Canon má pro vás spoustu inspirace

Popovídali jsme si s fanoušky značky Canon, amatérskými fotografy a profesionálními fotografy a kameramany. Ti se s námi podělili o znalosti, zkušenosti, tipy a triky, které vás inspirují a pomůžou vám povznést své fotografické dovednosti na novou úroveň.

Jasný náhled na fotografování ve slabém osvětlení.

Rozhovory společnosti Canon s Nigem Levantermanem, fotografem snímků ve slabém osvětlení, který se specializuje na záběry městské krajiny s dlouhou expozicí.

Prozkoumejte cestu pro vyprávění příběhů společnosti Canon.

Pomáháme lidem vyprávět příběhy již přes 80 let. Takové množství zajímavých momentů, s jakým se setkal náš produktový specialista s 11 lety zkušeností Mike Burnhill, zažil jen málokdo. Sešli jsme se s Mikem, abychom prodiskutovali minulost, přítomnost a budoucnost společnosti Canon.

Představujeme fotografku Anu Pratasovou, která zachycuje nepřikrášlené příběhy z rodinného života.

Ana Pratasová je rodinná fotografka využívající dokumentární techniky k vytvoření skutečně autentických momentek. Přečtěte si náš rozhovor a zjistěte, jak vlastně zachycuje ony jedinečné rodinné chvíle.

Seznamte se s pouličním fotografem Erikem Witsoem, který každý den zachycuje běh všedního života.

Erik Witsoe je pouliční fotograf, který zaznamenává pomíjivé příběhy ve svém novém domově, Polsku. Přečtěte si náš rozhovor s Erikem a zjistěte, jak se mu na stejných ulicích daří každý den nacházet nové příběhy.

Ambasador společnosti Canon a sportovní fotograf Samo Vidic nás učí fotografovat akční příběhy

Když jsme vyzvali členy parkurové skupiny Storror, aby svá sportovní dobrodružství poprvé rozšířili na dva kontinenty, Samo Vidic na této cestě sledoval každý jejich krok, aby pořádně zdokumentoval všechna jejich dobrodružství. Objevte, jak pomocí tipů od Samo Vidice zachytíte své vlastní městské akční příběhy.

FME YouConnect hub page

Seznamte se s fotografem Mikem Tsangem, který fotografuje jídlo v pohybu.

Zachycování pohybu bylo pro Mika Tsagna, londýnského fotografa gurmánského jídla, vždy vášní. Přečtěte si náš rozhovor a zjistěte, jakým způsobem Mike fotografuje pohyb, aby zachytil prchavé okamžiky.

Seznamte se s „hledači geometrie“ Danielem Ruedou a Annou Devísovou.

Přidejte se k našemu rozhovoru s fotografy architektury Annou Devísovou a Danielen Ruedou. Zjistěte, co stojí za jejich nápaditým, abstraktním stylem vyprávění a jak se díky zálibě ve fotografování a cestování stali hvězdami sítě Instagram.

A&D YouConnect hub page
Caroline’s children eating

VÍC NEŽ JEN FOTOGRAFIE

Organizace Lensational učí ženy po celém světě používat fotografie k zachycení svých životů, což z vyprávění příběhů činí kreativní příjem. Povídali jsme si se zakladatelkou Bonnie Chiuovou, abychom se dozvěděli více o práci její charity.

Modelář a fotograf Simon Carter. Příběh o výkonu a měřítku.

Podívejte se, jak fotograf a modelář Simon Carter vytváří miniaturní svět závodních vozů, které vypadají přesně jako ve skutečnosti. Je to příběh o měřítku, perspektivě a trpělivosti.

A model car in the garage
Essaouira - Along Dusty Roads image

Fotografové-cestovatelé Along Dusty Roads

Přidejte se k naší debatě s fotografy-cestovateli Andrewem a Emily z Along Dusty Roads. Tahle dvojice nám odhalí své tipy, jak fotit na cestách, a podělí se o svá dobrodružství a plány do budoucna.

Příběhy od domácího krbu

Některé z těch nejlepších příběhů vznikají doma. Mluvili jsme s rodinnou fotografkou a vypravěčkou Caroline Holt o tom, jak zachycuje krásu rodin na místech, která jsou jim domovem.

Caroline’s children eating
JorgKyas_Hero

Zachycení nejzajímavějších objektů za slabého osvětlení

Podzim je tady a dny jsou oficiálně kratší, proto jsme připravili s fotografkou Catherine Lacey Dodd pracující v přirozeném světle rozhovor o fotografování za slabého osvětlení a o tom, že portrétování nespočívá jen v zachycení tváří osob.

Zachycování živé hudby s Drewem Resslerem, známým jako Rukes

S fotografem Drewem Resslerem, známým jako Rukes, specializujícím se na focení hudebních festivalů a produkcí elektronické taneční hudby, jsme si povídali o tom, jak se z něj stal nejproduktivnější fotograf festivalových scén, o jeho oblíbených koncertech i o tom, jak udělat dobrou fotografii pod stroboskopickými světly.

DJ laser show
Southern_Hymettus

Fotograf Jeff Vanderpool nám představuje jiný pohled na Athény.

Povídali jsme si s Jeffem Vanderpoolem o jeho projektu „Sea of City“, který jednou provždy změnil jeho vztah k Athénám.

Fotoreportér Jeroen Swolfs

S fotoreportérem a cestovatelem Jeroenem Swolfsem jsme si povídali o sedmi letech fotografování ve všech zemích světa.

Cuba_Havanna
Andrey

Pouliční fotograf Emmanuel Cole

„Musíte se rozcvičit. Stejně jako sportovec. Nemůžete jen tak vyrazit ven a vyfotit nejlepší snímek dne!“ Emmanuel Cole o fotografování bez rozcvičení, nejvýstřednějších osobnostech Londýna a antiutopickém Hong Kongu.

Akční fotografie s Andrejem Golovanovem a Sergejem Kivrinem

Cestovatelé společnosti Canon, Andrej Golovanov a Sergej Kivrin, hovoří o své lásce k akční sportovní fotografii a o tom, jaké výhody přináší týmová práce.

Andrey_Hero
JorgKyas_Hero

O portrétní fotografii s Jörgem Kyasem

Je to jedna z nejběžnějších fotek, jaké děláme, a přestože se zdá docela jednoduchá, dodat portrétní fotce jedinečný šmrnc je nečekaně těžké. Mluvili jsme s Jörgem Kyasem, cestovatelem společnosti Canon a proslaveným portrétním fotografem, o jeho práci s portréty a o tom, jak se mu daří balancovat mezi osobním a pracovním fotografováním.

Umění v akci s Lorenzem Holderem

Fotograf Lorenz Holder začínal jako poloprofesionální snowboardista. Po těžkém úrazu ale musel kariéru přerušit, a tak se chopil fotoaparátu, a místo aby se sportu osobně věnoval, začal jej fotit. V exkluzivním interview se Stevem Faircloughem, který píše pro CPN, mluví o své práci, o svém přístupu k vytváření snímků a o tom, proč si ke své práci vybral digitální zrcadlovky Canon EOS a objektivy EF.

Lorenz-Holder-Snowboarder-Mountain
Still Sea Stephen McNally

Fotografujte s dlouhou expozicí se Stephenem McNallym

Kadeřník a fanoušek společnosti Canon Stephen McNally se fotografování začal věnovat teprve před osmi lety. Teď má vlastní výstavu černobílých fotografií s dlouhou expoziční dobou a na někoho, kdo si osvojil umění žít pomalu, se všechno seběhlo velmi rychle.

Sébastien Devaud, cestovatel společnosti Canon

Největší vášní režiséra a producenta Sébastiena Devauda, který u filmu působí více než 16 let, je fotografování. Na konci devadesátých let natáčel postprodukční komerční materiály a hudební videa a poté se přesunul do televize. Jeho práce je pozoruhodná využitím moderních světelných efektů a hloubky ostrosti. Od počátku pevně uchopil filmový potenciál revoluční digitální zrcadlovky EOS 5D Mark II a dnes při své práci používá celou řadu fotoaparátů a objektivů Canon.

Sébastien-Devaud-Tunnel-Bubblecar
Sepia-Station-Nelson- Lourenço

„Usměvavé duše“ objektivem Nelsona Lourençoa

Amatérský fotograf Nelson Lourenço je rodilý Lisaboňan s magisterským diplomem ze strojního inženýrství a postgraduálem z marketingu. Fotografie zajímala Nelsona odjakživa, vášeň se z ní ale stala, až když mu kamarádka na víkend půjčila svůj Canon. Byla to doslova „láska na první zmáčknutí spouště“.

Cestovatel společnosti Canon Quentin Caffier

Cestovatel společnosti Canon Quentin Caffier žije v Paříži a je členem skupiny profesionálních umělců „Five Monkeys Studio“. Quentin pracuje v reklamě a módním průmyslu a ovlivnili ho takoví fotografové a filmaři, jako jsou třeba Desiree Doironová, Guy Bourdin, David Cronenberg nebo Wes Anderson. V současné době má v Paříži několik výstav (Artcurial, Galerie 13 Sévigné, Glaz’art, Salon des Miroirs). Zeptali jsme se Quentina, jak pracuje s barvami a jak při fotografování ve studiu dosahuje jedinečného uměleckého dojmu.

Fauve-Hautot-Quentin-Caffier
Surfer-Samo-Vidic

Fotografování rychlé akce

Sportovní fotograf Samo Vidic se narodil a vyrostl ve městě Bled ve Slovinsku. Amatérsky začal fotografovat, když mu bylo 17 let. Fascinovalo ho, čeho všeho se dá dosáhnout různými fotoaparáty, objektivy a filmy. Rychle získal potřebné znalosti a brzy si uvědomil, že fotografování by se mohlo stát jeho vysněnou prací.

Cestovatel společnosti Canon Clive Booth

Clive Booth je fotograf módy, krás a portrétů a také filmař. Je známý svým charakteristickým stylem selektivního zaostřování v dostupném, souvislém a objeveném světle, které dodává jeho pracím atmosféru a intimní, občas až éterický nádech.

Lifeboat-Portrait-Clive-Booth
Paddling-Johnny-Haglund.jpg

Zakomponováním lidí dodáte novou dynamiku

Norský fotograf Johnny Haglund vysvětluje, jak vznikly některé jeho snímky, a jak můžete zakomponováním lidí do snímku dosáhnout nového, dynamického působení.

Vaše fotografie, naše oblíbené

Prohlédněte si naše oblíbené snímky, které jste nahráli do galerie, tento měsíc na téma Moje město. Každý snímek poodhaluje jedinečnou scénu nebo emoci a vytváří nezapomenutelný zážitek.

Burano-Estelle-Moreau.jpg
Günter-Tolar-Christian-Anderl

Christian Anderl poodhaluje umění portrétní fotografie

Cestovatel společnosti Canon Christian Anderl je nejen hudebník a talentovaný kuchař, ale i mezinárodní fotograf, který se specializuje na komerční portrétní fotografii. Mezi jeho nejznámější klienty se řadí třeba Red Bull, Ikea nebo Universal.

Steve Deer – fotograf mořského pobřeží a akčních snímků

Steve Deer, vedoucí kreativního reklamního oddělení, využívá krajinu poloostrova Wirral v severozápadní Anglii jako svou fotografickou dílnu. Každý víkend sbalí fotoaparát a vydává se ven. Vždy zde najde nový zajímavý objekt nebo jinou perspektivu pro své snímky.

Horse-Beach-Steve-Deer
Gymnast-Eddie-Keogh.JPG

Eddie Keogh

Eddie Keogh, oceněný cestovatel společnosti Canon, je sportovní fotograf na volné noze. V letech 1986 až 2005 pracoval pro celostátní britské noviny, a poté uzavřel smlouvu se společností Reuters jako externí fotograf. V 21 letech působil Eddie jako fotograf na olympijských hrách v americkém Los Angeles. Fotografoval osm Světových pohárů ve fotbale – a také téměř každý sport, který si lidé vymysleli.

Neustále se měnící města objektivem Bena Saradzice

Beno Saradzic je cenami ověnčený slovinský fotograf, tvůrce časosběrných filmů a vizuální umělec, který nám poodhalil něco z tajů fotografie a časosběrných filmů.

Beno_Saradzic
Franco-Banfi

Žraloci objektivem Franca Banfiho

Tento měsíc si promluvíme s cestovatelem společnosti Canon a fotografem divoké přírody, kterým je cenami ověnčený Franco Banfi. Povypráví nám o své vášni pro podvodní fotografování. Podělí se s námi také o pocity, které prožíval při snaze pořídit dokonalý snímek ve společnosti žraloků modravých.

Pokud máte jakékoli obavy nebo stížnosti ohledně některého ze snímků vystavených ve službě Canon Gallery nebo Canon Showcase, napište na e-mailovou adresu showcase.gallery@canon-europe.com.

Ať o nic nepřijdete

Příště vás čeká: Pohled na svět bez hledáčku

Přihlaste se k odběru zpravodaje