Surfer Water Action

Akční snímky vodních sportů

Tip pro videokamery LEGRIA

Pořizování videozáznamů ze sportovních událostí může být náročné, ale mimořádně zajímavé. Než se vydáte za úlovky se svou videokamerou LEGRIA, promyslete vše, co bude důležité zachytit; akci, místo konání, davy, detaily sportovců a jejich náčiní.

Když poprvé dorazíte, pořiďte několik širokoúhlých záběrů, abyste diváky seznámili s okolím. Během pořizování záznamu je vhodné nevyužívat příliš zoomování. Často je lepší ukončit záběr, překomponovat scénu včetně výřezu a zoomu a pak pokračovat ve filmování. Některé modely videokamer LEGRIA disponují režimem 50p Full HD pro plynulejší zachycení pohybu, což se ideálně hodí pro sport. Pokud je tedy vaše videokamera tímto režimem vybavena, snažte se ho používat.

Zvuk zaznamenaný během konání události může být také užitečný, ale vezměte v úvahu, že pokud budete uprostřed davu, zachytíte zřejmě zejména okolní hluk, a ne zvuky daného sportu. Experimentujte proto se změnou nastavení audio scény tak, abyste omezili na minimum hluk vydávaný davem lidí.

2016 Steel Pier Surf classic surfing longboard Virginia Beach Va. – C Watts
Práva: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Je lepší pohybovat se s kamerou v souladu s děním, než umístit ji na stativ a být stále na jednom místě. To lze snadněji realizovat v případě širokoúhlých záběrů. Pokud soutěží několik závodníků za sebou, zkuste pro každého z nich použít jiné nastavení zoomu. Pamatujte, že vzdálené objekty se mohou při přibližování v záběru zvětšovat, nastavte proto zoom tak, aby se objekt vešel do snímku, i když k vám bude nejblíže.

Při stříhání filmu můžete jako zvukový doprovod vybrat rychlou, dynamickou hudbu. Přimícháním vámi zaznamenaného zvuku dosáhnete ještě větší působivosti filmu.

Ať o nic nepřijdete

Příště vás čeká: Pohled na svět bez hledáčku

Přihlaste se k odběru zpravodaje