Jaká stručná pravidla platí při natáčení videa?

Fotoaparáty Canon vám dávají možnost natáčet filmy špičkové kvality. Řada z nich dokonce nabízí i rozlišení Full HD. Stačí dodržet několik snadných kroků a dokážete pořídit videa, která zachytí zábavu i napětí a budou věrným obrazem toho, co natáčíte.

Uvažujte zeširoka
Protože obrazovky televizí a počítačů mají formát, který je širší než vyšší, je nejlepší natáčet filmy také na šířku. Nikdy ale nepřecházejte z formátu na šířku do formátu na výšku (a naopak) uprostřed záznamu.

Pokud natáčíte na výšku, software dodávaný s fotoaparátem Canon video otočí. Přestože samotný obraz bude otočen správně, video bude vysoké a úzké a na velké části obrazovky vůbec nic nebude. Stáhněte si nejnovější verzi softwaru ImageBrowser EX.


Snažte se příliš nehýbat
Záběr, který máte v úmyslu pořídit, si dopředu naplánujte. Snažte se příliš nepoužívat zoom a nechodit za natáčených objektem. Dívat se na takové těsné sledování objektu je pro diváky velice únavné a rušivé.

Buďte zticha
Při natáčení filmů mohou být slyšet rozhovory nebo zvuky na pozadí. Ujistěte se, že je všude kolem ticho (například vypněte televizi nebo klimatizaci). Také si pamatujte, že pokyny máte lidem dávat před filmováním, a nikoli při něm.

Vyprávějte nějaký příběh
Pokud byste měli v plánu udělat určitou sérii fotografií, bylo by vhodné si dopředu naplánovat téma i lokalitu. U filmů je to ještě důležitější. Natáčené záběry si plánujte. Myslete na to, jak je ve výsledném videu složíte dohromady.

Fotoaparáty IXUS 255 HS, PowerShot N, SX270 HS a SX280 HS obsahují režim Hybrid Auto, který v sobě spojuje to nejlepší pro fotografie i filmy. Když režimem Hybrid Auto pořídíte fotografie, můžete před každým záběrem udělat filmový klip v délce 4 sekundy. Jejich spojením získáte zábavný film v rozlišení HD (720p).

Pořízené záběry sestříhejte
Jakmile pořídíte příslušné klipy, měli byste je dát dohromady a vytvořit film. Pomocí softwaru Canon ImageBrowser EX můžete klipy spojit nebo přidat efekty, přechody nebo text. Můžete dokonce přidat zvukovou stopu a vdechnout svému filmu určitou náladu. Stáhněte si nejnovější verzi softwaru ImageBrowser EX.

spacer
					image
Další články