Vyrazte ven a zachyťte barvy letošního jara

Paříž, Francie

Jimmy G.jpg
© Jimmy G

Byly o ní napsány písně, byly o ní natočeny filmy – může být na jaře nějaké město krásnější než Paříž? Zásluhou snímků Eugèna Atgeta z počátku 20. století je Paříž obecně považována za rodiště fotografování ulice, ale v jarním čase vám opravdu vyrazí dech městské zahrady a parky.

Richard Taylor 1.jpg
© Richard Taylor

Cristian Bortes.jpg
© Cristian Bortes

Richard Taylor 2.jpg
© Richard Taylor

Mad Owo.jpg
© Mad Owo

Nizozemsko

Chris Mozzocchi (cmozz).jpg
© Chris Mozzocchi (cmozz)

Bezpochyby jste viděli tradiční snímky holandských květin. Tak proč si tam letos nezajet a nepořídit podobné snímky? Udělejte si v květnu výlet na kole po trase Flower Bulb Route a pokochejte se tulipány hýřícími barvami.

Nepřitahuje vás cyklistika? Zkuste místo toho zahrady Keukenhof. Přestože pokrývají 79 akrů a jsou domovem pro více než 7 miliónů tulipánů, hyacintů a narcisů, slovo Keukenhof znamená „kuchyňská zahrada“. Zahrady získaly svůj název v době svých poněkud skromnějších začátků, kdy poskytovaly byliny pro zámeckou kuchyni.

Vijay Duvvuri.jpg
© Vijay Duvvuri

Jim Derda.jpg
© Jim Derda

Tivoli, Dánsko

Susanne Nilsson 1.jpg
© Susanne Nilsson

Příchod jara v Dánsku symbolizuje okamžik, kdy se poprvé otevřou pro veřejnost brány zahrad Tivoli – něco, k čemu dochází od roku 1843. Dny vám zcela zaplní procházky po zahradách a cestách, zatímco vaše večery ovládnou zábavná představení a restaurace. A to vše v pestré změti barev, které rozzáří každého fotografa. Není divu, že se jedná o nejoblíbenější dánskou turistickou atrakci.

Susanne Nilsson 2.jpg
© Susanne Nilsson

Susanne Nilsson 3.jpg
© Susanne Nilsson

Titchwell Marsh, Velká Británie

Andy Vernon 1.jpg
© Andy Vernon

Přírodní rezervace Titchwell Marsh, která byla vyhodnocena jako jedno z nejlepších míst pro divokou zvěř ve Velké Británii, je pořádně vzrušující místo pro pobyt na jaře. Stěhovaví ptáci, jako jsou vlaštovky a břehule, se vrací ze svých zimních „dovolených“ a lze je spatřit přes laguny podél pláže společně s bělořity. Květen je obdobím, kdy lze zahlédnout stěhovavé brodivé ptáky, včetně jespáků bojovných, břehoušů s černým ocasem, kropenatých vodoušů rudonohých a jespáků obecných. A pro skutečně akrobatické potěšení zachyťte motáky pochopy při jejich „nebeském tanci“.

Andy Vernon 2.jpg
© Andy Vernon

Španělsko

Javier Delgado.jpg
© Javier Delgado

Španělé zajisté vědí, jak uspořádat večírek, který přitáhne davy. A jaro je plné festivalů, které přidají živelnost do vašich fotografií. Od okázalosti a energie festivalů, jako jsou San Isidro v Madridu nebo koňský trh v Jerezu, přes mírumilovný klid festivalu Patios de Cordoba – šance zažít podívanou a vůně láskyplně udržované soukromé zahrady hrdých obyvatel Andalusie.

Luca Nebuloni.jpg
© Luca Nebuloni

Alberto Carrasco Casado.jpg
© Alberto Carrasco Casado

spacer
					image
Další články