Jak pořizovat lepší skupinové fotografie?

Na setkáních rodiny nebo přátel bude vždy oceněno pořizování skupinových fotografií pro sdílení. Pomocí těchto jednoduchých tipů vytvoříte snímky, které budete hrdě sdílet.

NSG_Page_1_01

Zajistěte uspořádání
Začněte tím, že se podíváte blíže na to, co se objeví na fotografii – na její kompozici. Zkuste například vybrat jednoduché pozadí, které nebude rozptylovat.

Skupinové snímky mohou vypadat velmi strnulé a příliš formální, proto se pokuste uspořádat lidi tak, aby jejich tváře byly na snímku v různých úrovních. Zvažte fotografování shora, kterým poskytnete jiný pohled na každého, kdo se na vás dívá.

Fotoaparáty IXUS a PowerShot zaostřují na oblast uprostřed snímku. Neznepokojujte se, pokud se objekt nenachází uprostřed. Zaměřte na něj fotoaparát a poté stiskněte tlačítko spouště do poloviny, dokud nepocítíte nepatrný odpor. Tím se zablokuje zaostření. Ponechejte tlačítko stisknuté, změňte kompozici fotografie a poté stiskněte tlačítko úplně.

Více než jeden snímek
Dosažení stavu, kdy všichni lidé ze skupiny budou vypadat správně ve stejný čas, může být obtížné. Je rozumné pořídit hodně fotografií. Stiskněte tlačítko FUNC./SET a vyberte režim řízení Souvislé nebo Rychlé souvislé fotografování HQ. Dokud ponecháte tlačítko spouště plně stisknuté, fotoaparát bude pokračovat v pořizování fotografií, a jak budou pořizovány další snímky, osoby se uvolní a budou vypadat přirozeněji.

Můžete také vybrat režim Chytrá expozice, který pořídí několik snímků, jakmile zjistí mrknutí, úsměv nebo novou tvář v záběru. Získejte více informací o těchto a dalších režimech SCN.

Později
Po pořízení fotografií může drobná úprava pomocí aplikace ImageBrowser EX vylepšit to, co vytvoříte. Tento software je dodáván s fotoaparátem. Zkontrolujte, zda máte k dispozici nejnovější verzi.

NSG_Page_1_02

Pokud jste například použili blesk, pak by na snímku mohly být nežádoucí červené oči. Spusťte aplikaci ImageBrowser EX a vyberte snímek. Poté klikněte na tlačítko Edit (Upravit) a vyberte položku Correct Red-eye (Provést korekci červených očí). Můžete buď nechat software, aby provedl korekci červených očí automaticky, nebo můžete ručně zvolit oblast, v níž má dojít ke korekci, a intenzitu korekce.

Pokud sdílíte fotografie přímo z fotoaparátu, můžete také nastavit korekci červených očí během fotografování nebo přehrávání.

spacer
					image
Další články