příštích několik let bude bezpochyby významných pro průmyslový inkoustový tisk ve sféře dekorací. Na toto odvětví měl významný dopad už posun k digitální technologii, který znamenal redukci času i nákladů. Designéři i zákazníci mohou maximálně popustit uzdu tvořivosti. Spojení s poskytovateli tiskových služeb, kteří jim umožní využít širokou nabídku dostupných technologií a materiálů, jim poskytne téměř neomezenou škálu možností, pokud jde o dekoraci. Poskytovatelé tiskových služeb mají příležitost investovat a poskytovat v rámci svého podnikání dodatečné služby. Tisk z webu se nepochybně bude rozšiřovat vzhledem k tomu, že roste obliba personalizace a tisku na různé předměty pro spotřebitelské i komerční aplikace.

Zatímco odvětví dekorace bude ovlivňovat řada faktorů, nemůže být pochyb o tom, že v jeho rozvoji hraje ohromnou roli rozmach digitální a inkoustové technologie.

Stáhněte si rádce společnosti Canon Think Décor (Myslete dekorativně), který vám odhalí skutečné příležitosti, které představuje tisk v rámci trhu dekorací.

1The Future of Functional and Industrial Print to 2020, Smithers Pira, 2015
2The Future of Functional and Industrial Print to 2020, Smithers Pira, 2015
3 Shapeways, N/A

Získejte svou kopii!

Přihlaste se zde a získejte tištěnou nebo e-mailovou kopii dokumentu Think Digital.

    Další kroky

    Printed Décor: unlocking the potential

    Stáhněte si našeho rádce Myslete dekorativně (Think Décor), kde získáte bližší informace