Tištěné dekorace: odhalte potenciál

Printed Décor: unlocking the potential

V dnešní době jsou nové technologie rychle přijímány, vázne však jejich patřičné využití. Ačkoli tedy většina spotřebitelů, firem a dokonce celá odvětví přijímají nové technologie poměrně rychle, mnohem déle pak trvá odhalit jejich plný potenciál.

To je v mnoha ohledech pochopitelné. Všichni máme své návyky. V důsledku toho máme sklon využívat nové inovace tak, aby odpovídaly našim návykům, a dělat to, co jsme dělali vždy – jen efektivněji a produktivněji. Jak často si ovšem najdeme čas, abychom skutečně porozuměli tomu, čeho je daná technologie schopná? Jak často zapojujeme představivost a snažíme se prozkoumat, čeho by bylo možné dosáhnout, kdybychom k uskutečnění svých nápadů, vášní a tužeb využili vše, co technologie umožňuje? Co kdybychom si namísto otázky „co pro mě může technologie udělat?“ položili otázku „co mi tato technologie umožní udělat?“

Digitální tisk v oblasti dekorací postihuje řadu těchto záležitostí a digitální krajinná dekorace jde kupředu skoro tak rychle jako technologie, která ji umožňuje. Trendy v interiérovém designu, podobně jako trendy v módě, se překotně mění a vyvíjejí. A tlak na to udržet s těmito změnami krok posouvá z obchodního hlediska technologii digitálního tisku blíže domovům, kancelářím a firmám. Když se porozhlédnete okolo, jsou účinky těchto posunů zřejmé: dekorace jsou čím dál více přizpůsobené individuálním potřebám zákazníka. Dokonce i stěny podnikových kanceláří a akademických institucí čím dál častěji představují barevnější nástavbu značek, které reprezentují.

Jak komerční prodejci z této příležitosti těží? Pomáhá nejprve porozumět tomu, v čem spočívají vaše schopnosti. Nástěnné malby a zakázkové tapety patří k nejzřetelnějším příkladům zakázkových dekorativních úprav. Dekorace však nabývají mnoha podob a lze je tisknout v zásadě na cokoli. Schopnost vytvářet dekorace pomocí nástrojů, které již máte k dispozici, navíc znamená, že neexistují příležitosti pro rozšiřování dosavadního trhu a zvyšování zisků.

Jak je to s průmyslovým a funkčním tiskem? Průzkum InPrint 20161 potvrzuje, že tyto síly neformují průmyslový tisk stejnoměrně. Je tomu tak do značné míry proto, že se méně dbá na efektivitu procesu tisku, když představuje pouze jednu složku celé výrobní linky. Například u laminátové podlahy představuje proces tisku poměrně malou část celého výrobního procesu, od skládání přes frézování po tvarování. Poptávka po stále rostoucí efektivitě tisku se tak neodvíjí stejně – dokud se proces tisku nestane překážkou nebo dokud se nezačnou měnit tržní nároky koncových uživatelů.

U komerčních tiskáren lze však tlak na cenu a konkurenci využít pomocí správné technologie a nástrojů. Digitální technologie již umožňuje měnit některé tiskové produkty vzhledem k rostoucímu významu produkce různých verzí a personalizace. Zajímavé textury, povrchy a vyobrazení navíc mohou zásadně ovlivňovat prodej. Takové množství poskytovatelů tiskových služeb nicméně nepřitahuje pouze rychlost a funkčnost digitálního tisku, nýbrž skutečnost, že technologie digitálního a ultrafialového tisku umožňuje potisknout téměř cokoli. I když specializovaná média přijímají technologii inkoustového tisku již řadu let, v oblasti dekorací dnes převládá tendence tisknout na standardní konstrukční materiály, jako je dřevo nebo dlažba, bez potřeby jakékoli zvláštní svrchní vrstvy. Technologické pokroky, které tuto míru flexibility umožňují, rozhodně budí obdiv. A neměli bychom samozřejmě zapomínat na to, co nám tato technologie umožňuje dělat. Pokroky v oblasti digitálního tisku umožnily zpracovatelům tiskových služeb uplatnit kreativitu a proniknout do rozsáhlejšího světa dekorace. Tento přístup umožňuje poskytovatelům tiskových služeb oprostit se od omezení a schopností techniky a vrátit se k tomu, co má doopravdy smysl: projevit se.

1 http://www.inprintshow.com/italy/_downloads/press/InPrint2016_Press-Release_April-2016-en.pdf

Získejte svou kopii!

Přihlaste se zde a získejte tištěnou nebo e-mailovou kopii dokumentu Think Digital.

    Další kroky

    Printed Décor: unlocking the potential

    Stáhněte si našeho rádce Myslete dekorativně (Think Décor), kde získáte bližší informace