Ideální místo k vyzkoušení, co fotoaparát Canon EOS 6D dokáže

Tak výjimečný fotoaparát, jako je EOS 6D, nejmenší a nejlehčí plnoformátová digitální zrcadlovka od společnosti Canon, si k prověření svých schopností jistě zaslouží speciální fotografickou akci.

Dali jsme dohromady tým fotografů (do kterého patřili i ambasadoři společnosti Canon, Richard Walch a Thorsten Milse), který měl za úkol pořídit fotografie a videa, která všechny ohromí. Jako místo na fotografování byl vybrán Island, jehož výjimečná krajina představuje sen každého fotografa.

Picture_News-01-image03.jpg

Kromě videa od Richarda vyprávějícího příběh dvojice, která na své fotografické dovolené používá model EOS 6D, se také můžete podívat na film ze zákulisí natáčení. Jedná se o příběh samotného natáčení po jednotlivých dnech a Richard i Thorsten k němu dodali komentář.

Jako u všech natáčení se začínalo brzo, už od půl šesté ráno. Když bylo ten den natáčení u konce, vydal se tým zpátky do hotelu. Tam zkontrolovali, jestli mají videozáznamy a fotografie, které potřebovali udělat, a připravili se na další den. Práce nikdy nekončila před půlnocí.

Při fotografování se vždy objeví nějaké zádrhele; často to ale nejsou ty, které tým předvídá. „Vždycky jsme se snažili vyhnout fotografování na místech, kde je nepředvídatelné počasí. Dělalo nám trochu starosti, s čím na nás Island vyrukuje. Naštěstí byla po celý týden dokonalá kombinace oblohy s bouřkovými mraky, slunečných dnů i zamlžených svítání,“ vysvětluje člen týmu ze společnosti Canon Europe.

Picture_News-01-image05.jpg

Potíže s tím, jak sundat dveře z letadla Cessna vyrobeného v roce 1970, které si najali na letecké snímky, se ale předvídat nedaly. „S odstraněním dveří, aby Thorstenovi při fotografování nic nepřekáželo, pilot ochotně souhlasil. Letadlo ale bylo tak staré a dveře nikdo nikdy neodstraňoval, takže nám to trvalo tři hodiny!“

Picture_News-01-image06.jpg

Další improvizace se týkala dodávky s náhonem na čtyři kola, kterou tým používal, aby se dostal na odlehlá místa. Aby se dostali na jednu pláž, museli jet přes duny tvořené těžkým černým pískem. Na půli cesty se jim ale zlomila hnací hřídel. „Pokoušeli jsme se z písku vyhrabat, po půlhodině jsme ale došli k závěru, že takhle to nepůjde. Nakonec jsme si z nedaleké farmy zavolali traktor, aby nás vytáhl. Naštěstí se nám podařilo od farmáře půjčit si na zbytek dne jeho čtyřkolku, zatímco ta naše byla v opravě.“

Picture_News-01-image04.jpg

Během týdnu, který tým na Islandu strávil, si tuto zemi všichni zamilovali. Na filmu ze zákulisí je to jasně vidět. To nejlepší z celé cesty představují navštívená místa – od známého vodopádu Gullfoss až po gejzír Strokkur tryskající 20 metrů vysoko nebo lagunu Jökulsárlón plnou ledovců. Během týdne bylo nejčastěji slyšet „Teda to je skvělé!“.

Na úžasné video z fotoaparátu EOS 6D i na film ze zákulisí natáčení se můžete podívat na stránce produktu modelu EOS 6D.

spacer
					image
Další články