Příležitosti pro pořizování a sdílení skvělých fotografií

V průběhu roku na vás čeká celá řada vzrušujících příležitostí. Vytvořili jsme tedy průvodce nejoblíbenějšími vzácnými okamžiky. Tyto okamžiky je úžasné sdílet s rodinou a přáteli.

Dovolená

Dovolená
Pláž, © Jesper Poulsen, Canon EOS 6D

Ať už jste se s rodinou vypravili za sluncem či s kamarády putujete po horách, představuje dovolená skvělou příležitost, jak využít fotoaparát k pořízení nádherných snímků. Vyfoťte tak krásný snímek, až si ho doma budete chtít pověsit na zeď. Nebo zachyťte vzpomínky z cesty autem po Evropě, které si budete moci připomenout i po letech.

Svatby

Svatby
Konečně svoji, © Luciano Marini, Canon EOS 350D

Profesionální fotografování na svatbách představuje výzvu, která již vyžaduje zkušenosti. Avšak to není důvod, abyste svůj fotoaparát nechali doma. Jako host a přítel šťastného páru budete moci celý den pořizovat fotografie důvěrných chvil ze zákulisí. Svatby jsou také jednou z mála příležitostí, kdy se celá rodina sejde při společné oslavě. Jedná se tedy o vynikající příležitost, jak pořídit portréty a skupinové fotografie vašich milovaných.

Významná jubilea

Narozeniny, ať už první nebo sté, jsou vždy důvodem k oslavě. Výročí svatby, třídní srazy nebo kolaudační párty se rovněž hodí zachytit pro příští generace.

Rodinné výlety

Zoo, safari, sokolnická představení i mořské světy představují skvělé cíle výletů pro celou rodinu. Sice je třeba trochu plánování, ale každý si může užít spoustu zábavy.

Setkání s přáteli

Setkání s přáteli
Letní den na jezeře
, © Florian Grimmer, Canon EOS 650D

Je vaším novoročním předsevzetím vidět své přátele častěji? Když s nimi půjdete večer ven, nezapomeňte si vzít svůj fotoaparát. Proč nevyfotografovat sérii portrétů a postupně všechny své přátele nezachytit na jejich nejoblíbenějších místech?

Nádherné scenérie

Nádherné scenérie
Crete Senesi, © Reinhold Samonigg, Canon EOS 5D Mark II

V dnešní době je cestování do zahraničí tak snadné, že lehce zapomínáme, jaké přírodní krásy máme u nás doma. Budete-li však přehlížet krásné scenérie, které „máte za humny“, připravíte se o skvělé chvíle se svým fotoaparátem. Tím spíše, že pravidelnými návštěvami jednoho místa v různých ročních obdobích uvidíte, jak se v průběhu roku mění.

Zlepšete své schopnosti

Mnozí z nás návod k použití otevřou, jen když si právě danou věc koupili. Avšak opětovné otevření návodu poté, co jste již fotoaparát nebo tiskárnu nějakou dobu používali, je velice cenným cvičením. Již budete se zařízením lépe obeznámeni a snáze pochopíte mnohé z jeho funkcí.

Na webových stránkách společnosti Canon naleznete řadu kurzů, v nichž se dozvíte, jak fotoaparát nebo tiskárnu používat kreativně. S jejich pomocí dosáhnete při pořizování snímků či jejich tisku ještě lepších výsledků.

  A co dál?

  Své fotografie nyní můžete využít ještě širší paletou způsobů: jako obrázky na zeď, dárky kamarádům nebo součást blahopřání či kalendářů.

  Scenérie
  Vyvolávání duchů, © Rene Skafte, Canon EOS 5D Mark III

  • Při pořizování fotografií, které si budete chtít pověsit na stěnu, vezměte v potaz velikost příslušného rámu a jeho typ. Tiskněte v co možná nejlepší kvalitě a vytěžte maximum z dostupných megapixelů tiskem ve formátu A4 nebo A3.
  • Objevte možnosti služby Creative Park a upravte své fotografie zábavným a poutavým způsobem. Více informací získáte klepnutím sem.
  • Věděli jste, že můžete tisknout přímo ze služeb Facebook, Twitter či Dropbox? Více informací získáte klepnutím sem.
  • Působivým způsobem, jak se pochlubit svými krásnými fotografiemi, je fotokniha. Sestavte kolekci snímků zachycujících výjimečné chvíle a vytvořte si vlastní výpravně ilustrovanou knihu. S její pomocí můžete vyprávět příběh zvláštních okamžiků či dokonce celého roku.