Vítá vás služba YouConnect

Získáte nejnovější informace od společnosti Canon, s tipy a kurzy vytěžíte maximum ze svých zařízení, získáte možnost zúčastnit se soutěží o skvělé ceny a v naší nádherné fotogalerii načerpáte inspiraci. Tak na nic nečekejte a přihlaste se k odběru zpravodaje Canon, ať o nic nepřijdete.

Jasný náhled na fotografování ve slabém osvětlení.

Rozhovory společnosti Canon s Nigem Levantermanem, fotografem snímků ve slabém osvětlení, který se specializuje na záběry městské krajiny s dlouhou expozicí.

Další informace

Prozkoumejte cestu pro vyprávění příběhů společnosti Canon.

Pomáháme lidem vyprávět příběhy již přes 80 let. Takové množství zajímavých momentů, s jakým se setkal náš produktový specialista s 11 lety zkušeností Mike Burnhill, zažil jen málokdo. Sešli jsme se s Mikem, abychom prodiskutovali minulost, přítomnost a budoucnost společnosti Canon.

Další informace

Objevte novou kapitolu tisku a probuďte svůj tvůrčí potenciál.

Vybere si každý – od osobních pohledů a nezbytného vybavení do kanceláře až po uchování a sdílení vzpomínek. Zjistěte, jak můžete díky tvorbě s tou správnou tiskárnou ušetřit čas i peníze.

Další informace

Představujeme fotografku Anu Pratasovou, která zachycuje nepřikrášlené příběhy z rodinného života.

Ana Pratasová je rodinná fotografka využívající dokumentární techniky k vytvoření skutečně autentických momentek. Přečtěte si náš rozhovor a zjistěte, jak vlastně zachycuje ony jedinečné rodinné chvíle.

Další informace

Seznamte se s pouličním fotografem Erikem Witsoem, který každý den zachycuje běh všedního života.

Erik Witsoe je pouliční fotograf, který zaznamenává pomíjivé příběhy ve svém novém domově, Polsku. Přečtěte si náš rozhovor s Erikem a zjistěte, jak se mu na stejných ulicích daří každý den nacházet nové příběhy.

Další informace

Ambasador společnosti Canon a sportovní fotograf Samo Vidic nás učí fotografovat akční příběhy

Když jsme vyzvali členy parkurové skupiny Storror, aby svá sportovní dobrodružství poprvé rozšířili na dva kontinenty, Samo Vidic na této cestě sledoval každý jejich krok, aby pořádně zdokumentoval všechna jejich dobrodružství. Objevte, jak pomocí tipů od Samo Vidice zachytíte své vlastní městské akční příběhy.

Další informace

Seznamte se s fotografem Mikem Tsangem, který fotografuje jídlo v pohybu.

Zachycování pohybu bylo pro Mika Tsagna, londýnského fotografa gurmánského jídla, vždy vášní. Přečtěte si náš rozhovor a zjistěte, jakým způsobem Mike fotografuje pohyb, aby zachytil prchavé okamžiky.

Další informace

Seznamte se s „hledači geometrie“ Danielem Ruedou a Annou Devísovou.

Přidejte se k našemu rozhovoru s fotografy architektury Annou Devísovou a Danielen Ruedou. Zjistěte, co stojí za jejich nápaditým, abstraktním stylem vyprávění a jak se díky zálibě ve fotografování a cestování stali hvězdami sítě Instagram.

Další informace

Podpora žen prostřednictvím fotografie

Organizace Lensational učí ženy po celém světě používat fotografie k zachycení svých životů, což z vyprávění příběhů činí kreativní příjem. Povídali jsme si se zakladatelkou Bonnie Chiuovou, abychom se dozvěděli více o práci její charity.

Další informace

Odhalení kouzel makrosvěta díky nápaditému fotografování a hrátkám s měřítkem

Podívejte se, jak fotograf a modelář Simon Carter vytváří miniaturní svět závodních vozů, které vypadají přesně jako ve skutečnosti. Je to příběh o měřítku, perspektivě a trpělivosti.

Další informace

Vždycky nás bude hřát vědomí, že jsme zažili kousek světa tak, jako nikdo jiný.

Přidejte se k naší debatě s fotografy-cestovateli Andrewem a Emily z programu Along Dusty Roads. Tahle dvojice nám odhalí své tipy, jak fotit na cestách, a podělí se o svá dobrodružství a plány do budoucna.

Další informace

Zachycení přítomnosti pro budoucnost

Některé z těch nejlepších příběhů vznikají doma. Mluvili jsme s rodinnou fotografkou a vypravěčkou Caroline Holt o tom, jak zachycuje krásu rodin na místech, která jsou jim domovem.

Další informace

Zachycení nejzajímavějších objektů za slabého osvětlení

Podzim je tady a dny jsou oficiálně kratší, proto jsme připravili s fotografkou Catherine Lacey Dodd pracující v přirozeném světle rozhovor o fotografování za slabého osvětlení a o tom, že portrétování nespočívá jen v zachycení tváří osob.

Další informace

Zachycování živé hudby s Drewem Resslerem, známým jako Rukes

S fotografem Drewem Resslerem, známým jako Rukes, specializujícím se na focení hudebních festivalů a produkcí elektronické taneční hudby, jsme si povídali o tom, jak se z něj stal nejproduktivnější fotograf festivalových scén, o jeho oblíbených koncertech i o tom, jak udělat dobrou fotografii pod stroboskopickými světly.

Další informace

Fotograf Jeff Vanderpool nám představuje jiný pohled na Athény.

Povídali jsme si s Jeffem Vanderpoolem o jeho projektu „Sea of City“, který jednou provždy změnil jeho vztah k Athénám.

Další informace

Fotoreportér Jeroen Swolfs

S fotoreportérem a cestovatelem Jeroenem Swolfsem jsme si povídali o sedmi letech fotografování ve všech zemích světa.

Další informace

Pouliční fotograf Emmanuel Cole

„Musíte se rozcvičit. Stejně jako sportovec. Nemůžete jen tak vyrazit ven a vyfotit nejlepší snímek dne!“ Emmanuel Cole o fotografování bez rozcvičení, nejvýstřednějších osobnostech Londýna a antiutopickém Hong Kongu.

Další informace

Akční fotografie s Andrejem Golovanovem a Sergejem Kivrinem

Cestovatelé společnosti Canon, Andrej Golovanov a Sergej Kivrin, hovoří o své lásce k akční sportovní fotografii a o tom, jaké výhody přináší týmová práce.

Další informace

O portrétní fotografii s Jörgem Kyasem

Je to jedna z nejběžnějších fotek, jaké děláme, a přestože se zdá docela jednoduchá, dodat portrétní fotce jedinečný šmrnc je nečekaně těžké. Mluvili jsme s Jörgem Kyasem, cestovatelem společnosti Canon a proslaveným portrétním fotografem, o jeho práci s portréty a o tom, jak se mu daří balancovat mezi osobním a pracovním fotografováním.

Další informace

Umění v akci s Lorenzem Holderem

Fotograf Lorenz Holder začínal jako poloprofesionální snowboardista. Po těžkém úrazu ale musel kariéru přerušit, a tak se chopil fotoaparátu, a místo aby se sportu osobně věnoval, začal jej fotit. V exkluzivním interview se Stevem Faircloughem, který píše pro CPN, mluví o své práci, o svém přístupu k vytváření snímků a o tom, proč si ke své práci vybral digitální zrcadlovky Canon EOS a objektivy EF.

Další informace

Fotografování s dlouhou expozicí se Stephenem McNallym

Kadeřník a fanoušek společnosti Canon Stephen McNally se fotografování začal věnovat teprve před osmi lety. Teď má vlastní výstavu černobílých fotografií s dlouhou expoziční dobou a na někoho, kdo si osvojil umění žít pomalu, se všechno seběhlo velmi rychle.

Další informace

Chytré využití zimního světla se Sébastienem Devaudem

Největší vášní režiséra a producenta Sébastiena Devauda, který u filmu působí více než 16 let, je fotografování.

Další informace

„Usměvavé duše“ objektivem Nelsona Lourençoa

Nelson nám poodhalil, jak zachycuje atmosféru skrz ticho a „usměvavé duše“.

Další informace

Barevná fotografie objektem Quentina Caffiera

Cestovatel společnosti Canon Quentin Caffier žije v Paříži a je členem skupiny profesionálních umělců „Five Monkeys Studio“.

Další informace

Fotografování rychlé akce

Sportovní fotograf Samo Vidic se narodil a vyrostl ve městě Bled ve Slovinsku. Amatérsky začal fotografovat, když mu bylo 17 let.

Další informace

Využití podzimního světla

Příchod podzimních barev vyloženě vybízí k procházkám s fotoaparátem.

Další informace

Cestovatel společnosti Canon Clive Booth

Clive Booth je fotograf módy, krás a portrétů a také filmař. Je známý svým charakteristickým stylem selektivního zaostřování v dostupném, souvislém a objeveném světle, které dodává jeho pracím atmosféru a intimní, občas až éterický nádech.

Další informace

Vaše fotografie, naše oblíbené

Prohlédněte si naše oblíbené snímky, které jste nahráli do galerie, tento měsíc na téma Moje město. Každý snímek poodhaluje jedinečnou scénu nebo emoci a vytváří nezapomenutelný zážitek.

Další informace

Zakomponováním lidí dodáte novou dynamiku

Norského fotografa Johnnyho Haglunda vždy přitahovala divoká, odlehlá, mystická místa. Po absolvování technického vzdělání si velmi rychle uvědomil, že není předurčen k tomu, aby trávil život prací mezi čtyřmi zdmi.

Další informace

Christian Anderl poodhaluje umění portrétní fotografie

Další informace

Eddie Keogh – klíčem je správné načasování

Další informace

Steve Deer – fotograf mořského pobřeží a akčních snímků

Další informace

Žraloci objektivem Franca Banfiho

Cestovatel společnosti Canon a cenami ověnčený fotograf divoké přírody Franco Banfi nám povypráví o své vášni pro podvodní fotografování. Podělí se s námi také o pocity, které prožíval při snaze pořídit dokonalý snímek ve společnosti žraloků modravých.

Další informace

Abstraktní fotografie

Další informace

Učte se

S naší nabídkou kvalitních fotografických kurzů vytěžíte ze svého zařízení co nejvíce.

Jak na působivější portréty

Další informace

Pozdvihněte své fotografování akce na novou úroveň

Další informace

Fotografování zblízka

Makrofotografování je dokonalou fotografickou aktivitou pro podzimní a zimní měsíce, kdy jsou dny kratší a počasí je méně předvídatelné, protože lze provádět uvnitř i venku.

Další informace

Příroda

Pořizování nádherných snímků přírody si žádá pochopení chování zvířat a použití správného vybavení podle dané situace. Jen tak dosáhnete kýžených výsledků.

Další informace

Pořizování akčních fotografií

Další informace

Zachycení pohybu

Další informace

Neustále se měnící města objektivem Bena Saradzice

Další informace

Můj profil

More info

Ať o nic nepřijdete